آشنایی با انواع آبسردکن

675


امروزه در بیشتر مکان های عمومی اعم از شرکت ها،بانک ها،فرودگاه ها و فروشگاه ها یک دستگاه آبسردکن وجود دارد.آبسردکن های موجود در بازار در انواع مختلف و متناسب با نیازهای کاربران ساخته شده اند.همچنین آبسردکن های جدید قابلیت گرم کردن و جو ش آوردن آب را نیز دارند که این دسته از آبسردکن ها بسیار هم پرطرفدار هستند. در این مقاله از سندباد به بررسی انواع آبسردکن های موجود می پردازیم و با مشخصات آن ها بیشتر آشنا می شویم.

 

 

آبسردکن ها در دو نوع رومیزی و ایستاده طراحی شده اند.نوع رومیزی آن ارتفاع کمی دارد و تقریبا فضای کمی را اشغال می کند0در مقابل آبسردکن های ایستاده در اشکال متنوعی ساخته شده و امکانات متنوعی را ارائه می کند.دستگاه‌های آب‌سردکن از نظر نحوه تغذیه به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:از لحاظ نحوه آب رسانی آبسردکن ها به سه دسته منبع بالا،منبع پایین و آبسردکن های متصل به آب شهری تقسیم بندی می شوند.

 

آبسردکن‌های منبع بالا

این گروه از آبسردکن ها طوری طراحی شده است که انواع منبع در اشکال مختلف روی آن نصب شود.شما امکان استفاده از منبع ساده و منبع‌های فیلتردار را دارید.اغلب تولیدکنندگان دستگاه های آبسردکن همراه با دستگاه یک منبع آب ساده ارسال می کنند ولی در تمام کمپانی های تولید کننده آبسردکن این مسئله عمومیت ندارد.آبسردکن های منبع بالا دارای دو نوع ایستاده و عمومی عرضه می شوند.

خود آبسردکن های ایستاده هم شامل سه زیر گروه می شوند،آن هایی که در بخش زیرین آن دیواره ای بیش نیست،گروه دوم آبسردکن هایی هستند که در بخش زیرین دارای کابین یا یک فضای خالی با در هستند و آخرین مورد گروهی می باشد که در قسمت پایینی خود یک یخچال کوچک جهت خنک نگه داشتن انواع نوشیدنی های بسته بندی شده را دارند.

 

 

آبسردکن‌های منبع پایین

در این گروه دبه‌های آب در قسمت زیرین دستگاه جای می‌گیرند و آب به‌وسیله پمپ داخلی مکیده می‌شود. مزیت تولید این سری محصولات در زیبایی، در معرض نور نبودن دبه آب و نیز تعویض و پرکردن راحت‌تر منبع آب است. نبود منبع و تجهیزات اضافه روی دستگاه امکان جایگیری آبسردکن در دکور، کابینت و … را فراهم می‌کند ولی در قسمت زیرین دیگر فضایی باقی نمی‌مانددر این نوع آبسردکن ها دبه ی آب در بخش پایینی دستگاه قرار می گیرد و آب توسط پمپ داخلی مکیده می شود.از مزیت های آبسردکن های منبع پایین می توان به مواردی چون حفظ زیبایی،دوری از تابش نور مستقیم و راحتی هر چه بیشتر تعویض و پر کردن منبع اشاره کرد.آبسردکن های منبع پایین تنها به صورت ایستاده طراحی شده و نمی توانند به شکل رومیزی عرضه شوند.

آبسردکن شرکت ایستکول مدل TM-SW501 یک محصول با طراحی ساده و کیفیت ساخت بالاست.از مشخصات فنی این آبسردکن می توان به استحکام بالا، سطح صدای کم، مصرف برق پایین، داشتن سه شير سرد، ولرم و جوش، قفل‌کودک، درجه تغییر دمای آب سرد، سیستم هشدار سطح آب، منبع گرم از جنس استنلس استیل، سيستم امنيتی کنترل درجه‌حرارت و داشتن نمايشگر LED اشاره کرد.

 

 

آبسردکن‌های متصل به آب شهری

مکانیزم این آبسرکن ها به گونه ای است که هیچ گونه منبع آبی ندارند و به طور مستقیم به آب شهری متصل هستند.آب‌ سردکن‌های متصل به آب شهری در ابعاد مختلف و به‌صورت ایستاده یا رومیزی ساخته می‌شوند و در قسمت زیرین انواع ایستاده ممکن است کابین یا یخچال هم وجود داشته باشد.از مزایای این آبسردکن ها می توان به فارغ بودن فرد از خرید  دبه و پر کردن آن اشاره نمود.البته نباید این نکته را فراموش کرد که این آبسردکن ها فقط در مکان هایی مورد استفاده هستند که دسترسی به شیر آب وجود داشته باشد.این آبسردکن ها به صورت رومیزی و ایستاده عرضه می شوند که در بخش پایینی نوع ایستاده آن امکان دارد کابین یا یخچال هم وجود داشته باشد.