ویژگی و عملکرد پنکه ها

326


پنکه ها از جمله وسیله های سرمایشی کم مصرفی می باشند که برای فضاهای کوچک کاربرد دارند و به خاطر ویژگی قابل حمل بودن آن ها طرفداران بسیاری پیدا کرده اند.پنکه های غیر سقفی به چهار دسته رومیزی،دیواری،پایه بلند و چند منظوره تقسیم بندی می شوند.علی رغم سادگی مکانیزم کارکرد پنکه ها به دلیل تنوع بسیار بالای این محصول توصیه می شود به چند نکته اساسی در هنگام خرید این محصول توجه داشته باشید.

 

 

قطر پره های دستگاه 

بدیهی است که هر چه قطر پره ها بیشتر باشد میزان پرتاب دهی باد و ایجاد سرما نیز بالاتر خواهد بود.(منظور از قطر پره ها، قطر دایره ی فرضی است که از چرخش پره ها ایجاد می شود)

 

جنس بدنه دستگاه 

بدنه پنکه ها معمولا از ترکیب پلاستیک و فلز ساخته شده است که پیشنهاد می شود در مناطق شرجی به دلیل داشتن رطوبت بالا و جلوگیری از زنگ زدگی از مدل های تمام پلاستیک آن استفاده شود.

 

نوع گارد

گاردها که محل قرارگیری پره ها در داخل دستگاه هستند معمولا به دو شکل میله ای و مربع می باشند.اگر در خانواده فرزند کوچک دارید توصیه می شود برای ایمنی بالاتر از مدل هایی با گارد مشبک استفاده نمایید.

 

 

تعداد سرعت دستگاه

طبیعی است که هرچه تعداد سرعت دستگاه شما بیشتر باشد دست کاربر برای انتخاب آزادتر است و می تواند گزینه های بیشتری را با توجه به شرایط انتخاب کند.

 

چرخش سینوسی پنکه

در برخی ازپنکه ها شما با فعال کردن این آپشن می توانید چرخش باد را به صورت سینوسی در جهات مختلف داشته باشید که قطعا این گزینه تاثیر شگرفی در خنک شدن هوای محیط اطرفتان خواهد داشت.

 

حرکت عمودی

به شکل اتومات بخش فوقانی پنکه در جهت عمودی بالا و پایین شده و باعث چرخش هوای بیشتری می شود.

 

سرعت سینوسی

این گزینه سبب می شود که سرعت پرتاب باد از شکل کم به زیاد و زیاد به کم تغییر یابد.

 

تایمر

به وسیله ی تایمر شما می توانید زمان مشخصی را برای خاموش نمودن دستگاه تعیین نمایید.قطعا این آپشن برای خاموش نمودن اتوماتیک دستگاه هنگامی که شما در خواب شبانه هستید می تواند بسیار مناسب باشد.