خرید آنلاین یا سنتی؟!!!

585


 

مزیت خرید اینترنتی نسبت به خرید حضوری

سرعت و سلیقه، رمز موفقیت
با وجود رونق همیشگی مراکزخرید و محبوب بودن موضوع خرید برای خانواده‌ها در هر فصل سال، آمار از کاهش کمیتی خریدهای حضوری در سال‌جاری میلادی خبر می‌دهد.
براین اساس آمار نشان می‌دهد تعداد فروشگاه‌های مراکزخرید تنها 3 درصد بیشتر شده و در مقابل، فروش آنلاین با جهشی مناسب افزایش یافته و این یعنی توجه بیشتر به خرید غیرحضوری.

عوامل برتری خرید غیرحضوری
مسائلی مانند از بین رفتن معضلی به نام بعد مسافت، خرید بی‌دغدغه، امکان انتخاب بیشتر و ... باعث شده افراد زیادی خرید اینترنتی را به مراجعه حضوری ترجیح بدهند. داشتن تعرفه و فرم ثابت فروش، امتیاز ویژه خریدهای اینترنتی است.

آسان‌تر و در دسترس‌تر
بخصوص اگر نام برند یا محصول خاصی را مدنظر ندارید، پیشنهادهای اینترنتی بیشتر به کمکتان می‌آید، زیرا از این طریق سریع‌تر خرید می‌کنید. در واقع خرید اینترنتی مانند الفبای دوران کودکی، برای شما راه را از چاه متمایز می‌کند.

محبوبیت بیشتر
فروشگاه‌های اینترنتی، دایره اجتماعی گسترده‌تری دارند که نفعی دوجانبه برای خریدار و فروشنده در پی خواهند داشت. در این شرایط، فروشنده به لطف حضور در دنیای مجازی، بیش از پیش مطرح می‌شود و خریدار هم به خاطر سرعت در خرید راضی‌تر است. رضایت توأمان مشتری و فروشنده اتفاقی است که الزاما در هر خرید حضوری رخ نمی‌دهد!

سرویس‌دهی مناسب‌تر
در واقع می‌توان این عامل را اصلی‌ترین دلیل ترجیح خرید اینترنتی به خرید حضوری دانست. به طور کلی به دلیل وسعت کار در فضای مجازی، امکانات و سرویس‌دهی بیشتری از جانب برندها فراروی شمای خریدار قرار می‌گیرد.

 

دوری از مبالغه‌گرایی
در دنیای مجازی از چانه‌زنی مرسوم در خریدهای حضوری خبری نیست و نیازی نیست به حرف‌های بعضا آلوده به مبالغه فروشنده گوش فرا دهید. شما در اینترنت با واقعیت اجناس مواجه می‌شوید و در دنیایی پر از صداقت به هدفتان می‌رسید.

دوری از قوانین دست‌وپاگیر
معمولا در خریدهای حضوری مشکلات زیادی مانند مالیات، هزینه‌های رفت‌وآمد و ... مقابل خریداران قرار می‌گیرد، اما در فروش اینترنتی، قوانین دست‌وپاگیر وجود ندارد و خریدها به آسانی انجام می‌شود.

وجود چندین امکان دسترسی
در خرید حضوری، فقط یک راه دارید، مراجعه حضوری! اما خرید اینترنتی چند امکان دسترسی به شما می‌دهد، می‌توانید با سیستم شخصی خودتان اقدام کنید، سراغ موبایلتان بروید یا از باجه‌های آنلاین برای خرید استفاده کنید، حتی برخی اوقات امکان خرید آف‌لاین هم وجود دارد.

راه نجات فروشگاه‌ها
با این اوصاف، فروشگاه‌ها برای نجات از خرید اینترنتی و جلب‌توجه بیشتر نیاز به انقلابی در نوع فروش دارند، انقلابی که از طراحی متفاوت و چشم‌نواز دکوراسیون داخلی و خارجی شروع می‌شود و به مدل فروش بهتر می‌انجامد. طبق تحقیقات صورت گرفته، فروشگاه‌هایی که در سال 1394 تغییر دکوراسیون داده‌اند، 35 درصد بیش از سال قبل فروش حضوری داشته‌اند و در سوی مقابل، آن دسته از فروشگاه‌های مراکزخرید که دکوراسیون خود را متفاوت نکرده‌اند، تقریبا هیچ تفاوتی در سوددهی و فروش نسبت به سال قبل نداشته‌اند. با این حال در وادی خرید از دنیای مجازی هم به همان نسبت تنوع ایجاد شده است، بنابراین هنوز برای ترغیب خریداران به مراجعه حضوری در پایگاه برندها، کار و راه زیادی باقی مانده است.

ضربه نهایی
شاید مراکزخرید برای جلب‌توجه، اقدامات بسیار موثری انجام داده باشند، با این حال "صرفه‌جویی در زمان"، دقیقا همان امتیاز دست‌نیافتنی برای آنهاست، آنچه سایت‌های خرید آنلاین در اختیار دارند، اما فروشگاه‌هایی با شعار جذب خریدار حضوری از آن بی‌بهره اند. با توجه به روند پرشتاب تکنولوژی، احتمالا این برتری در مدل خرید تا دهه‌ها در اختیار سایت‌های مدام نو شده‌ و دارای امکاناتی فوق‌العاده می‌ماند.