میوه های زرد پادشاه میوه ها

663


 

موز
به دلیل داشتن پتاسیم زیاد ضد سرطان بوده و غذای خوبی برای ماهیچه ها می باشد.
موز به دلیل مقدار زیاد آهنی که دارد، محرّک تولید هموگلوبین در خون می گردد و در نتیجه، در موارد کم خونی بسیار موثر است

لیمو
به غیر از ویتامین C، مقادیر قابل توجهی از ویتامین‌های B1، B2، B3، B5، B6، B9 و مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، پتاسیم، روی، منیزیوم، فسفر و دیگر موارد هستند.

آناناس

آناناس، کم‌کالری و غنی از دیگر مواد معدنی و ویتامین‌ها است. این میوه به هضم غذا کمک می‌کند و همچنین خواص ضدالتهاب و ضدسرطان دارد. آناناس همچنین مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان دارد و به بهبود ایمنی کمک می‌کند.

 

سیب زرد
سیب‌های زرد حاوی قند طبیعی و فیبر هستند که آن‌ها را تبدیل به میان‌وعده‌ای محبوب می‌سازد. آن‌ها فاقد چربی و سرشار از مواد مغذی مانند کلسیم، پتاسیم، فسفر و ویتامین C هستند. آن‌ها سرشار از فیبری به نام پکتین هستند. آن‌ها در کاهش کلسترول، کنترل دیابت و سم‌زدایی بدن بسیار کمک‌کننده هستند.

انجیرهای زرد
انجیرها منبعی غنی از پتاسیم که در کنترل فشار خون ضروری است، می‌باشند. آن‌ها همچنین مقدار خوبی از فیبر رژیمی را تامین می‌کنند، بنابراین انتخاب مناسبی در برنامه کاهش وزن هستند. آن‌ها همچنین در کاهش سطوح کلسترول و کنترل دیابت و دیگر عوامل مرتبط قلبی مفید هستند.

انبه
این پادشاه میوه‌ها، انتخابی دیگر از میوه‌های محبوب است؛ زیرا که از ما در برابر خطرات مربوط به سرطان محافظت می‌کند. این میوه غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر رژیمی است. این میوه منبع خوب از پتاسیم و آنتی‌اکسیدان‌ها است.