چرخ گوشت مناسب چه ویژگی هایی دارد

343


امروزه با عرضه و فروش گوشت چرخ کرده بسته بندی شده در بازار همچنان بسیاری از خانواده ها ترجیح شان بر این است که گوشت چرخ شده را در منزل خود تهیه نمایند تا علاوه بر اینکه از کیفیت گوشت چرخ کرده اطمینان حاصل داشته باشند به نوعی نیز بتوانند در هزینه های مصرفی نیز صرفه جویی کرده باشند.در ادامه ی این مقاله از سندباد به مهم ترین ویژگی ها و مشخصات چرخ گوشت ها می پردازیم.

 

قدرت و توان

اولین ویژگی که باید به آن دقت لازم را داشته باشید توان دستگاه می باشد.طبیعی است که هر قدر توان دستگاه شما بیشتر باشد در مدت زمان کوتاهتری می توانید کار خود را به پایان برسانید و همچنین در استفاده به مدت طولانی فشار کمتری به دستگاه شما وارد می شود.

 

حداکثر ظرفیت دستگاه

این آپشن که با معیار کیلوگرم در دقیقه سنجش می شود،بیانگر ظرفیت خروجی چرخ گوشت شماست.این ویژگی رابطه ی مستقیم با قدرت چرخ گوشت شما که در بالا به آن اشاره شد دارد.به طور کلی ظرفیت بیش از 1.5 کیلوگرم در دقیقه یک ظرفیت خوب و مناسب برای چرخ گوشت های خانگی به حساب می آید.

 

 

تعداد شبکه ها

سایز رشته های چرخ شده بر اساس سایز شبکه ای که در دهانه ی دستگاه قرار می گیرد تعیین می شود بنابراین هر چقدر تنوع و انواع این شبکه ها بیشتر باشد کاربر آسان تر می تواند اندازه گوشت چرخ شده را انتخاب بنماید.

 

جنس تیغه

تیغه یکی از قسمت های اصلی چرخ گوشت می باشد که وظیفه ی آن چرخ کردن گوشت موردنظر است.بنابراین جنس این تیغه باید به صورتی باشد که بر اثر استفاده زیاد دچار استهلاک و یا تغییر شکل نشود.

 

سیستم محافظت حرارتی از موتور

به دلیل سرعت بالای گردش موتور حرارت در موتور دستگاه به سرعت بالا می رود و به همین علت در گذشته احتیاج بود تا پس از چند دقیقه استفاده دستگاه برای دقایقی خاموش شده تا دمای آن کاهش یابد.اما در چرخ گوشت های جدیدتر سیستم محافظت حرارتی باعث می شود تا در صورت بالا رفتن دمای موتور از یک حد مجاز،دستگاه به طور خودکار خاموش شده و تا زمان امکان مجدد روشن نمی شود.توصیه می شود در هنگام خرید از وجود این سیستم اطمینان حاصل نمایید.

 

کلید برگردان یا Reverse

در اکثر چرخ گوشت ها از این ویژگی برای چرخ کردن و جدا نمودن تکه گوشت و چربی های باقی مانده در لا به لای تیغه ها استفاده می شود که این امر باعث تسهیل در خروج مواد از درون گلویی دستگاه می شود.

 

لوازم جانبی

سوسیس ساز و کبه ساز متداول ترین نوع این لوازم می باشد که به کاربر این امکان را می دهد تا با استفاده از سوار کردن این قطعات،گوشت را به صورت سوسیس و یا کبه تهیه نماید.