بهترین ظروف کریستال

5127


 

ظروف کریستال و بلور یکی از پرطرفدارترین ظروف در بین خانواده های ایرانی هستند که معمولا پیدا کردن بهترین مارک ظروف کریستال و تشخیص اصل بودن کریستال برای خرید یکی از دغدغه های اکثر تازه عروس ها است.
بهتر است قبل از خرید این ظروف کریستال کمی در مورد شیشه کریستال یا همان شیشه سرب دار بدانید. شیشه سرب دار یکی از شیشه های سیلیکاتی می باشد که در خود از ترکیب اکسید سرب استفاده شده است. شیشه هایی که بیشتر از 24% اکسید سرب داشته باشند را شیشه کریستال می گویند. شیشه کریستال به دلیل سربی که دارد باعث افزایش ضریب شکست نور می شود که درخشندگی و طیف رنگی زیبایی را بوجود می آورد.
ظروف کریستال دارای سختی کمی هستند که تراشکاری روی آنها را آسان تر کرده که این خاصیت نیز آنرا از بهترین ها برای ساخت ظروف تزئینی نموده است.

در موقع خرید کریستال به چند دلیل وسواس زیادی صرف می شود. یکی از آن دلایل قیمت ظروف کریستال است. دومین دلیل اینکه آیا این کریستالی که انتخاب میکنید آیا اصل است یا متفرقه است؟!

1-چگونگی تشخیص اصل بودن کریستال

2-قیمت ظروف کریستال :
ظروف کریستال اصل قیمت بالایی دارند که باید با توجه به بودجه در نظر گرفته شده آنرا تهیه کرد.

 

ظروف کریستال به دو دسته دست ساز و قالبی تقسیم می شوند، که برای تشخیص اصل بودن هردونوع آن یکی از روشهایی که میگوییم کافی است:

- یک کریستال مرغوب از نوع قالبی باید کاملا شفاف و بدون هیچ گونه حباب و خال و یا برجستگی ناهماهنگ باشد. ولی در کریستال های دست ساز در هنگام دمیدن سازنده در آن ممکن است حباب های ریزی در آن بوجود آید. برای دانستن و تشخیص قالبی یا دست ساز بودن ظروف کریستال به ته ظروف نگاه کنید اگر خط سراسری وجود داشته باشد قالبی است.
- روش دوم اینکه یک ضربه خفیف به کریستال بزنید اگر صدا زنگ دار و ممتد بود کریستال اصل است.

در مورد خرید ظروف کریستال طلاکوب یا کریستال نقره کوب دقت زیادی داشته باشید که بعضی از فروشندگان در مورد مقدار طلا و نقره ی بکار رفته در ظروف اطلاعات درستی به شما ندهند و میزان عیار طلا و نقره را زیادتر بگویند.

 

بهترین برند کریستال:
اساسا معرفی بهترین کریستال به بودجه و توان خرید بستگی دارد.
به طور کلی کریستال بوهمیا چک، کریستال ناخمن آلمان، کریستال آرکروک فرانسه، کریستال جی سی سی و سوگای ژاپن به عنوان با کیفیت ترین ظروف کریستال شناخته شده اند.