خرید قاشق و چنگال

538


 

یک میز مجلل بدون قاشق و چنگال محال است. از زمانی که قاشق و چنگال وارد خانه‌های ما ایرانیان شد و جای دست‌های‌مان را برای غذا خوردن گرفت، دیگر نمی‌توانستیم از آن دل بکنیم. امروزه سرویس‌های قاشق و چنگال با انواع و اندازه‌های مختلف و جنس‌های گوناگون موجود است که می‌توان آنها را تهیه و استفاده کرد . در ساخت قاشق و چنگال‌ها از فلزات مختلفی استفاده می‌شود. برای مثال، استیل ضد زنگ می‌تواند بهترین انتخابی باشد که پیش روی شما قرار دارد.
حضور سرویس قاشق و چنگال، روی میز پذیرایی هم برای خوردن میوه و هم زدن چای و ... جزو ضروریات به حساب می‌ آیند. برای خرید یک سرویس کامل قاشق و چنگال که کیفیت خوبی دارد، می درخشد و روی آن خبری از سیاهی و خط و خش های عجیب نیست.

 

دم دستی و مهمانی
قاشق و چنگال جز مواردی به حساب می آید که بهتر است از آن دو دست بخرید. یک دست 6 نفره برای دم دست و یک دست 12 یا 24 نفره برای مهمان. اگر این ترفند را به کار ببرید سرویسی که برای مهمان گرفته اید نو و سالم می ماند و احتمال اینکه یکی از آنها گم شود، کمتر است.

تعداد را در نظر بگیرید
اگر اهل مهمانی دادن به کل اعضای خانواده ی خود و همسرتان در یک شب هستید، باید حساب و کتاب تعداد آنها را داشته باشید و به همان نسبت قاشق و چنگال بخرید.
طرحدار یا ساده؟
این موضوع کاملا سلیقه ای است و هر کدام مزایا و معایب خاص خودش را دارد. مثلا اگر شما سرویس تمام استیل ساده بخرید، قطعا تا مدتها بدون اینکه از مد بیفتد می توانید از آن استفاده کنید که این حسن سادگی به حساب می آید. سرویس هایی که طرح دار هستند، معمولا طرح شان مات است و این مسئله باعث می شود روی دسته ی قاشق و چنگال تان در صورتی که ضد خش نباشد، خیلی خش نیفتد و اگر بیفتد هم به چشم نیاید. به هر حال انتخاب با شماست و با توجه به سلیقه ای که دارید می توانید سرویس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پارچه های استیل
تعجب نکنید، از پارچه هایی که استیل هستند و و تازه وارد بازار شده اند حرف نمی زنیم. بحث ما درباره ی چند پارچه بودن سرویس قاشق و چنگال استیل شماست. سرویس هایی که در بازار هستند، از 12 پارچه شروع می شوند تا می رسند به 148 پارچه. قطعا قاشق و چنگال 148 پارچه کامل ترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.
این سرویس ها از 12 عددقاشق غذاخوری، چنگال غذاخوری، کارد غذاخوری، کارد میوه خوری، چنگال میوه خوری، قاشق چایخوری، قاشق مرباخوری، قاشق شربت خوری، 6 عدد قاشق بستنی خوری، کارد ماهی، چنگال ماهی، کاردکره خوری.
2 عدد قاشق سرو خورش، قاشق صدف، چنگال حلزون، کفگیر برنج، ملاقه ی سوپ.
1 عدد قاشق سرو سالاد، چنگال سرو سالاد، چنگال سرو ماهی، کارد سرو ماهی، کارد بره، انبر قند، کفگیر سرو کیک، ملاقه ی سس، چنگال بره، انبر سالاد، انبر یخ، کفگیر کتلت تشکیل شده اند که معمولا با یک کمد چوبی یا چرمی به مشتری عرضه می شود.