خرید بهترین چمدان

913

 همان طور که همه ما می دانیم خرید یک چمدان مناسب و مطمئن یکی از ملزومات هر سفری می باشد که اگر در انتخاب آن دقت به خرج ندهیم ممکن است در طول سفر به مشکلاتی بر بخوریم.

 به طور کلی چمدان های موجود در بازار به چند دسته ی مختلف تقسیم بندی می شوند.

 1-چمدان های چرمی:

می توان این نوع از چمدان ها را یکی از قدیمی ترین و گرانقیمت ترین نوع چمدان ها به حساب آورد.چمدان های چرمی اگرچه دارای ظاهری لوکس و زیبایی هستند اما معایبی را نیز به همراه خود دارند که تقریبا نمی توان آن ها را نیز نادیده گرفت.از جمله این موارد می توان به وزن و هزینه بالای خرید این گروه از چمدان ها اشاره کرد.

 

 

2- چمدان های تیتانیوم ـ پلاستیک:

چمدان های تیتانیومی-پلاستیکی که تقریبا از جدیدترین نوع چمدان های بازار هستند جزء بادوام ترین نوع چمدان ها به حساب می آیند.

 به دلیل مقاومت زیاد چمدان های تیتانیومی این نوع از چمدان ها معمولا انتخاب اول مسافران کثیرالسفر می باشد.این چمدان ها در صورت استفاده و نگهداری مناسب حتی می توانند بیشتر از 10 سال نیز عمر کنند.

 اما یکی از معایب چمدان های تیتانیومی را می توان ایجاد خط و خش بر روی بدنه در حین حمل و نقل نامناسب دانست.درست برعکس چمدان های برزنتی، چمدان های تیتانیومی می تواند بهترین انتخاب برای سفرهای طولانی و مکان های مرطوب باشد.

به طور کلی برتری که باعث می شود تا این گروه از چمدان ها مورد انتخاب توسط خریداران گردد بحث استحکام بالا و امنیت این چمدان در سفر می باشد.پس اگر بیم آن را دارید که وسایل شما دچار شکستی یا از بین رفتن شود سندباد به شما این نوع از چمدان ها را پیشنهاد می کند.

 در مقابل نیز چمدان های نوع پلاستیک فشرده و سخت نیز مشخصاتی همانند چمدان های تیتانیومی دارند با این تفاوت که به نسبت دارای استحکام کمتر و البته قیمت پایین تری نیز می باشند.

 همچنین به دلیل اینکه تحمل و قدرت پلاستیک در حمل بار بسیار پایین تر از فلز می باشد امکان ایجاد شکستگی در این نوع از چمدان ها زیاد می باشد.علاوه بر این،این نوع از چمدان ها همانند نوع فلزی خود در معرض ایجاد خط و خش دیدن می باشند.اما به خاطر قیمت کمی که دارند بازار خود را پیدا کرده اند.

   

3-چمدان های برزنتی:

چمدان های برزنتی معمولی ترین گونه چمدان ها هستند تنها امتیاز ویژه ای که این چمدان ها دارند وزن پایین این چمدان ها می باشد.ولی این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که اگر مقصد شما منطقه ای بارانی و مرطوب است حد المقدور از این نوع چمدان ها استفاده نکنید چون ممکن است بوی نامطبوع ناشی از نم گرفتن برزنت آن و همچنین البسه ی داخلی چمدان آزارتان دهد،هر چند که لباس های داخلی شما خیس نشده است اما بوی بد آن می تواند آزار دهنده باشد.

 

  حال که با انواع مختلف چمدان آشنا شدید خوب است که با یکی از برترین برندهای این صنعت هم آشنا شوید.

 برند ژاپنی اکولاک (Echolac)یکی تولیدکنندگان برتر ساک و چمدان است.نام این برند از غرب الهام گرفته شده است و که در آن Echo به معنای طنین صدا و lac نوعی ماده پلاستیکی است. معروفیت این کمپانی ژاپنی به دلیل کیفیت ساخت محصولات عرضه شده و همچنین خلاقیت بالا در طراحی و تولید این محصولات می باشد.این برند در اروپا و کشور های جنوب شرقی آسیا دارای شهرت جهانی می باشد.امروزه محصولات اکولاک در اروپا، آمریکا، ژاپن، هند، فیلیپین، مالزی، تایلند، امارات متحده عربی، تایوان و هنگ کنگ و هم اکنون در ایران رایج و مشهور است و شاید کمتر کسی هست که نام این برند به گوشش نخورده باشد.