چیکن استراگانف خوشمزه با سس قارچ

1091


 

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه چیکن استراگانف خوشمزه با سس قارچ

مواد لازم چیکن استراگانف
مرغ 500 گرم
خامه پاستوریزه یک عدد
پیاز بزرگ یک عدد
قارچ 500 گرم
نمک ، فلفل و روغن مایع به مقدار لازم

طرز تهیه چیکن استراگانف
برای تهیه این غذای خوشمزه فرنگی ابتدا یک تابه روی حرارت قرار می دهیم ، پیاز رو به صورت رشته ای خرد می کنیم و با مقدار کمی روغن مایع تفت می دهیم تا کمی رنگش تغییر کند و طلایی شود.
حالا مرغ ها را مقداری بزرگ تر از گوشت خورشتی خرد می کنیم. بهتر است از فیله یا سینه مرغ استفاده کنیم . بعد از اینکه مرغ ها را خرد کردیم به تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا رنگشان تغییر کند و پخته شوند. قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم.
کمی تفت می دهیم و خامه را به تابه اضافه می کنیم. زمانی که خامه را به تابه اضافه کنیم قارچ ها شروع به آب انداختن می کنندو کمی غذا آبکی می شود ، البته نگران این موضوع نباشید زیرا بعد از اینکه کمی سرد شود منسجم می شود و خودش را می گیرد.
حدود 15 دقیقه مواد را تفت می دهیم تا خامه کاملا به خورد گوشت مرغ و قارچ ها برود. البته اگر دوست دارید قارچ ها را آب دار مصرف کنید حدود 5 دقیقه بعد از اینکه خامه را اضافه کردید باید تابه را از روی حرارت بردارید. در پایان نمک ، فلفل سیاه و ادویه های مورد نظر خود را اضافه کنید و بعد از کمی تفت دادن تابه را از روی حرارت بردارید.
در کنار این غذا می توانید سیب زمین سرخ شده هم آماده کنید و از لذت بیشتری در هنگام سرو چیکن استروگانف بهره ببرید. برای تزیین این غذا می توانیم از گوجه گیلاسی و لیموی تازه و سبزیجات استفاده کنیم. برخی جاها این غذا رو با برنج یا پاستا هم تهیه می کنند که در صورت تمایل شما هم می توانید امتحان کنید. امیدواریم از این غذای خوشمزه لذت کافی را ببرید.