قوری و کتری دلخواه ایرانی ها

690


 

چگونه یک کتری برقی خوب بخریم؟

چای از اصلی ترین نوشیدنیهای ما ایرانیان شده که می تواند در هر زمان و مکانی که باشیم برایمان لذت بخش و گوارا باشد.
نحوه آماده سازی و دم کردن چای به عبارتی "ساختن چای" بسیار مهم است تا این نوشیدنی گرم را دلپذیر و بیاد ماندنی کند.

برای خرید کتری برقی یک سری نکات را لازم است بدانید تا خرید بهتری داشته باشید.

1- به دنبال کتری ای باشید که سیم آن به خود کتری مرتبط نباشد. این مدل ها دیگر قدیمی شده اند و اندکی خطرناک اند که قیمت کتری برقی های اینچنینی پایین است. سازندگان کتری برقی انواعی به بازار عرضه کرده اند که دارای المنتی با قابلیت حرارت 1500 وات اند . این المنت زیر کف کتری برقی قرار دارد و دیده نمی شود. و هم چنین با آب داخل کتری به هیچ وجه در تماس نخواهد بود . در نتیجه دیگر نگرانی برای جرم گرفتن المنت و دغدغه های تمیز کردن آن ندارید با جوش آمدن آب هم به راحتی کتری را ازواحد حرارت دهنده آن برداشته و آب جوش را در ظرف دل خواهتان بریزید.

2- در مورد اندازه کتری برقی به نوع مصرف خودتان توجه کنید. کتری ها گنجایش های متفاوتی دارند که برای مصرف یک نفر تا خانواده ای پرجمعیت و حتی شرکت ها کاربرد دارند.

3- جنس کتری برقی هم برای شما دامنه انتخاب را گسترده تر می کند. انواعی از آن ها از فلز ضدزنگ ساخته شده و انواع دیگر پلاستیکی هستند.

4- حتما هنگام خرید کتری برقی به ویژگی های ایمنی آن توجه ویژه داشته باشید. کتری انتخابی شما باید درپوش قفل شونده ، خاموش کننده اتوماتیک و خاموش کننده ایمنی داشته باشد.

5- ببینید آیا کتری شما کارت ضمانت دارد یانه. اگر دارد ببنید تعمیرات یا تعویض دستگاه شما را تا چه حد انجام می دهد و این ضمانت تا چه هنگام معتبر است.

 

 

قوری دلخواه

هنگام خرید قوری لازم است چند نکته را در نظر بگیریم

1- قوری ها ممکن است از خاک رس ، چینی یا چدن ساخته شوند یک قوری رسی مناسب حتما باید سخت وبراق باشد برای امتحان باید قوری را کف یکی از دست هایتان بگذارید و سپس با انگشتان دست دیگر به بدنه قوری آرام تلنگر بزنید که صدایی بدهد.

3- قوری رابو کنید. قوری رسی پخته شده باید بوی رس بدهد. اگر قوری را برداشتید و بوی زغال و روغن می داد احتمالاً این قوری که در دست شماست قوری خوبی نیست.

4- در و بدنه قوری باید خوب جفت شوند و در قوری نباید لق بزند قوری های سفالی یک منفذ برای جریان هوا دارند برای امتحان کردن این ویژگی قوری ، قوری را از آب پر کنید و سپس با انگشت سبابه خود آن منفذ را مسدود کنید حال قوری را کج کنید اگر آب از قوری خارج شد در قوری و بدنه آن درست روی هم قرار نمی گیرد و در محکم نیست.

5- طراحی دسته و بدنه قوری باید به گونه ای باشد که بلند کردن قوری و ریختن چای در فنجان برای شما کاملا آسان باشد.

6-در حال حاضر انواع قیمت قوری با رقمهای بسیار پایین و یا بسیار بالا در بازار وجود دارد که می تواند با توجه به قدرت خرید هر شخص آنرا خریداری کند.