بازی سودوكو و اثر آن بر مغز

360


 

در این بازی فرد ترغيب می شود تا انتهاي حل کامل پازل، بازي کند که سبب هوشيار شدن و درگير شدن سلول هاي مغزي و جلوگيري از بروز بيماري آلزايمر يا زوال عقل مي شود.
رشد مهارت های ظریف و عمقی حرکتی، رشد تعاملات اجتماعی و برقراری ارتباط با اطرافیان، خلق آثار تازه از طریق دستکاری محیط پیرامون، رشد زبان و عواطف و رشد هوش از جمله مزایای بازی کردن برای کودکان است.

استراتژی ها و تاثیرات

تمرکز
هنگام تمرکز، ذهن توانایی جمع آوری ابزارهای مورد نیاز برای حل مشکلات پیچیده را دارد. در حقیقت، تمرکز شدید شاید یکی از دلایل توانایی های غیر عادی دانشمندان بزرگ در محاسبات پیچیده و به خاطر سپردن مطالب فراوان باشد.

بهینه سازی
برای افزایش سرعت پردازش ذهنی و حل مسئله بر اشتباهات فردی و نقاط ضعف غلبه کرده و راه حل های میانبر و جایگزین قرار می دهد. هر چه بیشتر تمرین کند تا به دنبال راه های مختلف تر باشد (و هیچ گزینه ای را هر چند غیر معقول، بدون بررسی کنار نگذارد)، ذهن کودک می تواند، بهینه ترین راه حل را پیدا کند.

حل مساله
سرعت انتقال و تصميم گيري در مغز را به نحو عجيبي افزايش مي دهد. در کنار آن به افزایش مهارت های حل مسئله کمک بزرگی می کند.

ورزش مغزی
این بازی برای مغز انسان ورزشی به حساب می آید تا قدرتمند تر بشود. ‏این بازی یک جور نرمش برای مغز است. می توانید قبل از شروع به درس خواندن کمی بازی کنید تا ببینید چقدر به درس خواندن کمک می کند. ‏همچنین منجر به رشد مهارت های ظریف و عمقی حرکتی می گردد.