خرید قاشق و چنگال برای آشپزخانه

332


شاید برای اغلب ما آدم ها اینکه با چه وسیله ای غذا را صرف کنیم به اندازه ی خود غذا اهمیت داشته باشد.می توان گفت که یکی از اساسی ترین کالاهای هر آشپزخانه ای قاشق و چنگال است.با توجه به اهمیت این موضوع ما در این مقاله به بررسی بازار این محصول وهمچنین نکاتی که باید درهنگام خرید این محصول در نظر داشته باشیم می پردازیم.امروزه اغلب قاشق و چنگال ها از جنس استیل ( فولاد ضد زنگ) ساخته شده و به منظور جلوگیری از هر گونه زنگ زدگی به آن مقداری نیکل و کروم اضافه می شود.

نکاتی در باب خرید سرویس های قاشق و چنگال

تنوع بسیار زیاد محصولات موجود در بازار گرچه سبب بالا بردن قدرت انتخاب مشتری شده است اما از طرفی دیگر هم بسیاری از خریداران را دچار سردرگمی کرده است.از همین رو در هنگام خرید این محصول باید به نکاتی توجه داشت که ما در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

 

 

میزان هزینه اختصاصی را مشخص کنید

قطعا یکی از اصلی ترین و ابتدایی ترین قدم در خرید هر محصولی مشخص نمودن بودجه اختصاصی برای خرید آن کالا می باشد.شما با مشخص کردن بودجه مد نظر خود در واقع می توانید دایره ی جست وجوی محدودتری داشته باشید و راحت تر کالای مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

 

تعیین کنید که به چه تعداد قاشق و چنگال احتیاج دارید

یک ست ۱۲ نفره قاشق و چنگال تشکیل شده است از ۱۲ عدد قاشق غذاخوری، ۱۲ عدد چنگال غذاخوری، ۱۲عدد کارد غذاخوری، ۱۲ عدد قاشق مرباخوری، ۱۲عدد چنگال میوه خوری، ۱۲ عدد کارد میوه خوری، ۱۲ عدد قاشق چایخوری، ۱۲ عدد قاشق شربت خوری، ۱۲ عدد قاشق بستنی خوری، ۱۲ عدد قاشق سوپخوری، قاشق سرو خورشت، کارد ماهی، چنگال ماهی، کارد استیک، کارد سرو کیک، ۲ کفگیر برنج، ۲ ملاقه سوپ، ملاقه سس، قاشق و چنگال سالاد، گیره قند و شیرینی، قاشق عسل و قاشق شکر است.

 

 

 

کمی قبل تر سرویس های قاشق و چنگال، از یکسری قاشق و چنگال غذاخوری اصلی همراه یک سرویس مخصوص دسرخوری، چایخوری و مرباخوری و کارد و چنگال کیک خوری تشکیل شده بود. اما امروزه انواع کفگیر، ملاقه، قاشق های مخصوص سوپ و بستنی و گیره سالاد نیز معمولا همراه با آنها ارائه می شود.اجزای مختلف سرویس های قاشق و چنگال در هر سبک و سیاقی که باشند چه مدرنیته چه آنتیک مسلما تاثیر زیادی در جلوه ای که به چیدمان میز پذیرایی مان می دهند دارد.امروزه ارائه قاشق و چنگال ها به شکل عددی، دستی، جیبی، ۱۲، ۲۴، ۳۰، ۹۲، ۱۳۶،۱۲۴، و ۱۴۸ پارچه به شکل جعبه چوبی و چرمی و کنسول های ویژه صورت می گیرد.

 

ضدخش بودن

سعی کنید سرویسی را تهیه کنید که دارای قابلیت ضد خش دیدگی باشد و به راحتی بتوانید آن را در ماشین ظرفشویی قرار داده و شست و شو نمایید.سرویس های قدیمی تر که از استیل نازک و سبک ساخته شده اند و دارای دسته های چوبی می باشند برای قراردادن در ماشین های ظرفشویی امروزی مناسب نیستند.

 

عدم سیاه شدگی

برخی از سرویس های نامرغوب قاشق و چنگال معمولا پس از مدتی سیاه و کدر می شوند. برخی دیگر نیز پس از مدتی رد آب روی آنها باقی مانده و موجب باقی ماندن رد سیاه رنگی روی بدنه محصول می شود.پس خیلی بهتر است که سرویسی را خریداری کنید که این مشکلات را نداشته باشد و یک گارنتی رسمی و معتبر داشته باشد.