7 ترفند در سیستم عامل ios

666


 

1-بستن 3 اپلیکیشن با یک حرکت

اگر نیاز دارید چند برنامه را همزمان ببندید دیگر نیاز نیست که هربار یکی از برنامه ها را بالا بکشید تا بسته شود. کافیست سه انگشت خود را در یک حرکت بر روی صفحه بگذارید و به بالا بکشید.

2-خاموش کردن سریع چراغ قوه

اگر با کنترل سنتر چراغ قوه را روشن کرده اید، برای خاموش کردن کافیست با فشار دادن میانبر اپلیکیشن دوربین از صفحه قفل آن را خیلی سریع خاموش کنید.

3- با هندزفری آیفون بیشتر آشنا شوید

اگر درحال گوش کردن آهنگی هستید، میتوانید با فشار دادن یکبار دکمه میانی هندزفری آهنگ را متوقف کرده یا دوباره پخش کنید.

برای رفتن به آهنگ قبل، سه بار پشت سر هم و سریع دکمه میانی را بفشارید.

 زمانی که تماسی را دریافت می‌کنید، اگر یک بار دکمه میانی را فشار دهید به معنی جواب به آن تماس خواهد بود و اگر دوبار فشار دهید تماس رد خواهد شد.

4- قفل کردن فوکوس و نور دهی دوربین

زمانی که دوربین فعال است با تپ کردن بر روی صفحه شما می‌توانید میزان فوکوس و نوردهی را برای یک شئ تنظیم کنید. اما همین که دوربین تکان بخورد این تنظیمات نیز از دست خواهد رفت. برای قفل کردن فوکوس تصویر و میزان نوردهی، انگشت را در بخش دلخواه چند لحظه نگاه دارید تا مربع زرد رنگ در بالای صفحه ظاهر شود، حالا اگر موقعیت عکس گیری را نیز عوض کنید فوکوس و نوردهی بدون تاثیر به همان صورت قبل باقی خواهد ماند.

5- اگر شارژ ندارید با imessages  پیام دهید

زمانی که در یک پرواز به وای‌فای متصل هستید اما شارژ گوشی شما تمام شده، شما هنوز هم می‌توانید به دوستانی که از آیفون استفاده می‌کنند پیام بفرستید.

به Settings > Messages بروید و مطمئن شوید Send as SMS غیر فعال باشد و سپس iMessage فعال خواهد بود.

6- ویژگی های مخفی سیری

سیری می‌تواند ویژگی‌های فوق‌العاده سختی را مدیریت کند و همه آن‌ها را انجام دهد. این دستیار صوتی می‌تواند ساعت هشدار برای زنگ خوردن در زمان دلخواه تنظیم کند و حتی یاد بگیرد که چگونه اسم‌ شما را تلفظ کند. برای اطلاع از کار‌هایی که سیری قادر به انجام آن است از آن بپرسید “? What can you do” تا لیستی از دستورات مفید و کاربردی در مورد خودش را به شما نشان دهد.

7- شارژ سریع  گوشی

گاهی نیاز است که گوشی خود را خیلی سریع تر از حالت معمولی شارژ کنید. کافیست گوشی را در حالت airplane بگذارید.