کارواش های خانگی

317


 کارواش های خانگی دستگاه هایی هستند که آب را با فشار بسیار زیاد و به وسیله ی یک تفنگی و نازل بر روی سطح مد نظر پاشش می دهند.فشار بسیار بالای آب موجب پاک نمودن جرم و آلودگی از سطوح می گردد.سیستم کار چیزی دقیقا شبیه قرار دادن انگشت روی شلنگ باغبانی است تا فشار آب گذرنده را افزایش دهید.

خوب است که بدانید استفاده از کارواش ها مزیت های بسیار ویژه ای دارد که در این مقاله به پاره ای از آن ها اشاره می کنیم :

 

 

صرفه جویی در آب

جالبه که بدانید میزان مصرف آب به وسیله ی کارواش های خانگی بسیار کمتر از دیگر روش های نظافتی می باشد.به صورتی که اگر شما برای یک فرآیند معمولی شست و شو از کارواش به جای شلنگ استفاده کنید شاهد خواهید بود که میزان حجم مصرفی آب تا چندین درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

 

صرفه جویی در نیروی کار

شما با استفاده از کارواش ها حداقل انرژی ممکن را به کار می برید چرا که در این روش پاک کردن، آلودگی به وسیله ی فشار زیاد آب صورت می گیرد و به این دلیل هیچ نیازی به صرف کردن انرژی توسط فرد برای از بین بردن آلودگی های سر سخت نخواهد بود.

 

 

 

خرید یک دستگاه کارواش خانگی مناسب

شاید انتخاب یک دستگاه متناسب با نوع نیاز شما با توجه به گستردگی و تنوع مدل های موجود در بازار کمی دشوار به نظر برسد.اما قطعا با پاسخ دادن به چند سوال زیر می توانید این مساله را به سادگی هر چه بیشتر حل کنید.

 

کاربرد استفاده از دستگاه خود را مشخص کنید

کارواش های موجود در بازار به دو دسته شوینده فشار قوی آب گرم و فشار قوی آب سرد گروه بندی می شوند.برای شست و شو موتور،قسمت های مختلف و یا هر بخش دیگری که به گریس یا روغن آغشته شده است از کارواش های نوع آب گرم استفاده کنید و برای از بین بردن خاک،گل و لای و یا حتی لایه برداری رنگ کارواش های آب سرد به خوبی می تواند پاسخ گوی نیازهای شما باشد.شاید جالب باشد که بدانید که اکثر کارواش های خریداری شده توسط افراد از نوع آب سرد هستند. شوینده های فشار قوی آب سرد در کنار ماده پاک کننده قادر به حل کردن اغلب مشکلات نظافتی می باشد.

 

در کدام مکان قصد استفاده از دستگاه خود را دارید؟

دقت داشتن به این موضوع که می خواهید از کارواش خود در فضای داخلی خانه یا خارج از آن استفاده کنید می تواند درانتخاب شما تاثیرگذار باشد.بهتر است از خود این سوال را بپرسید که آیا نیاز به حمل و جا به جایی آن را دارید یا خیر.به عبارت دیگر آیا به یک دستگاه چرخ دار نیاز دارید که بتوانید به آسانی آن را حرکت دهید یا می توانید وسایل و تجهیزات مورد نظر را برای شستشو کنار دستگاه کارواش خانگی قرار دهید.البته در اغلب موارد دستگاه های خانگی سبک وزن و چرخ دار معمولا ترجیح داده می شود.سطح صدای تولید شده توسط دستگاه های برقی در مقابل مدل های دیزلی و بنزینی کمتر بوده و به لحاظ ملاحظات زیست محیطی انتخاب بهتری به شمار می آید.

 

چه مقدار از دستگاه خود استفاده می کنید؟

اگر استفاده ی محدودی از دستگاه خود دارید می توانید دستگاه های مجهزبه direct drive را انتخاب کنید.این نوع از پمپ ها فشرده تر بوده و جهت کاهش وزن و هزینه طراحی شده اند اگرچه سرعت چرخش بالای پمپ باعث استهلاک سریعتر آن می شود.هرچند این نکته در کاربرد محدود مشکلی ایجاد نمی کند.اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به طور پیوسته و زیاد از دستگاه خود استفاده می کنید بهتر است دستگاه دارای پمپ تسمه ای را انتخاب نمایید.سرعت چرخش این نوع از پمپ ها کمتر بوده ،استهلاک کمتری داشته و طول عمر مفید آنها بیشتر است.