راهنمای خرید آون توستر

2742


 

چندین سال است که استفاده از انواع فرهای رومیزی رایج شده است.آون تستر یا فر برقی جزء یکی از لوازم برقی آشپزخانه می باشد که دارای قابلیت ها و عملکردهای متنوعی شامل تست کردن نان،گرم کردن غذا، پخت نان، پخت کیک و حتی کباب کردن می باشند.و در واقع می توان به عنوان یک فر ازاین دستگاه استفاده نمود.
بطور کلی این دستگاه از المنتهای حرارتی ساخته شده است که در بالا و پایین فضای داخلی قرار گرفته است و به کمک آن تولید گرما می نماید برخی از مدلهای اون تستر دارای فن می باشند که گرما را در فضای داخلی به گردش در می آورد و به این ترتیب امکان پخت یکنواخت را فراهم می نماید.اون تستر ها دارای سینی برای قرار دادن مواد غذایی و همچنین درب شیشه ای جهت مشاهده مواد غذایی در حین پخت می باشد.
آون تستر ها دارای سه کلید می باشند:
کلید timer: برای تنظیم زمان از این کلید استفاده می شود.
کلید function: با این کلید می توان روشن و خاموش کردن المنتهای بالا و پایین و همچنین جوجه گردان را کنترل کرد.
کلید temp: برای تنظیم درجه حرارت داخل تستر از این کلید استفاده می شود.
کار با این دستگاه ساده و بی خطر می باشد و دارای تنظیمات مختلف برای کاربردهای متنوع مانند جوجه گردان و برنامه پخت انواع غذا می باشد.مصرف برق بالا و مدت زمان طولانی جهت گرم کردن غذاها و همچنین داغ شدن بدنه خارجی از معایب این دستگاه محسوب می شود.
تفاوت آون تستر با تسترهای ساده دراین است که تستر های ساده فقط برای گرم کردن نان مورد استفاده قرار می گیرند در حالیکه آون تستر دارای قابلیت های بیشتری می باشد.
چگونه یک آون تستر را انتخاب کنیم ؟
• هنگامی که قصد خرید یک آون تستر را دارید ابتدا باید بدانید که آن را به چه منظوری خریداری می نمایید و چه انتظاراتی از آن دارید.چون هم یک تستر است هم یک فر.
• دستگاههایی که امکانات بیشتری دارندگرانتر هستند لذا درهنگام خرید توجه کنید که کدام قابلیت در آون تستر مورد نظر شماست.
• هزینه و مصرف برق را در نظر بگیرید.زیرا این دستگاه نسبت به دستگاههای که با گاز کار می کنند هزینه بر هستند.
• طراحی بدنه آون تستر متنوع و دارای انواع رنگ بندی می باشد توجه نمایید که ظاهر دستگاه را متناسب با فضای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.
• برای خرید این دستگاه همواره بدنبال برندهای معتبر که بالاترین وات را تولید کرده اند. همچنین به گنجایش فضای داخلی که بر حسب لیتر است توجه نمایید.
• درب شیشه ای نشکن، سینی موادغذایی،ارتفاع دستگاه از سطح کابینت و مجهز بودن به کلید از نکات مهم در انتخاب می باشند.
در هنگام استفاده ازهر نوع لوازم برقی از جمله آون تستر،دستگاه را در مجاورت رطوبت و یا حرارت قرار ندهید.و برای تمیز نمودن دستگاه آن را از برق جدا نموده و با دستمال مرطوب آغشته به مواد شوینده سینی و المنتهارا تمیز نمایید و از اشیای نوک تیز استفاده نکنید.