خرید بهترین سرخ کن

362


خیلی از خانوم ها به دنبال کالاهایی هستند که علاوه بر افزایش سرعت پخت در آشپزی ،یک آشپزی بی دردسر و راحت تری را برایشان به ارمغان بیاورد.یکی از این کالاهای محبوب و دوست داشتنی در آشپزخانه سرخ کن است.دستگاهی که خانوم های خانه دار را از ایستادن های طولانی مقابل اجاق گازها و سرخ کردن مواد غذایی نجات داده است.این کالای کاربردی این روزها در انواع و اقسام مختلفی در بازار موجود است که همین موضوع باعث شده تا خرید و انتخاب این محصول برای کاربران کمی سردرگم کننده باشد.

با توجه به این موضوع در این مقاله از سندباد ما علاوه بر معرفی بهتر و کامل تر این محصول، به بعضی از نکاتی که در حین خرید باید توجه کنیم نیز می پردازیم. پس اگر به تازگی قصد خرید این دستگاه را دارید توصیه می کنیم که با این مقاله از سندباد تا آخر همراه باشید.

سرخ کن های جدید دارای یک سبد فلزی هستند که مواد غذایی درون آن ها قرار می گیرد و به همراه مواد غذایی داخل روغن  داغ می رود.سرخ کن ها معمولا از بخش های مختلفی چون هشداردهنده صوتی،دستگیره جهت بالا و پایین بردن مواد غذایی،مقیاس جهت جلوگیری از سرخ شدگی بیش از حد،سیستم بادگیری برای کاهش بوی پخش شده از مواد غذایی،فیلتر روغن جهت افزایش طول عمر دستگاه و سیستم های الكتریكی و مكانیكی كنترل درجه حرارت تشکیل شده اند.

 

 

از آنجایی که المنت گرم کننده در تماس با روغن قرار دارد اتلاف انرژی در آن ها بسیار پایین است.سرخ کن ها معمولا از جنس استیل یا فولاد نرم ساخته شده اند.استیل کمتر از فولاد نرم خورده می شود؛بنابراین سرخ کن های استیل از گارانتی بهینه تری نسبت به جنس های فولادی برخوردار هستند.برخی از سرخ کن ها از نقطه سرد در کف دیگ خود استفاده می کنند.این بخش دقیقا محلی است که مقدار زیادی از خرده های غذا در آنجا ته نشین می شود و دمای پایین در این محل از فاسد شدن و لکه دار شدن غذا جلوگیری می کند.

 

انواع و اقسام سرخ کن ها

سرخ کن ها به انواع سرخ کن های معمولی الکترونیکی،سرخ کن های بدون روغن و مینی سرخ کن ها طبقه بندی می شوند.همچنین سرخ کن ها به لحاظ گنجایش ظرفیت مخزن روغن، گنجایش مواد غذایی،توان و انواع ویژگی ها متفاوت از یکدیگر هستند.از آنجایی که از جمله دلایل عدم استقبال سرخ کن ها میزان مصرف بالای روغن در آن ها می باشد، در سال های اخیر سرخ کن های مجهز به سیستم های کاهش مصرف روغن و حتی بدون احتیاج به روغن هم روانه بازار شده اند.اما در یک توضیح کلی و مختصر می توان گفت، سرخ کن های معمولی نمونه هایی هستند که دارای یک المنت و یک مخزن روغن می باشند و غذا را با درجه حرارت های گوناگونی سرخ می نمایند.در سرخ کن های بدون روغن یا کم مصرف با کمک جریان سریع هوا ، مواد غذایی سرخ می شود.مینی سرخ کن ها نیز از نمونه های کوچک سرخ کن های موجود در بازار می باشد.اما در یک توضیح کلی و مختصر می توان گفت، سرخ کن های معمولی نمونه هایی هستند که دارای یک المنت و یک مخزن روغن می باشند و غذا را با درجه حرارت های گوناگونی سرخ می نمایند.در سرخ کن های بدون روغن یا کم مصرف با کمک جریان سریع هوا ، مواد غذایی سرخ می شود.مینی سرخ کن ها نیز از نمونه های کوچک سرخ کن های موجود در بازار می باشد.

 

 

نکاتی جهت خریداری سرخ کن

میزان بودجه و نوع سرخ کن خود را انتخاب کنید

در اولین قدم شما مانند هر وسیله ی دیگری باید نوع نیاز خود را تعیین نمایید.باید بدانید چه نوع سرخ کنی و با چه گنجایشی می خواهید؟ همچنین باید میزان بودجه مورد نظر خود را مشخص کنید.

 

سرخ کنی متناسب با تعداد افراد خانواده خود تهیه کنید

قطعا خرید یک سرخ کن با ظرفیت بالا برای یک خانواده دو نفره و یک سرخ کن با گنجایش کم برای یک خانواده پرجمعیت به هیچ وجه معقول نمی باشد.پس همیشه سعی نمایید سرخ کنی متناسب با تعداد افراد خانواده خود بخرید.

فراموش نکنید که روغن تنها باید نیمی از ظرف را پر کند. طبعا اگر این ظرف متحرک باشد، شست‌وشو و تمیز نگهداشتن آن به مراتب ساده‌تر خواهد بود.

همچنین توصیه می شود به نوع ظرف روغن سرخ کن خود دقت نمایید.بهتر است ظرف روغن به صورت استوانه ای باشد تا بتوانید به راحتی قطعات بزرگتر غذا را در آن جای دهید. در کل ظروف روغن چهار گوش شکل برای خانواده هایی با تعداد کم مناسب هستند.

 

سبدهای سرخ کن آسانسوردار نخرید

این سبدهای سرخ کن در بسیاری از موارد می تواند کارآمد و مفید باشد،اما بعضی وقت ها نیاز است تا غذا بدون سبد در ظرف قرار گرفته و سرخ شود.در این زمان ها باید از کفگیری که به ظرف شما آسیبی نزد استفاده کنید. توجه کنید که سبد باید جایی برای قرار گرفتن در بالای سطح روغن داشته باشد تا روغن اضافه مواد داخل آن خارج شود در عین حال سبدهای سرخ‌کن آسانسوردار زودتر از نوع دستی خراب می‌شوند.

 

سرخ کنی بخرید که دارای چراغ های هشداردهنده باشد

توجه کنید که منظور از این چراغ ها،چراغی نیست که صرفا روشن بودن دستگاه را نشان دهد، بلکه منظور چراغی می باشد که آماده به کار بودن دستگاه و رسیدن آن به درجه حرارت مطلوب را به شما نشان دهد.

 

 

سرخ کن های تایمردار بخرید

سرخ کن های تایمردار مزیت های بیش تری نسبت به سرخ کن های بدون تایمر دارند.شما می توانید پس از آماده شدن روغن (که چراغ نشانگر آن به شما علامت می دهد) تایمر را بر روی زمان مورد نیاز پخت تنظیم کنید.به این ترتیب شما هیچ نگرانی بابت بقیه زمان پخت ندارید و می توانید با خیالی آسوده به سایر کارهای خود بپردازید.

 

به صافی و فیلتر دستگاه خود دقت کنید

سرخ کن ها باید صافی هایی با امکان تعویض و تمیز نمودن آسان داشته باشند.مسئولیت جلوگیری از پخش بخار و بوی پخش شده از سرخ شدن غذا با فیلتر دستگاه می باشد.

 

لایه داخلی نچسب

این ویژگی از آپشن هایی است که بیش تر افراد خواهان آن می باشند.این قابلیت نه تنها سبب می شود که ضایعات غذا به حداقل ممکن برسد بلکه شست و شو و نظافت دستگاه را نیز بسیار آسان می کند.