انتخاب و خرید جارو برقی مناسب

328


قطعا اولین نکته ای که برای خرید یک جارو برقی خوب و مناسب باید به آن توجه داشته باشید قدرت موتور به کار رفته در جارو برقی و یا میزان مکش آن است.کمترین قدرت موتور 1600 وات و بیش ترین آن 2500 وات برای مصارف خانگی است.از ویژگی هایی دیگری که خوب است در هنگام خرید جارو برقی به آن توجه کنیم مقدار مصرف انرژی می باشد.جارو برقی به عنوان وسیله ای که ممکن است طی هفته و ساعت ها مورد استفاده قرار بگیرد طبیعی است که هر چه میزان مصرف انرژی کمتری داشته باشد برای شما هم قبض برق کمتری در پی خواهد داشت.وزن و اندازه جارو برقی از دیگر معیارهایی است که در هنگام خرید جارو برقی باید به آن توجه داشت تا به راحتی بتوانید آن را حمل و جا به جا کنید.اما اینکه جارو برقی به چه گونه ای استفاده می شود(عمودی یا ایستاده) به نوع سلیقه شما بستگی دارد.

 

 

به طور کلی جارو برقی های موجود در بازار به دو دسته تقسیم بندی می شوند؛جارو برقی های کیسه دائم و جارو برقی های کیسه موقت که هر کدام از این مدل ها دارای معایب و مزایای مربوط به خود هستند.در جارو برقی های نوع کیسه دائم،کیسه های جارو برقی را در بازه های مختلف باید علاوه بر تخلیه شست و شو نمایید که این امر ممکن است برای برخی خوشایند نباشد اما در عوض تایم طولانی تری می توانید از این کیسه ها استفاده نمایید.در مقابل کیسه های موقت را پس از چند بار استفاده باید تعویض نمایید که این موضوع می تواند در طول زمان برای شما هزینه بر باشد.

اگر از دسته اشخاصی هستید که دوست ندارید تا حین جارو کردن مدام سیم برق را جا به جا نمایید تا به مکان مورد نظرتان نزدیک شوید حتما به طول سیم جارو برقی توجه کافی داشته باشید.طول استاندارد سیم جارو برقی حدود 2 تا 3 متر می باشد که شما با جست و جوی بیش تر در این زمینه نیز می توانید جارو برقی با طول سیم 4 متر نیز پیدا کنید.

از آن جایی که کاربری جارو برقی ها به سطوح فرش،موکت و سرامیک محدود نمی شود،موجود بودن لوازم جانبی و برس های گوناگون جهت پاکیزه نمودن شیارها و بخش های دور از دسترس مبلمان نیز از جمله ویژگی هایی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.

 

چه کارهایی را انجام دهیم تا عمر جارو برقی مان افزایش بیابد؟

از آن جایی که ممکن است بیش از یک مرتبه در طول هفته از جارو برقی استفاده کنید بهتر است در هر نوبت بیش از 30 دقیقه به صورت ممتد از جارو استفاده نکنید زیرا موجب می‌شود تا فشار مضاعفی به موتور جارو برقی وارد شود.

 به دلیل اینکه ممکن است بیش تر از یک بار در هفته از جارو برقی استفاده نمایید توصیه می شود تا در هر نوبت بیش تر از سی دقیقه از جارو استفاده نکنید زیرا این کار سبب می شود تا فشار بالایی به موتور جارو برقی وارد شود.

 

 

جهت صرفه جویی در مصرف برق و ممانعت از آسیب دیدن موتور جارو برقی براثر نوسانات برق،توصیه می شود در ساعات اوج مصرف یعنی حدود 8 تا 11 شب از جارو برقی استفاده نکنید.نکته قابل توجه دیگر این است که جهت افزایش طول عمر جارو برقی  کیسه و فیلتر آن را به طور مرتب تمیز نمایید.

 

تازه های عرضه شده در بازار

امروزه جارو برقی هایی روانه بازار شده اند که امکان برنامه ریزی و فعالیت خودکار دارند؛ این جارو برقی‌ها در سه سطح مختلف تولید شده اند و هنوز به میزان انبوه در سطح بازار وجود ندارند.

سطح اول جارو برقی های هوشمند به جارو برقی هایی تعلق دارد که با توجه به برنامه ای که کاربر وارد آن می کند،می تواند تا محیط محدودی را تمیز کند.

دومین سطح از این جارو برقی ها متعلق به جارو برقی هایی است که به وسیله ی دوربینی که بر روی آن نصب شده قابلیت این را دارد تا کاربر خود را تشخیص داده و در پی حرکت فرد،وی را دنبال نماید.به کمک این آپشن دیگر لازم نیست برای تمیز نمودن مکان های مختلف خانه و یا محل مورد نظر خود جارو برقی را به دنبال خود بکشید و با این کار موجب شوید تا لوله خرطومی پس از مدتی خراب شود.

سومین سطح از جارو برقی های هوشمند که در حقیقت پیشرفته ترین نوع آن ها محسوب می شود مربوط به جارو برقی هایی می شود که به شکل تمام و کمال به صورت خودکار عمل می نمایند.به صورتی که توسط دوربین های قرار گرفته بر روی دستگاه فضای مورد نظر کاربر را اسکن نموده و بر طبق برنامه ریزی های انجام شده و انتخاب خود فرد آشغال، خاک و یا حتی رطوبت و مایعات سطح زمین را تمیز می کند.

 

ویژگی منحصر به فردی که این نوع جاروبرقی دارد این است که در صورتی که شارژ دستگاه به پایان برسد خود دستگاه به صورت خودکار به محل شارژ خود رفته و پس از تکمیل عملیات شارژ به محلی که شارژ آن به اتمام رسیده رفته و کار خود را ادامه می دهد.نوع دیگری از جارو برقی ها وجوددارند که علاوه بر مکندگی قادر به دمندگی نیزهستند که ازاین ویژگی دستگاه می‌توان برای باد کردن بادکنک و بسیاری از امور دیگر استفاده کرد.البته لازم به ذکر است که این قبیل جارو برقی ها هنوز به تولید انبوه نرسیده اند و بسیاری از بخش های این دستگاه در حال تکمیل است.