بخارشوی کارچر: موارد کاربرد و طرز استفاده

2736


کارچر، کرشر، کارشر یا کرچر فرق نمی کند، Karcher نام یک برند آلمانی است که در صنعت لوازم نظافت و شستشو حرف اول را در جهان می زند. کارچر به حدی با نام پاکیزگی عجین شده است که برای مدتی در کشور فرانسه از لفظ Karcherize برای بیان مفهوم پاک کردن لک استفاده می شد. کارچر تولید کننده انواع جاروبرقی، بخار شوی، کارواش، شیشه شوی، جاروب خیابان، آب پاش پر فشار و غیره از نوع خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی می باشد.

بخارشوی کارچر ابزاری فوق العاده کاربردی و پرطرفدار در سطح جهان است. این بخارشوی با امکانات و قابلیت های فراوانی که در اختیار شما می گذارد می تواند از پس انواع امور پاکیزگی و نظافت منزل یا محل کار شما برآمده و شما را از استفاده از مواد شوینده شیمیایی بی نیاز کند. ما در نمایندگی کارچر در این مقاله با یک سری موارد کاربرد و روش های استفاده از بخارشوی کارچر میپردازیم تا شما مشتری محترم بتوانید بهترین استفاده را از بخارشوی خود ببرید.

بخارشوی کارچر و تمیز کردن سطوح سخت

 

سطوح سخت نظیر سنگ، سرامیک، کاشی، کف پوش لمینت مدام در معرض آلودگی هستند. این موضوع موجب جمع شدن انواع باکتری روی این سطوح شده و سلامتی خانواده به خصوص فرزندانمان را تهدید می کنند. بخارشوی کارچر می تواند 99.99% این باکتری ها را به سرعت نابود کند، آن هم بدون نیاز به سابیدن یا استفاده از مواد شوینده شیمیایی.

 

هنگام شستشوی سطوح سخت به موارد زیر دقت کنید:

 • قبل از استفاده از بخار شو حتما سطح را جارو بکشید
 • از قرارگیری و چینش صحیح تکه های سطوح لمینت اطمینان حاصل کنید
 • هنگام تمیز کردن سطوح لمینت ابتدا نازل بخار را با 2 تکه حوله بپوشانید تا میزان بخار کاهش یابد. به یک نقطه بیش از حد بخار وارد نکنید چون ممکن است زیادی خیس و مرطوب شده و لک روی آن باقی بماند.

بخار شوی کارشر و تمیز کردن شیشه و پنجره

 

برای تمیز کردن شیشه و پنجره می توانید از سری بخار دستی به همراه یک حوله استفاده کنید. سطوح شیشه ای را از بالا به پایین بخارشویی کرده و آب جمع شده را با استفاده از واشر لاستیکی پاک کنید. برای جلوگیری از به جای ماندن لک و قطرات آب، به صورت مرتب واشر لاستیکی را با یک حوله، تمیز کنید.

 

نکته: در زمستان پیش از تمیز کردن سطوح شیشه ای، با وارد کردن بخار از فاصله ی 5 متری، سطح شیشه ای را گرم کنید.

بخارشوی کرشر و تمیز کردن حمام و توالت

 

استفاده از بخارشوی کارچر، تمیز کردن سطوح مختلف و وسایل حمام و توالت را بسیار آسان می کند. بقایای صابون و جرم به راحتی پاکسازی شده و دستشویی شما کاملا تمیز و بهداشتی باقی می ماند. هنگام تمیز کردن حمام و توالت به نکات زیر دقت نمایید:

 

 • جهت جلوگیری از خراشیدگی سطوح کروم و استیل از سری کوچک مخصوص درز ها استفاده کنید. سری را نزدیک به نقطه آلودگی گرفته و نگه دارید تا کاملا پاک شود. اگر لکه مقاومت کرد یا در جایی غیر قابل دسترس قرار داشت، از برس گرد دستگاه استفاده کنید. به تمیز کردن و وارد کردن بخار ادامه دهید تا آلودگی کامل پاک شود.
 • برای پاک کردن سطوحی که برای مدتی چربی روی آن ها را گرفته است، می توانید از نازل دستی و حوله استفاده کنید. حوله را روی محل کشیده و بخار وارد کنید. چربی روی حوله جمع شده و سطح شما تمیز می شود. به دلیل جمع شدن چربی روی حوله، باید آن را به صورت مرتب تعویض کنید.
 • اگر می خواهید اثری از لکه باقی نماند می توانید از حوله ی زرد رنگ مایکروفایبر استفاده کنید.
 • گرد و خاک خشک شده نیز با بخاردهی مستمر و کشیدن مداوم حوله روی موضع مورد نظر پاک می شود.
 • لایه های ضخیم تر جرم را می توانید با سرکه یا آبلیمو پاک کرده و با بخارشویی مداوم از جمع شدن دوباره جرم جلوگیری کنید.

بخارشوی کارچر و تمیز کردن درز بین کاشی و سرامیک

 

سری کوچک جهت پاکسازی درز میان کاشی و سرامیک بهترین ابزار است. در صورت نیاز می توان از برس گرد مخصوص نازل نیز استفاده کرد. لکه های سخت و گرد و خاک خشک نیز با بخاردهی مداوم و تمیز کردن با حوله پاک می شوند. پس از اتمام بخارشویی می توان موضع را با یک پارچه، خشک کرد.

 

نکته: برای تمیز کردن درز های سیلیکونی تنها به میزان کمی بخار اعمال کنید تا ماده سیلیکون آسیب نبیند.

بخارشوی کارچر و تمیز کردن استیل ضد زنگ

 

استیل ضد زنگ امروزه در آشپزخانه های امروزی بسیار مد شده است. متاسفانه ظروف و سطوح استیل تنها زمانی زیبا هستند که جای چربی یا اثر انگشت روی آن ها باقی نمانده باشد. با پد حوله ای پنبه ای و حوله ی زرد رنگ مایکروفایبر به آسان می توان سطوح استیل را تمیز کرد.

 

اگر چربی برای مدتی طولانی روی سطوح باقی مانده باشد، تمیز کردن مداوم با بخار و دستمال، تنها راه ممکن است. در این حالت چربی روی دستمال جمع شده و باید به طول مکرر آن را تعویض کرد.

بخارشوی کارچر و تمیز کردن لباس ها

 

نظافت البسه با استفاده از سری مخصوص لباس به راحتی انجام می شود. زدودن پرز و مو از روی لباس نیز با استفاده از قابلیت پرز گیر دستگاه کاملا بی دردسر است. چروک روی لباس بدون نیاز به استفاده از اتو نیز صاف می شود. همچنین بوی بد لباس را می توان با وارد کردن بخار به آسانی از بین برد.

 

 

بخارشوی کارچر بدون شک یه همه کاره است. این دستگاه علاوه بر منافعی که برای سلامتی شما دارد، محصولی فوق العاده اقتصادی و مقرون به صرفه است. با استفاده مداوم از این دستگاه، می توانید تا حد زیادی از هزینه های خود را کاهش داده و در زمان ارزشمندتان صرفه جویی کنید. در پایان با هفت دلیل اصلی استفاده از بخارشوی های کارچر آشنا می شویم...

 

هفت دلیل اصلی استفاده از بخارشوی کارچر

 

 • بخارشوی کارچر دوست دار محیط زیست است – از مواد شوینده استفاده نمی کند و آب کمی مصرف می کند.
 • بخارشوی کارچر فوق العاده بهداشتی است – فقط از آب استفاده کرده و سخت ترین نقاط را به آسانی پاک می کند.
 • بخارشوی کارچر زحمت را از دوش شما برمی دارد – دیگر نیازی به بشور و بساب نیست.
 • بخارشوی کارچر برای سلامتی مفید است – از مواد شیمیایی استفاده نمی کند.
 • بخارشوی کارچر انعطاف پذیر است – برای تمیز کردن آشپزخانه، حمام، توالت، پنجره، اتوکشی و غیره بسیار کاربردی است.
 • بخارشوی کارچر برای زمان ارزش قائل است – تمیز کردن با بخار سریع تر است.
 • بخارشوی کارچر در هزینه ها صرفه جویی می کند – زیرا به مواد شوینده نیازی ندارد.