سالاد سیب زمینی ، حاوی کربوهیدرات و فیبر و پروتئین

584


اگر از سالاد کاهو یا خیار و گوجه و پیاز خسته شده اید و دلتان سالادی جدید می خواهد خبر خوبی برایتان داریم. سالاد سیب زمینی یک سالاد بسیار سالم با خواص بسیار زیاد است. سیب زمینی یکی از گیاهان نشاسته ای است که به خاطر سیب زمینی سرخ کرده کمی بد نام شده. اما سیب زمینی سرشار از کربوهیدرات مفید است. سالادی که امروز دستور پختش را می خوانید، علاوه بر کربوهیدرات روی پروتئین و فیبر نیز تمرکز زیادی دارد.

مواد لازم:

2 عدد فلفل دلمه ای قرمز بزرگ
568 گرم سیب زمینی که به مکعب های 2 سانتی برش خورده باشند
4 عدد تخم مرغ بزرگ
یک سوم فنجان پیازچه ی خرد شده
یک چهارم فنجان سس مایونز
یک چهارم فنجان جعفری خرد شده
3 قاشق غذا خوری ماست یونانی یا چکیده
دو قاشق غذا خوری شوید خرد شده و تازه
دو قاشق چای خوری سس خردل
یک هشتم قاشق چای خوری نمک


طرز تهیه:

1-فر را گرم کنید و سینی پخت را که روی آن فویل کشیده اید، در قسمت بالایی قرار دهید. فلفل ها را به دو نیم تقسیم کنید، دانه ها و محتویاتشان را خالی کنید. فلفل ها را از سمتی که بریده شده اند روی سینی قرار دهید و به مدت 10 دقیقه یا تا زمانی که پخته شوند داخل فر قرار دهید. فلفل ها را در همان سینی با فویل بپوشانید و اجازه دهید 10 دقیقه بمانند. فلفل ها را بیرون بیاورید، پوستشان را جدا کنید. آن ها را خرد کنید و در یک کاسه متوسط قرار دهید.

2-سیب زمینی ها را داخل یک قابلمه متوسط قرار دهید. داخل قابلمه به اندازه 8 سانت آب بریزید و آن را به جوش بیاورید. شعله را تا متوسط پایین بیاورید و به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که نیمه پخته شوند، آنها را روی شعله نگه دارید. تخم مرغ های کامل را اضافه کنید. به مدت 10 دقیقه یا تا زمانی که سیب زمینی ها نرم شوند، به پختن ادامه دهید. سیب زمینی ها را خشک کنید و تخم مرغ ها را درون آب یخ بگذارید. اجازه دهید تخم مرغ ها 10 دقیقه بمانند.

3-پیازچه ها و باقی مواد را به فلفل دلمه ای اضافه کنید، آنها را به هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. تخم مرغ های پخته شده را پوست بکنید و تکه تکه شان کنید. سیب زمینی ها را به میکس فلفل ها اضافه کنید، بهم بزنید تا به مواد آغشته شوند. تخم مرغ ها را به میکس سیب زمینی اضافه کنید، به آرامی بهمشان بزنید تا با یکدیگر ترکیب شوند.سالاد شما آماده است.