این ویژگیهای بچگانه هنوز به دردتان می خورد

483


ممکن است شما نتوانید تمام الزامات و تعهدات بزرگسالی‌تان را رها کنید، اما کشف دوباره‌ی ویژگی‌های کودکی‌تان می‌تواند زندگی فعلی‌تان را بسیار مفرح‌تر کند.

۱. باور کنید که هر چیزی امکان دارد
از یک کودک بپرسید دوست دارد وقتی بزرگ شد چه کاره شود، حتما یک جواب فوری خواهید گرفت. او نه تنها قادر است جزئیات جوابش را هم بگوید، بلکه در ابراز توانایی‌اش اعتماد بنفس زیادی هم دارد که باعث می‌شود شما آرزوی او را جلوی چشمان خود ببینید

۲. قدرت بازی کردن را درک کنید
بچه‌ها بازی را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند. هر چند نوع تفریح به مرور زمان و طبق سن و سال، تغییر می‌کند اما بهتر است تغییر نکند! اگر از توجه و اهمیت‌تان به بازی کردن کم کنید درست مثل این است که به جای فراهم کردن شرایط رشد و شکوفا شدن برای یک انسان، مانع رشدش شوید. بزرگسالی، یک کسب و کار جدی است، اما موفق‌ترین افراد بزرگسال زندگی‌شان را با بازی و تفریح پُر می‌کنند.

۳. هیچ کس را غریبه فرض نکنید
از نگاه بچه‌ها، غریبه‌ها فقط کسانی هستند که تا به حال ملاقات‌شان نکرده‌اند. تصور کنید: وقتی کودکی وارد زمین بازی می‌شود، صورت‌های ناآشنای زیادی می‌بیند اما خودش را معرفی می‌کند و به راحتی وارد گروهی از بچه‌ها می‌شود تا بازی کند و لذت ببرد.
اما بزرگسالان برای‌شان عجیب است: «نمی‌توانم باور کنم اینطور خودش را وارد ِ بازی ِ بچه‌ها کرده است! او خیلی شهامت دارد.»

۴. در لحظه غرق شوید، نه در گذشته یا آینده
بچه‌ها همزمان چند فعالیت را انجام نمی‌دهند، بلکه فقط یکی را در لحظه انتخاب می‌کنند، در آن غرق می‌شوند و تا زمانی که تمامش نکرده‌اند سراغ چیز دیگری نمی‌روند. این خصلت آنها که با تمام وجود و توجه خود، غرق یک چیز در آن لحظه می‌شوند باعث شادی عمیق‌شان می‌شود. اما بیشتر بزرگسالان ترجیح می‌دهند همزمان چند کار را انجام دهند و برای همین هم تمرکز چندانی ندارند.

۵. کمی خجالت را کنار بگذارید
وقتی پای راحت بودن به میان می‌آید باید از بچه‌ها الگو گرفت. از دویدن در اطراف خانه با لباس راحتی گرفته تا رقصیدن و بالا و پایین پریدن جلوی چشم همه. مانند بچه‌ها راحت بودن به این معنی نیست که جلوی چشم دیگران، بی‌محابا و نامناسب رفتار کنید یا هنجارها را زیر پا بگذارید. بلکه باید بتوانید جواب کودک درون‌تان را به شیوه‌ای درست بدهید و خود ِ اصیل‌تان را هم حفظ کنید.