نکاتی برای خرید سشوار

395


 امروزه از دید بیشتر افراد خرید یک سشوار گران قیمت معیاری است برای خوب بودن آن سشوار که شاید بتوان این طور هم گفت که ملاک بدی برای انتخاب و تهیه این وسیله نیست.انتخاب و خرید یک سشوار مناسب مانند سایر وسایل کار سخت و پیچیده ای نیست و تنها دانستن چند نکته کاربردی و کوچک می تواند به شما در این زمینه کمک شایانی کند.سشوارهای عرضه شده در بازار علاوه بر کارایی های متفاوت ویژگی های منحصر بفردی دارند و یا حتی می شود گفت که برای موهای مختلف طراحی و تولید شده اند.

 

 

به طور کلی سشوارها دارای 4 مدل مختلف هستند که خود این 4 مدل به 2 مدل فرعی شامل مدل معمولی و چرخشی تقسیم بندی می شوند.چهار مدل اصلی سشوار عبارت اند از: حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای، خانگی و مسافرتی.سشوارهای اغلب دارای خواص گوناگونی چون یونی،کهربایی و سرامیکی هستند.

 

سشوار یونی

این گونه سشوارها با شکستن مولکول های آب،سبب می شوند تا موها علاوه بر حفظ رطوبتشان،با سرعت بیشتری خشک شده و در همان وضعیتی که موها خشک می‌شود، رطوبتشان باقی بماند و از بین نرود.این یون ها همچنین به خنثی سازی یون های بار مثبت در موها کمک میکند و موجب درخشندگی موهای شما شده و به نرمی موهای شما کمک می کنند.

 

سشوار تورمالین

پوشش سنگی این نوع سشوارها که حاوی مواد معدنی است به شکل طبیعی موجب انتشار یون های منفی شده و موهای شما را براق تر میکند که  مدل های مختلف آن مانند سشوار چرخشی و سشوار معمولی از این نوع سشوار در بازار وجود دارد.

 

سشوار سرامیک

تکنولوژی به کار رفته در این نوع سشوارها به صورتی است که به خشک شدن موهای شما از درون و بیرون کمک می کند و به دلیل خفیف بودن حرارت این سشوارها آسیبی به موهای شما نمیرسد.نکته ای که شما به عنوان یک خریدار باید رعایت کنید این است که شما چه تیپ و مدل مویی دارید و هر چند وقت یکبار قصد استفاده از سشوارتان را دارید؟ در ادامه به پاسخ دهی به این سوالات می پردازیم.

 

موهای فر

اگر موهای فری دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که سشواری را تهیه کنید که به آرامی و با حرارت پایین موهای شما را خشک کند.از متمرکز کننده هوا نیز می توانید برای حجم دادن به موهایتان استفاده کنید.

 

موهای صاف

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که موهای لخت و صافی دارند از یک سشوار سبک که برای مدت طولانی بتوانید آن را بالای سر نگه دارید استفاده کنید.

 

موهای وز

برای سشوار کشیدن موهای وز پیشنهاد می شود که از یک نازل که سر بسیار نازکی دارد استفاده کنید تا بتوانید با کمک آن فقط بخش کوچکی از مو را خشک کنید،بدون اینکه هیچ آسیبی به موی شما برسد.این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که اینگونه موها نباید زیاد از حد خشک شوند و جهت خشک کردن این گونه موها باید به آرامی و دقت زیاد عمل کنید.

 

موهای نازک و کم پشت

برای پر حجم و پر پشت نشان دادن این مدل از موها باید از یک نازل با سر بسیار باریک استفاده کنید و از ریشه مو تا بالا آن ها را سشوار بکشید تا حجم موها بیشتر شود.