نکاتی برای خرید ترازوی دیجیتال خانه و آشپزخانه

1058


 

آشپزهای حرفه ای در آشپزخانه های خود حتما یک ترازوی آشپزخانه دیجیتال و دقیق دارند. هرچند پیمانه ها و قاشق های اندازه گیری تا حدودی برای اندازه گرفتن موثرند.

در موقع خرید حضوری یا خرید اینترنتی ترازوی آشپزخانه دیجیتالی، حتما به ضمانت و گارانتی آن دقت نمائید چون این نوع ترازو مانند سایر ترازوهای دیگر ممکن است دارای عملکرد دقیقی نباشد که این نقص در زمان استفاده ی حدوداً یک سال تا دوسال مشخص می شود که در صورت داشتن گارانتی می توانید آنرا تعوبض و یا تعمیر نمایید.

ویژگیهایی برای ترازوهای دیجیتالی وجود دارد که از مهمترین آنها؛
ترازو دارای دکمه تبدیل باشد. دکمه تبدیل گرم به اونس در برخی از ترازوها در قسمت جلوی آن قرار دارد ودر برخی در کنار آن می باشد.
در موقع انتخاب ترازو بهتر است ترازویی را بخرید که دارای سینی و صفحه ی متحرک و جداشونده باشد. این ویژگی باعث راحت تمیز کردن ترازو می شود.
ترازو بهتر است ظرفیت بالا داشته باشد تا در صورت وزن کردن مواد سنگین دچار خطا و خرابی نشود.
صفحه نمایش ترازو بزرگ باشد تا خواندن آن راحت تر باشد.
ترازوهایی که با دکمه های بدون درز و شکاف بهترند به دلیل آنکه آرد و پودر های مواد غذایی در شکاف دکمه ها و درزها وارد نمی شوند. در غیر اینصورت با گذشت زمان باعث عدم کارکرد ترازو می شود.
قبل از خرید، ترازو را تست کنید وسعی کنید با یک جسم با وزن گرمی آنرا چک کنید. زمانی که خرید اینترنتی هم انجام می دهید هنگام تحویل درب منزل تان آنرا تست نمائید.
قیمت ترازوی آشپزخانه دیجیتال معمولا از ترازوهای عقربه ای بیشتر است و این به دلیل دقیق تر بودن آن است.