بافتنی ببافید، سالم بمانید

328


 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید عمل بافتن برای سلامت جسم و روح مفید است. بله! همین که میل های بافتنی و کاموا را بر می دارید و شروع به بافتن می کنید، گام بزرگی در جهت سلامتی خود برمی دارید.
چرا بافتن برای مغز مفید است

«یکی چپ، یکی راست، یکی بالا، یکی پایین! کاموای رنگی یا سفید یا...»، بافتن صرفا یک کار ساده و مکانیکی نیست و کسی طی چند ثانیه بافتن را یاد نمی گیرد. این هنر نیاز به رعایت ریتم، چابکی ذهنی و حرکت درست دست ها دارد. بعد از اتمام بافتنی، فرد احساس رضایت بالایی از کار خود پیدا می کند.

وقتی می بافید از دو نیمکره مغز استفاده می کنید

 

 

 

 

عمل به ظاهر ساده ی تکان دادن میل ها و عبور دادن کاموا از آنها، تاثیر زیادی در هماهنگی مغزی دارد. اگر شروع به بافت های سخت تر کنید، توانایی و هماهنگی مغز و دو نیمکره آن بالا می رود.
زمانی که ما تنها هستیم، از سکوت برای میدان دادن به افکار منفی استفاده می کنیم. اما زمانی که مشغول بافتن هستید ،حتی اگر در سکوت نیز باشید از این احساسات منفی به دور خواهید ماند.
بافتن:
استرس را کاهش می دهد
باعث بهبود خلق و خوی می شود
باعث بهبود توانمندی دست ها می شود
باعث افزایش اعتماد به نفس می شود

بافتن صرفا برای وقت گذرانی نیست. با این کار، شما لباسی تولید می کنید که شامل ژاکت، شال گردن، جوراب، پولیور، کلاه و غیره است.
بعد از اتمام کار و دیدن حاصل آن حس خوبی به هر فردی دست می دهد. در واقع دیدن دسترنج، نوعی موفقیت است و لمس این موفقیت باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود.

 

 

برای سالم ماندن عوامل متعددی باید دست به دست هم بدهند. داشتن تحرک بدنی روزانه مانند پیاده روی، نوشیدن آب کافی، داشتن تغذیه ی سالم، نوشیدن ترکیب آب و آب لیموترش و غیره جزو توصیه هایی است که در هر گوشه کناری برای سالم ماندن به شما ارائه می دهند.
ما به شما می گوییم که علاوه بر انجام تمام این کارها، خیلی زود میل و کاموا بخرید و شروع به بافتن کنید، هر چه دلتان می خواهد، با هر رنگ و طرحی که بیشترین لذت را به شما می دهد، به تنهایی یا با دوستان و اعضای خانواده. در هر صورت از همین امروز یا فردا شروع کنید به بافتن!