تاثیر وای فای روی مغز

527


 

سردرد، سرگیجه و ایجاد منگی در افراد از عوارض "وای فای" بر روی سیستم مغز است. اما امواج وای فای همه جا پخشند و فرار از آن ممکن نیست.
با این وجود ضرر امواج موبایل بر روی سیستم عصبی بیشتر از امواج سیستم وای فای است، چرا که در این دستگاه کانون تولید موج بیشتر است.


رعایت کردن سه نکته می‌تواند از خطرات و آثار مخرب این امواج را تا حدودی کاهش دهد.
نخست اینکه تا جایی که ممکن است گوشی هوشمند، لپ‌تاپ، تبلت و دیگر دستگاه‌های ارتباطی را نزدیک به بدن خود نگاه ندارید به‌خصوص در مواقعی که می‌خواهید بخوابید؛ دومین نکته این است که به هنگام خواب این وسایل به خصوص مودم خود را خاموش کنید و سوم اینکه از استفاده و نگاه داشتن مودم وای فای در اتاق خواب به شدت پرهیز کنید.
ولی واقعیت این است که امواج WiFi وقتي پخش شوند در همه جا هستند. حتي اگر در زمان شب مودم خود را خاموش کنيد، باز هم تحت تأثير امواج WiFi که از خانه همسايه مي آيد هستيد. پس هیچ چیز نمی تواند جلوی نفوذ 100 درصدی وای فای را بگیرد.

 

 

چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد که "اگر گلدان کاکتوسی را در اطراف مودم قرار دهیم امواج خطرناک وای فای را به خود جذب می کند ".  ولی اصلا اینطور نیست و این مطلب به هیچ عنوان صحت علمی ندارد چرا که این امواج، امواج کوری هستند که بصورت پالس منتشر می شوند و کل محیط را بصورت شعاع های مختلف تحت تاثیر قرار می دهند و هرچه دور تر شویم قطر دایره بیشتر خواهد شد و فقط میزان تماس ما با امواج کم می شود .

 

 

عوارض وای فای بر بدن ما:
افزایش مشکلات بیخوابی به واسطه وای فای
کاهش رشد کودکان
کاهش رشد سلولهای بدن و گیاهان
کاهش عملکرد مغز با امواج اینترنت 3G و 4G
کاهش فعالیت مغز در زنان
ناباروری در زنان
افزایش استرس و بیماریهای قلبی
افزایش امکان ابتلا به سرطان به واسطه امواج وای فای
کاهش تولید ماده ملاتونین در مغز، وال ــ کارنیتین در عضلات و کبد