راهنمایی خرید یخچال

442

یخچال فریزرهای امروزی فراتر از یک محفظه با امکان خنک کردن مواد غذایی هستند.بلکه این یخچال ها به لوازمی الکترونیک و گاها پیچیده تبدیل شده اند.بنابراین اگر قصد خرید داشته باشید ممکن است با دیدن این همه قابلیت و طراحی های متفاوت دچار آشفتگی و سردرگمی شوید.در حالی که می توانید تنها با دانستن اصولی ساده و البته کمی ابتدایی بهترین انتخاب و اقتصادی ترین انتخاب را داشته باشید.فروشگاه اینترنتی سندباد به شما پیشنهاد می کند که اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارید قبل از خرید کمی تامل کنید و مقاله زیر را حتما بخوانید.

 

 

 

مشخص کردن بودجه شخصی تان

بهتر است سقف رقمی که برای خرید یخچال در نظر گرفته اید را مشخص کنید و هرگز بالاتر از آن را خریداری نکنید.شاید شما هم بارها با این جمله ی معروف فروشندگان مواجه شدید که می گویند: «این مدل فقط 50 هزار تومان با انتخاب شما متفاوت است» اما هنگامی که به خودتان می آیید می بینید که رفته رفته چند صد هزار تومان زیر بار بدهی رفته اید.بنابراین عاقلانه این است که از قبل دو دوتا چهارتایتان را کرده باشید.

 

به نیازهای خود و  خانواده تان بیندیشید

همان طور که اطلاع دارید ظرفیت داخلی یک یخچال با واحد لیتر و ظرفیت خارجی آن با واحد فوت اندازه گیری می شود.این دو معیار اندازه گیری با یکدیگر تناسب دارند و هرچه اولی بیشتر باشد طبیعتا ابعاد یخچال نیز بیشتر خواهد شد، اما سوال این است که یک خانواده معمولی به چه اندازه ای از یخچال فریزر احتیاج دارند؟

 

ممکن است در ابتدا فضا و طراحی آشپزخانه تان شما را در انتخاب ابعاد محدود کند،اما اگر این امکان را دارید که بتوانید آزادانه در این زمینه تصمیم بگیرید و صرفا به دنبال علاقه شخصی خودتان هستید به این نکته توجه کنید که هرچه ظرفیت یخچال بالاتر می رود علاوه بر افزایش قیمت شما باید مبلغ بیشتری برای نگهداری و هزینه برق مصرفی آن بپردازید.در مقابل اگر یخچال کوچک تری هم بخرید به نوع دیگری متضرر می شوید.

پس اقتصادی ترین کار این است که با توجه به تعداد و نیازهای خانواده خودتان یخچال مورد نظرتان را انتخاب کنید.بر اساس محاسبات انجام گرفته برای یک خانواده دو نفره یخچال فریزر 160 تا 200 لیتری است که براساس همین آمار برای هر نفر اضافه 20 لیتر به ظرفیت اصلی افزوده می شود، مناسب است. به عنوان مثال برای یک خانواده سه نفره با معیارهای زندگی شهری و البته رفت و آمدها و مهمانی های معقول، یخچال فریزر 220 لیتری (فضای فریزر و یخچال در مجموع) کاملا مناسب است و بیش از آن یعنی افزایش هزینه های خانواده. از طرف دیگر اگر کمتر از این ابعاد نیز انتخاب کنید مساوی با مراجعه هر چه بیشتر شما به سوپرمارکت و مراکز خرید غذایی.

 

 

به برچسب انرژی دقت کنید

شما با نگاه کردن به حروف و نمودارهای رسم شده در این برچسب می توانید به میزان انرژی مصرفی وسیله ای که قصد آن را دارید و همچنین هزینه ای که هر ماه برای انرژی مصرف شده متقبل می شوید پی ببرید.این برچسب هم اکنون به یک معیار مهم در هنگام خرید تبدیل شده و از یک موضوع فانتزی خارج شده است.

طبق این اساس،یخچال هایی که در بخش پایینی شان فریزر قرار گرفته است مناسب ترین بازده انرژی را دارند.جایگاه دوم مربوط به یخچال فریزر هایی می باشد که فریزر در بخش بالایی محصول قرار گرفته باشد.در نهایت هم محبوب ترین ها یعنی یخچال های سایدبای ساید قرار می گیرند.هر چند که روی برچسب برخی از این گروه یخچال فریزرها (ساید بای ساید) نماد A++ دیده می شود،اما بدانید که مصرف آنها آنچنان هم بهینه نخواهد بود.

 

کیفیت موتور

شاید قطعه ای که بیشترین اهمیت را در یخچال شما ایفا کند کندانسور یا همان موتور یخچال باشد.بنابراین در خرید یخچال باید به این معیار هم توجه ویژه ای داشته باشد تا بعدها دچار دردسر بزرگی نشوید.بهترین موتورها موتورهای نوع خطی هستند زیرا علاوه بر داشتن کارایی بالا دارای کمترین میزان صدا حین کار کردن می باشند.

 

امکانات یخچال

یخچال فریزرهای امروزی مجهز به انواع امکانات الکترونیک هستند و کارکردی تقریبا شبیه به رایانه ها را دارند. دستگاه تصفیه هوا،فیلترهای تصفیه آب، مجاری خروجی آب و یخ، نمایشگرهای مختلف روی در یخچال همه و همه از امکانات یخچال های موجود در بازار هستند که می توانید با توجه به نیازهای خود و خانواده تان قدرت انتخاب هر کدام از آن ها را داشته باشید.

 

خدمات پس از فروش و گارانتی

آخرین قدم در انتخاب یخچال و فریزر مربوط به خدمات پس از فروش و گارنتی می باشد.مهم ترین گارانتی در یخچال های ساده مربوط به همان موتور می باشد.اما در هنگام خرید یخچال های پیشرفته تر و دیجیتال به گارانتی قطعات الکترونیک آن نیز توجه داشته باشید و از خدمات پس از فروش برند مورد نظرتان مطمئن شوید.