بهترین قهوه سازهای خانگی

270


هنگامی که در بازار یا فضای مجازی برای خرید یک قهوه ساز خانگی جستجو میکنید، با طیف وسیعی از مدل ها و گزینه های گوناگون مواجه می شوید. این موضوع اکثر افراد را دچار سردرگمی می کند و باعث می شود نتوان به راحتی مدل ایده آل خود را پیدا کرد. در این مقاله به بررسی روش های انتخاب بهترین قهوه ساز خانگی میپردازیم؛ با ما همراه باشید...

 

 

هنگام انتخاب یک قهوه ساز، مهمترین عاملی که باید مدنظر قرار دهید اینست که دوست دارید چه نوع قهوه ای، در چه تعدادی و به چه روشی تهیه کنید. اگر قهوه ی با شیر را میپسندید باید قهوه سازی انتخاب کنید که مجهز به کف شیر ساز باشد یا اگر می خواهید با کمترین دردسر و در سریع ترین زمان ممکن قهوه تان آماده شود باید از مدل قهوه سازهایی انتخاب کنید که به صورت کپسولی یا پاد کار میکنند و فقط با فشردن یک دکمه قهوه یا اسپرسو شما را آماده می کنند. اگر شما یک قهوه خور حرفه ای هستید و می خواهید خودتان تمام خصوصیات قهوه تان را مشخص کنید باید از مدل هایی استفاده کنید که به شما تنظیمات زیادی برای تعیین کیفیت قهوه می دهند.

در ادامه مهمترین معیار های انتخاب مناسب ترین قهوه ساز خانگی را برایتان شرح داده ایم...

 

نوع قهوه ای که قهوه ساز تولید می کند

قطعا مهمترین معیار انتخاب یک قهوه ساز ایده آل اینست که چه نوع قهوه ای از آن انتظار دارید. در بازار هم مدل هایی وجود دارد که تنها یک نوع قهوه را دم می کنند و هم مدل هایی که می توانند تعداد بیشتری از انواع قهوه را تولید کنند. در کل می توان دستگاه های قهوه ساز را به چهار دسته تقسیم کرد: قهوه ساز های کپسولی، قهوه جوش ها، اسپرسو ساز ها و دستگاه های تولید مستقیم قهوه از دانه.

جدول زیر خصوصیات انواع مختلف قهوه ساز را به طور خلاصه شرح داده است...

 

 

اندازه و وزن

اگر میخواهید هنگامی که از قهوه ساز خود استفاده نمیکنید آن را گوشه ای پنهان کنید حتما دقت کنید که اندازه آن برای قرارگیری داخل کابینت آشپزخانه مناسب بوده و وزن آن برای جابجایی سبک باشد. قهوه ساز های بزرگ تر را می توانید جهت جلوه ی بیشتر آشپزخانه روی کابینت قرار دهید.

 

راحتی استفاده

قبل از خرید یک قهوه ساز ببینید چقدر حاضرید برای درست کردن یک فنجان قهوه وقت صرف کنید. اگر وقت برایتان بسیار مهم است سعی کنید از مدل های کپسولی و مدل هایی که رابط کاربری آسانی برای تنظیمات در اختیارتان قرار میدهند استفاده کنید. همچنین سعی کنید مدلی خریداری کنید که کمترین زمان را جهت شستشو و نگهداری نیاز داشته باشد.

 

میزان وات مصرفی

هرچه مقدار میزان وات مصرفی قهوه ساز شما بیشتر باشد به همان میزان آب سریع تر به جوش می آید. اگر قصد دارید از دستگاهتان برای تهیه تعداد فنجان های زیاد قهوه استفاده کنید یا می خواهید قهوه تان به سرعت آماده شود، دستگاهی با میزان وات بالا تهیه کنید.

 

میزان فشار

برای بدست آوردن کرمای ایده آل اسپرسو میزان فشار دستگاه باید بین 9 تا 15 بار باشد. داشتن فشار بار پرقدرت برای استخراج بیشترین میزان طعم و مزه قهوه ضروری است.

 

بازوی بخار

اگر به کاپوچینو، لاته یا ماکیاتو علاقه دارید قهوه سازی تهیه کنید که دارای یک بازوی بخار یا عملکرد تولید کف شیر باشد. به این صورت می توانید انواع مختلف قهوه و اسپرسو به همراه شیر را میل کنید.

 

مخزن آب و ظرفیت

حتما به میزان ظرفیت مخزن آب دستگاهتان در صورتی که می خواهید به یک باره چندین فنجان قهوه درست کنید، توجه داشته باشید و دستگاهی تهیه کنید که از ظرفیت آب بالایی برخوردار باشد.

 

از دیگر نکاتی که هنگام خرید بهترین قهوه ساز خانگی لازم است مد نظر قرار دهید اینست که دستگاهی که میخواهید انتخاب کنید اتومات است یا دستی! مسلما صرف نظر از قیمت، کار با دستگاه های اتومات بسیار راحت تر و سریع تر است اما اگر شما به روش های مختلف دم کردن قهوه یا اسپرسو آشنایی کافی دارید می توانید از دستگاه های دستی که قیمت ارزان تری دارند استفاده کنید.