چگونه سیستم خود را امن کنیم؟؟؟

415


 

کامپیوترها چگونه از طریق اینترنت به صورت آنلاین ویروسی میشوند چگونه سیستم خود را امن کنیم آیا حتما باید آنتی ویروس نصب کنیم؟

یکی از اشتباهات قابل اجتناب که همه در حال عمل به آن هستند، عدم حفاظت کامپیوترها در برابر ویروس است. نداشتن نرم افزار آنتی ویروس از شایع ترین راه های آلودگی به ویروس است، یک رایانه بدون محافظ در برابر ویروس مانند یک ماشین بدون کمربند ایمنی است.

یکی دیگر از اشتباهات رایج بسیاری از مردم، غفلت در به روزرسانی های اساسی است. عدم نصب به روزرسانی قطعی نیز می تواند منجر به آلودگی به ویروس های آنلاین شود. به روز نگه داشتن سیستم تان می تواند با تغییرات ساده در تنظیمات انجام بگیرد و در این حالت دیگر نیاز به فکر کردن دوباره درباره سیستم نیستید. اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید، بهتر است همین حالا آن را بدرستی انجام دهید.

کلیک یک جعبه محاوره ای عجیب بدون خواندن آن حتی برای یک بار، راه را برای آلوده شدن سیستم شما باز می گذارد. هرگز بدون خواندن پیغام روی دکمه «ok» در جعبه محاوره ای کلیک نکنید.

دانلود نرم افزار به طور غیرقانونی راهی برای هکرها و کلاهبرداران است که دوست دارند برنامه های مخرب را برای سرقت نرم افزار، موسیقی، فایل و فیلم مخفی کنند. هنگام دانلود فایل های رسانه ای از وب سایت ها و نرم افزارهای مورد اعتماد استفاده کنید.

هنگام دانلود فایل از درایوهای USB مراقب باشید، بخصوص زمانی که آن را از افرادی که نمی شناسید و مورد اعتماد نیستند، دریافت می کنید. بنابراین همیشه با احتیاط از درایوهای USB استفاده کنید. پورت USB یک راه عالی است که اجازه می دهد یک هکر به رایانه شما حتی بدون نیاز به آنلاین بودن دسترسی داشته باشد.

همچنین ویژگی های ایمنی مهم را خاموش نکنید. سرویس های ایمیل مختلف در پیام دریافتی شما از عکس های مسدود شده جهان به عنوان یک ترفند خوب استفاده می کنند پس اجازه مزاحمت با کلیک کردن روی دکمه «عکس های دانلودی» را ندهید.