3 نوع ماسک برای پوستهای خشک

381


 

استفاده از ماسک صورت برای پوست خشک و حساس می تواند بهترین و موثرترین روش ها برای درمان خشکی پوست باشد، البته ابتدا باید علل خشکی پوست که می تواند شرایط آب و هوایی و یا تغذیه باشد را شناخت و سپس اقدام به درمان نمود که از بین روش های معرفی شده استفاده از انواع لوسیون و ماسک صورت می تواند تاثیر قابل توجهی در درمان مشکلات ناشی از خشکی پوست داشت. در ادامه چند ماسک صورت برای پوست های خشک را مشاهده می فرمایید که هر یک می توانند ماسکی مناسب برای پوست صورت شما باشند.

 

 

 

 

ماسک شیر و بادام برای درمان خشکی پوست
نصف قاشق چایخوری روغن بادام را در یک لیوان پر شیر ولرم هم بزنید و در شب و قبل از خواب پوستتان را با این مخلوط شستشو بدهید و بعد از خشک شدن آن بخوابید.
این مخلوط پوست شما ره تغذیه میکند و از خشکی پوست شما نیز جلوگیری میکند.

 

 

 

 

ماسک عسل و بابونه و روغن بادام برای درمان خشکی پوست

عسل دو قاشق غذاخوری
روغن بادام سه قاشق غذاخوری
دمکرده بابونه نیم فنجان
عسل را با روغن بادام مخلوط کنید و برای آنکه نرم تر شود و هم زدنش راحت تر باشد، چند دقیقه آن را روی کتری قرار دهید تا با بخار آب جوش حرارت ببیند و نرم شود. همزمان با این کار کمی گیاه بابونه را با آب در یک فنجان بریزید، روی سرش چیزی بگذارید تا با حرارت خود دم بکشد و وقتی دم کشید آن را صاف کنید و تفاله هایش را دور بریزید. وقتی عسل و روغن تان روان شد و به راحتی توانستید آن را هم بزنید، مخلوط را از روی حرارت بردارید و با دمنوش تان در یک ظرف هم بزنید. صبر کنید تا ماسک تان کاملا سرد شود و سپس آن را روی پوست تان بگذارید. ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت/ سه بار در هفته مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

 

 

ماسک عسل و زرده تخم مرغ برای درمان خشکی پوست


۱ قاشق سوپخوری عسل (پوست را تحریک و نرم می کند)+۱ عدد زرده تخم مرغ (در پوست نفوذ کرده و آب رسانی می کند)+یک دوم قاشق چایخوری روغن بادام ( درپوست نفوذ کرده و آب رسانی می کند) +۱ قاشق سوپخوری ماست (پوست را نرم و لطیف کرده و سپس آنرا سفت و محکم می کند) تمامی این مواد را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و بعد با آب ولرم بشویید.

 

 

 

 

فروشگاه آنلاین لوازم خانگی سندباد با در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای شما عزیزان مجموعه ای از لوازم خانگی را برای شما فراهم کرده است