8 عادت افراد موفق

327


 

انسان‌های موفق، موفق به دنیا نمی‌آیند. آنها به مرور زمان خصوصیات و ویژگی‌هایی کسب می‌کنند که باعث رشد و موفقیت‌شان در زندگی می‌شود. راه موفقیت، پیچیده و غیرقابل ‌دسترس نیست. کافی است قوانین آن را یاد بگیریم و در زندگی به‌کار ببریم.

افرادی که برای مدت طولانی موفق و خوشبخت بوده‌اند، همه‌ی فعالیت‌های‌شان را پیرامون ۴ اصل سازمان‌دهی می‌کنند.

• رضایت و خشنودی آنها را به همراه داشته باشد.
• نتیجه‌ی ملموس و محسوس به دست ‌دهد.
• روی افراد مهم زندگی‌شان تأثیر مثبت داشته باشد.
• ارزش‌ها و دانش آنها را به آیندگان منتقل کند.

 

8 ویژگی و عادات این افراد موفق :

🌟آنها پر از شور و هیجان هستند

🌟برخلاف جریان آب شنا می‌کنند.
افراد موفق و شاد با تمام وجود اشتیاق، علاقه، هدف‌ها و ارزش‌های‌شان را دنبال می‌کنند و هرگز از موانع و ریسک کردن نمی‌ترسند.

🌟کارِ شروع کرده را حتما به پایان می‌رسانند.
مطرح کردن ایده‌‌های فوق‌العاده، وقتی آنها را اجرایی نکنید، هیچ ارزشی ندارد.

🌟انعطاف‌پذیر هستند.
این افراد اشتباه می‌کنند و از آن درس می‌گیرند. فاجعه نیست اگر گاهی اوقات احمق به نظر برسید. ذهن خود را برای اشتباه کردن و تجربه‌ی چالش‌های بزرگ آماده کنید.

🌟سلامتی، اولویت زندگی آنهاست.
افراد موفق، موفقیت را در گرو سلامت فیزیکی خود می‌بینند. بر همین اساس آنها همواره تلاش می‌کنند عادت‌های سلامتی را تمرین کنند.

🌟روی سختی‌ها و مشکلات تمرکز نمی‌کنند.
اگر بر مشکلات تمرکز کنید، دچار استرس و هیجانات منفی می‌‌شوید که اجرای اهداف را به تأخیر می‌اندازد؛ در حالی‌ که اگر به راه‌حل‌ها توجه کنید قطعا کارایی بیشتری خواهید داشت.

🌟آنها از موفقیت دیگران خوشحال می‌شوند.
این افراد به ارزش خود واقف هستند و خود را باور دارند. آنها معتقدند که موفقیت دیگران دیدشان را باز می‌کند و فرصت‌های ممکن را به آنها نشان می‌دهد. آنها از موفقیت‌های دیگران شاد و برای آنها ار‌زش قائل می‌شوند اما هرگز خود را با کسی مقایسه نمی‌کنند.

🌟ذهنشان را باز نگاه می‌دارند.
داشتن ذهن باز به معنی تمایل به بررسی ایده‌های جدید و متفاوت است.افراد موفق می‌دانند که هر دیدگاهی به نوبه‌ی خود فرصت رشد آنها را فراهم می‌کند.

🌟اجازه نمی‌دهند هیچ‌کس شادی‌شان را محدود کند.
اگر شادی شما در گرو مقایسه‌ی خودتان با دیگران باشد، خوشحالی‌تان دیگر کاملا متعلق به خودتان نخواهد بود. افراد موفق وقتی در مورد کاری که انجام داده‌اند احساس خوبی دارند، اجازه نمی‌دهند افکار یا اعمال هیچ‌کس آنها را تحت تأثیر قرار دهد.