دستگاه گریل و باربیکیوی خانگی

3406


 

گریل غذا یکی از راههای مفید پخت غذا مخصوصا گوشتها می باشد که می تواند با حرارت مستقیم آتش مواد را به صورت نیم پز و آبدار و یا گریل و پخت کامل بپزد. با این روش پخت می توان انواع کباب را با حفظ ارزش غذایی خود، تهیه کرد.
برای سلامت بدن تغذیه حرف اول را میزند که هرچقدر بیشتر به آن اهمیت دهید از سلامت جسم و روح بهتر و بیشتری برخوردار خواهید بود. غذاهای چرب و پرکالری از مضرترین غذاهاست که با تهیه و خرید یک دستگاه گریل می توانید غذای کم چرب و درعین حال خوش طعم و لذیذی را داشته باشید.
میزان قیمت دستگاه گریل و باربیکیو معمولا از 150هزار تومان تا 2 میلیون تومان براساس برند و کاربرد متفاوت است.

 

 

برای پخت کباب روی دستگاه گریل و باربیکیو، گوشت را از قبل به مدت چند ساعت درون موادی از آبلیمو، روغن زیتون، پیاز و زعفران می خوابانند تا کبابی لذیذ و خوش خوراک تهیه کنند.
از دستگاه های گریل برای پخت غذای کم چرب و سبک استفاده می شود که در اینجا جنس کفه گریل بسیار مهم است. جنس کفه دستگاه گریل باید نچسب و از جنس مرغوب باشد.
امروزه دستگاه گریل جایگزینی برای تابه ها شده است به دلیل آنکه هم به سرعت داغ و آماده کار می شوند و همین که شستشوی آسانی دارند.
روی دستگاه باربیکیو و گریل دکمه ی تنظیم ترموستات وجود دارد که این دکمه با تنظیم درجه حرارت گریل و خاموش کن اتومات این امکان را می دهد که بتوانید به کارهای دیگر هم برسید.
دستگاههایی که تمام قطعات آن قابل جدا شدن باشند، بهترند زیرا می توان آنها را به طور کامل شست و دوباره با خیالی راحت استفاده کرد.
معمولا یک سینی به عنوان چکه گیر و برای جمع کردن عصاره و مواد غذایی در زیر صفحه کباب پز وجود دارد که بهتر است هنگام استفاده، داخل آن آب بریزید تا از دود کردن و ایجاد بوی غذا جلوگیری کنید.
اگر گریل برقی باشد بهتر است سیم آن قابلیت جدا شدن داشته باشد.
امکان جمع شدن دستگاه گریل از بزرگترین مزیت های آن است که بتوان آنرا به راحتی حمل کرد و یا داخل اتومبیل برای بردن به سفر قرار داد.
پایه دار بودن دستگاه گریل به راحتی کار هنگام استفاده از آن کمک می کند.
در خرید اینترنتی دستگاه گریل و باربیکیو دقت شود که در قسمتی که توضیحات را درج میکنند حتما مواردی که گفته شد را به طور واضح بیان کرده باشند، سپس اقدام به خرید نمائید.