اشتباهات رایج خانم ها در بدنسازی

393


 

احتمالاً باید شنیده باشید که بانوان تصور می‌کنند، تمرین ورزشی باعث حجیم شدن عضلات می‌شود یا در مورد روش‌های کاهش چربی موضعی و اینکه چون تمرینات تناسب اندام را انجام می‌دهید هرچه می‌خواهید، بخورید.

در اینجا به ۴ شایعه و تفکر اشتباه رایج در مورد ورزش و تناسب اندام می‌پردازیم.

۱. وزنه‌های سنگین باعث می‌شود که عضلاتم حجیم شوند
و هر بار که فکر می‌کنیم واقعیت مشخص شده است دومرتبه این شایعه چهره زشت خود را نشان می‌دهد. از این رو ما هم با گفتن این جمله که بلند کردن وزنه باعث حجیم شدن عضلات‌تان نمی‌شود

۲. دنبال میانبر‌ها باشید و تمرینات کاهش وزن را فقط بر نقاط مورد نظر انجام دهید
احتمالاً خیلی از شما این جملات را شنیده‌اید و یا گاهی اوقات به این مشکلات برخورده‌اید.
«برای من خیلی سخته که بتونم از شر چربی‌های شکم خلاص بشم.»
«به نظر می‌رسه که نمی‌تونم این وسایل دوست داشتنی کاهش وزن را کنار بذارم.»
«می‌خوام روش کاهش وزن موضعی در ناحیه داخلی ران‌ها و پشت قسمت باسن و ران‌ها یا شکم و … رو امتحان کنم.»
«به نظر می‌رسه که نتونم از این ۱۰ کیلو باقی مونده خلاص شم»

 

 

3. اشتباهات تغذیه‌ای که خانم‌ها در عضله‌سازی مرتکب می‌شوند
مشخص است که ناتوانی برای کاهش وزن منجر به نا امیدی و انجام تمرینات خسته کننده می‌شود. به ویژه زمانی که در بخش دیگر بدن خود پیشرفت قابل توجهی را مشاهده می‌کنید.

شاید در مورد موضوع ” کاهش چربی در یک ناحیه” چیزی شنیده باشید، یعنی اینکه می‌توانید به دقت و به طور متمرکز وزن یک ناحیه ویژه در بدن‌تان را کاهش دهید. اگرچه می‌تواید با تمرین کردن بر روی کل بدن و افزایش توده عضلانی فشار قابل توجهی به این نواحی بیاورید.

4. چون ورزش می‌کنم و کالری می‌سوزانم پس می‌توانم هرچه دلم می‌خواهد بخورم
اگر از خوردن دسرهای مختلف کمی خسته شده‌اید دیگر نمی‌توانید مزه‌ی آن‌ها را تحمل کنید، بیخیال خوردن این گونه مواد غذایی شوید. هرگز سعی نکنید با ورزش هوازی اضافه بر سازمان جبران کنید چون نتیجه‌ای نمی‌گیرید.

نکته: اگر تنها وسیله اندازه گیری برای سنجش میزان وزن‌تان ترازو است پس اشکالی ندارد که از ترازو استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که آن اعداد تحت تاثیر سطوح هورمون، استرس، هیدراته بودن بدن و بسیاری فاکتور‌های دیگر است. بنابراین درگیر اینکه ترازو هر روز چه عددی را به شما نشان می‌دهد، نباشید.