دیجیتال مارکتینگ چیست؟

407


دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) چیست؟
به کلیه فعالیت هایی که به منظور تبلیغ خدمات و محصولات برندها در بستر اینترنت انجام می گیرد دیجیتال مارکتینگ گفته می شود.دراین روش از ابزارهای جدید مانند موبایل،وب سایت،ایمیل و شبکه های اجتماعی استفاده می شود و به این ترتیب تبلیغات در زمان مناسب برای طیف وسیعی از کاربران ارسال می گردد.استفاده مفید از ابزارهای جدید وهمچنین هدف گذاری دقیق موجب رونق و گسترش کسب و کار درفضای مجازی می شود.دیجیتال مارکتینگ سریع و آسان است و تقریبا در دسترس همگان قرار دارد و همین امرسبب شده که بسیاری از کسب و کارها از این روش برای تبلیغ کالا و خدمات خود استفاده نمایند.

در ادامه به معرفی برخی از روش های دیجیتال مارکتینگ می پردازیم:
بازاریابی توسط موتور جستجو: در این روش کارشناسان تلاش می کنند با کمک تکنیک های طراحی سایت و سئو،جایگاه سایت را در نتایج جستجو ارتقا بخشند به این معنا که سایت در صفحه اول جستجوی کاربران قرار گیرد که اصطلاحا بهینه سازی سایت نام دارد.بهینه سازی به دو صورت داخلی و خارجی می باشد که بهینه سازی داخلی شامل کاربرد صحیح کلمات کلیدی و طراحی سایت می باشد و بهینه سازی خارجی شامل لینکهای مفیدی است که به سایت داده می شود.
بازاریابی توسط شبکه های اجتماعی:در این روش با استفاده از شبکه های اجتماعی مانند گوگل پلاس،تلگرام،فیس بوک،اینستاگرام و... کالا و خدمات به مجموعه ای از افراد ارائه می شود.در این روش کاربران با به اشتراک گذاری مطالب با یکدیگر، تبلیغات یک کسب و کار را گسترش می دهند.
بازاریابی توسط بنر و ویدئو: استفاده از بنرها و ویدئوهای تبلیغاتی هدفمند که در فضاهای مجازی منتشر می شود،معرفی محصولات را ساده تر می نماید و تاثیر بیشتری روی کاربران دارد.
بازاریابی توسط تبلیغات گوگل: این روش تبلیغات کلیکی نام دارد که مبلغی به موتورهای جستجو پرداخت می شود تا سایت مورد نظر را در قسمت تبلیغات نمایش دهد و به ازای هر کلیک کاربر،هزینه محاسبه می گردد.