بهترین چرخ خیاطی

281


راهنمای خرید چرخ خیاطی

چرخ خیاطی ها از دسته وسایل هایی هستند که می توانند سالیان درازی برای شما کار کنند بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که نهایت دقت را در خرید و انتخاب چرخ خیاطی ها به کار ببرید.به طور کلی در ساختمان چرخ خیاطی های معمولی موجود در بازار از سال های دور تا امروزه تغییر و تحول آنچنانی ایجاد نشده اما دستگاه های اتوماتیک جدیدی به چرخ اضافه شده که توسط آن ها می توانید زیگزاگ و کارهای تزئینی مربوط به خیاطی را انجام دهید.

 

در هنگام خرید دستگاه چرخ خیاطی باید چه نکاتی را مد نظر قرار بدهیم؟

 

 

 

1- ابتدا از گرد بودن چرخ ماکو اطمینان حاصل کنید.توصیه می شود که هرگز چرخ های ماکو دراز و کشیده نخرید،به دلیل اینکه این نوع از چرخ ها ارتعاشات زیادی دارند،در حالی که چرخ خیاطی باید بتواند بدون ارتعاش و صدا کار کند.

2- چرخ خیاطی مدرن باید قادر باشد تا پارچه را هم به سمت جلو و هم به عقب دوخت نماید.

3- دستگاه شما باید بتواند فشار نخ را طبق عددهایی که روی دستگاه درج شده بدون اینکه باعث پارگی نخ بشود کم و یا زیاد کند.

4- برخوردار بودن از پایه ی فشار دهنده قوی موجب می شود تا بتوانید انواع پارچه ها با ضخامت های زیاد و درزهای کلفت را بدوزید.

5- مکان قرارگیری جا ماکویی باید به صورتی باشد که برای تمیز کردن ناچار نباشید که چرخ را کج کنید و دارای جعبه ای از جنس فولاد باشد که با باز نمودن آن بتوانید به آسانی آن را تمیز کنید.

6- برندی را انتخاب کنید که دارای نمایندگی مجاز و مناسب جهت تعمیر و سرویس دهی دستگاه شما باشد.

 

قبل از ورود چرخ های اتوماتیک امروزی برای انجام کارهای تزئینی نیاز بود اهرم ویژه ای که دوخت ها را باریکتر و عریض تر می کرد با دست حرکت دهیم ولی هم اکنون دوخت ها با تنوع های گوناگون را می توان توسط تنظیم نمودن بادامک ها و صفحه های مخصوصی که اهرم ها را بطور اتوماتیکی حرکت می دهند انجام داد.بدینوسیله زمانی که اندازه بخیه ها به صورتی تنظیم شود که بخیه ریز بخورد چرخ نیز بخیه ریز خواهد دوخت.این نوع از بخیه ها بیشتر برای کارهای برجسته و برودری نیاز می شود.

بادامکها و صفحه های ذکر شده برای انجام دادن طرح های پیچیده تر مانند دالبرها،اشکال درختی،حاشیه

دندانی،خال خشتی،اشکال فالبی و تمام انواع بخیه های تزئینی نیز استفاده می شود.

 

 

توسط این نوع از چرخ ها با کمک ابزار ویژه ای که حرکت پارچه را در دستگاه کنترل می نماید حتی دوخت های غیر معمول در همان حینی که سوزن مشغول دوخت است با حرکت دادن آرام پارچه به عقب و جلو می توان دوخت های زینتی دیگری همچون طرح های یونانی،برگ و پر مانند و امثال آن را به وجود آورد.به این طریق برودری ماشینی حاصل می شود که دارای همان ظرافت برودری دستی است با این تفاوت که خیلی سریع تر و آسان تر انجام شده است.

این نوع از چرخ خیاطی ها که وسایل خودکاری برای کنترل نمودن حرکت پارچه دارند.به اسم چرخ های تمام اتوماتیک معروف هستند.به وسیله ی چنین چرخ خیاطی هایی می توان جا دکمه ای را به طور خودکار حتی بدون نیاز به چرخاندن دکمه درست کرد و علاوه بر آن بخیه های کور سجاف و کارهای روزمره دیگر که به وسیله ی آن ممکن است را انجام داد.

برودری ماشینی جهت تزئین حوله،لباس بچگانه،روبالشی،پیراهن زیر،ملافه و نظیر آن ها بسیار مناسب و کاربردی است.بخش بالایی چرخ معمولی ممکن است به صورت مجزا که در جعبه های قابل حمل قرار می گیرد فروخته شود.این نوع از چرخ خیاطی ها را می توان روی پایه یا جعبه چوبی به هر صورتی که لازم باشد قرار داد.چون از لحاظ استحکام جنس باید مورد بررسی کافی قرار گیرد . به این ترتیب بتمام قسمتهای آن بطور جداگانه توجه کرد . بعنوان مثال راهنمایی زیرین ذکر می گردد.

 

ضمانت نامه کارخانه را جهت اطلاع از اینکه چرخ خیاطی به چه صورتی تضمین شده است مطالعه بکنید چرخ باید از لحاظ تمامی قسمت ها و به لحاظ نداشتن نقص و عیب ضمانت شده باشد.

چرخ خیاطی هایی که با داشتن شرایط بالا خریداری کنید می توانید تا سال های سال بدون کوچکترین ناراضیتی استفاده کنید.

در آخر اینکه یکی از برترین ماشین های دوخت که امروز در دسترس است ژانومه است. بسیاری از افراد احساس می کنند که چرخ خیاطی های ژانومه بهترین ماشین های دوخت هستند زیرا علاوه بر اینکه بسیار مقرون به صرفه می باشند، با کیفیت خوب خود و در طی زمان جواب خود را پس داده اند.