قهوه خورها و قهوه نخورها، قهوه برای پوست و زیبایی شما خیلی خوب است

448


قهوه خورها و قهوه نخورها، قهوه برای پوست و زیبایی شما خیلی خوب است

قهوه به روش های متفاوتی می تواند در سلامتی تان نقش داشته باشد نوشیدن مقداری قهوه می تواند استرس تان را کم کند, حالتان را بهتر و انرژی تان را بیشتر کند اما قهوه این مزایا را برای پوست تان دارد

قهوه یک آنتی اکسیدان قوی است
محیط زندگی پر از رادیکال های آزاد است که باعث ایجاد پیری زودرس در پوست می شود. مصرف قهوه می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی با این رادیکال های آزاد مقابله کند و از پوست در برابر آنها دفاع کند. پودر قهوه حاوی مقدار مناسبی آنتی اکسیدان است که می تواند به عنوان یک محافظ قوی به کار برود.

محافظ در برابر نور خورشید
نور مستقیم خورشید بسیار خطرناک است و تهدید کننده زندگی و عاملی برای مهمترین بیماری های پوستی است. محافظت در برابر نور آفتاب با کافئین موجود در قهوه یک روش مؤثر برای مقابله است.

قهوه پوست را نرم و شفاف می کند
محتویات دانه های قهوه از این دانه خوراکی قابلیت هایی می سازد. قهوه در بازسازی و رشد سلول های پوستی نقش مهمی دارد.
با نوشیدن قهوه قابلیت پوست شما برای رطوبت رسانی، بازسازی خود و ایجاد شفافیت بیشتر می شود.

شست وشو و پاکسازی کف سر
قهوه برای شست و شو و پاکسازی کف سر نیز مفید است. نصف فنجان پودر قهوه را با کمی آب مخلوط کنید و به کف سر خود بمالید. به مدت ۲ تا ۳ دقیقه کف سر را با این خمیر ماساژ بدهید و سپس آن را کاملاً آبکشی کنید و با شامپوی روزانه خود موها را از باقی مانده پودر قهوه تمیز کنید. این کار برای از بین بردن خارش سر و پوسته های سر مفید است و به رشد موها کمک می کند.

از بین بردن پف چشم با قهوه
برای از بین بردن پف چشم ها و سیاهی دور چشم می توانید از قهوه استفاده کنید. همان طور که گفتیم قهوه خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و برای از بین بردن پف چشم مؤثر است. هر زمان که قهوه می نوشید مقداری از آن را با یک پنبه به دور چشم بمالید و اجازه بدهید خشک شود. بعد از چند دقیقه دور چشم را کاملاً با آب سرد بشویید. برای پف دور چشم همچنین می توانید از قالب های یخ قهوه استفاده کنید و آن را روی چشم بگذارید.