سیب بخوریم یا دکتر برویم؟

260

خوردن يك سيب در روز شما را از رفتن نزد دكتر بي نياز مي كند.

 

این یک شعار نیست در بیمارستانهای آمریکا و کانادا و آلمان تحقیقاتی در مورد سیب و خواص درمانی آن تحقیقات بسیاری شده است.در دنیا 255 نوع سیب تا کنون کشف شده است که هر کدام از آنها می توانند در نوعی از درمان ها و زیبایی ها خواص شگفت انگیزی داشته باشد.سیب، یکی از سلامت بخش‌ترین خوراکی‌های اطراف ما محسوب می‌شود برخی از خواص آن :

– سیب مقوى معده و حافظ مخاط معده است.

– سیب ضد عفونى کننده روده است (ترشح دیاستازى را در معده خود عامل کشتن باکتری‌هاست).

_ سیب مقوى کبد است و احتقان آن را (که مولد اکثر بیمارى‌ها است) کم مى‌کند.

– سیب کلسترول خون را کم مى‌کند (به عقیده لئون بینه، رئیس سابق دانشکده پزشکى پاریس، این خاصیت به علت وجود پکتین در سیب است).

– سیب اسید اوریک را از ادرار دفع مى‌‌کند.

– سیب ضد روماتیسم است.

– سیب ملیّن است.

– سیب خون را تصفیه مى‌کند.

– سیب بافت ها را جوان نگاه مى دارد.

_ تصفیه کننده خون است.

_ سیب مقوى عضلات و اعصاب است (یکى از بهترین میوه‌ها).

 

به گزارش  دانشمندان علم تغذیه:

 "هرکس روزى یک سیب بخورد، پزشک را از خود دور کرده است".

 

این یک ضرب المثل انگلیسى است و فرانسوى‌ها نیز آن را پذیرفته‌اند. این جمله مصداق واقعى دارد و سیب را باید نوشداروى همه بیمارى‌ها دانست.

پزشکان قدیم از این خواص معجزه آسای سیب کاملاً اطلاع داشتند و ارسطو کار اعجاز را به آنجا رسانده است که دست به اغراق عجیبى مى‌زند و مى‌گوید: " هرکس هر روز سیب بخورد، تعجب مى‌کنم، چگونه مى‌میرد"، حتى بسیارى از انبیا، اولیا و پیشوایان دین نیز که براى امت خود دستورهایى به صورت جمله‌هاى قصار به یادگار گذاشته‌اند، این مطالب را از نظر دور نداشته و خوردن سیب را تأکید کرده‌اند، چنانکه از حضرت على، علیه السلام، روایت شده است که فرمود: «اکل التفاح فى اسحار» یعنى سحرگاهان سیب بخورید.

 

 

آیا این همه خواص شگفت انگیز در سیب که هر کدام به تنهایى اثر بسیار نیکویى در درمان بیمارى‌ها و تأمین سلامت بدن دارد کافى نیست که به ما اجازه دهد سیب را به عنوان نوشدارو معرفى کنیم؟

 

فروشگاه آنلاین لوازم خانگی سندباد با در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای شما عزیزان مجموعه ای از لوازم پوست کن میوه و سبزیجات را برای شما فراهم کرده است