کارآیی غذاساز چیست؟

1617


کمترین وسیله ای در آشپزخانه پیدا میکنید که مانند غذاساز این همه کارایی داشته باشد. این وسیله ی پر کاربرد می تواند یک تنه کار یک مخلوط کن، همزن، خردکن، چرخ گوشت، آسیاب، رنده، آبمیوه گیر، خامه زن، خمیر گیر و غیره را انجام دهد.غذا ساز ها از تیغه های مختلف جهت انجام وظایف گوناگون خود بهره می برند. فقط کافی است تیغه ی مربوط به کار خود را درون دستگاه جایگذاری کرده و در عرض چند ثانیه مواد غذایی خود را آماده تحویل بگیرید.طیف وسیع کارایی های غذاساز و سرعت عملکرد فوق العاده آن موجب شده تا در وقت شما صرفه جویی قابل ملاحظه ای صورت پذیرد و زمان لازم برای آماده کردن انواع مواد غذایی کاهش چشم گیری پیدا کند.

 

در ادامه با انواع کارایی غذاساز آشنا می شویم...

 

خرد کردن

غذاساز ها می توانند با استفاده از تیغه ی فلزی چند کاره خود به سرعت انواع سبزیجات و مواد غذایی را خرد کنند. دکمه پالس (Pulse) تعبیه شده روی غذا ساز باعث می شود بتوان میزان خرد شدن مواد را از ریز تا درشت به خوبی تنظیم کرد.

 

حلقه کردن

غذاسازها از یک تیغه ی صفحه ای بهره می برند که می تواند به راحتی انواع میوه جات و سبزیجات را در اندازه های مساوی حلقه حلقه کند. برخی از دستگاه ها امکان تنظیم ضخامت حلقه ها را نیز در اختیار شما قرار می دهند.

 

رنده کردن

رنده کردن با استفاده از دست یکی از دشوارترین و زمان بر ترین کارهای آشپزخانه است. یکی از اصلی ترین کارایی هایی که غذاساز ها در اختیار شما قرار می دهند، امکان رنده کردن انواع مواد غذایی است. این دستگاه ها با استفاده از یک دیسک دو طرفه امکان رنده کردن ریز و درشت را برای شما فراهم می آورند.

 

 

پوره کردن

با خرد کردن مواد غذایی در غذاساز برای مدت زمان کافی، می توانید از آن ها پوره ای با غلظت دلخواه خود تهیه کنید. پوره گوجه فرنگی، کره بادام زمینی، پوره سیب زمینی، انواع سوپ، سس و ... با استفاده از غذا ساز در عرض چند ثانیه قابل انجام است.

 

مخلوط کردن

شاید برای مخلوط کردن مواد آبکی و تهیه انواع اسموتی استفاده از مخلوط کن معقولانه تر باشد، ولی غذاساز ها با تیغه های قدرتمند خود همچنان میتوانند از پس مخلوط کردن انواع مواد غذایی برآیند.

 

خامه زدن

از جمله کاربردهای بسیار مفید غذاساز، فراهم آوردن امکان خامه زدن است. با استفاده از این قابلیت می توانید در خانه ی خود خامه و کره ی باب میلتان را آماده کنید.

 

خمیر گیری

تهیه انواع خمیر نان، خمیر پیتزا، پاستا و غیره یکی از اصلی ترین وظایف غذا ساز به شمار می رود. تیغه ی پلاستیکی مخصوص خمیر گیری، کار گرفتن خمیر را فوق العاده برایتان آسان می کند.

 

آسیاب کردن و چرخ کردن گوشت

برای آسیاب کردن انواع آجیل و یا چرخ کردن گوشت نیاز به وسیله ی دیگری غیر از غذاساز ندارید، زیرا تیغه ی چند کاره ی قدرتمند این دستگاه به راحتی این وظایف را برای شما انجام می دهد.

 

آبمیوه و آب مرکبات گیری

یکی از کارایی هایی که اکثر غذاساز ها با استفاده از لوازم جانبی مجزا در اختیار شما قرار می دهند امکان گرفتن آب میوه و آب مرکبات است. هنگام گرفتن آب میوه، تفاله آن درون ظرفی جمع شده و آب میوه درون ظرف اصلی ریخته می شود.

 

 

غذاساز می تواند به عنوان بهترین یار آشپزی شما شناخته شود و قطعا یکی از بهترین خرید هایی است که برای خانه خود انجام می دهید. کارایی های غذاساز و کاربرد های بسیار زیاد آن می تواند در وقت شما صرفه جویی زیادی را به عمل آورد و باعث شود بتوانید وقت بیشتری را با خانواده خود صرف کنید. جهت خرید انواع غذاساز می توانید از فروشگاه اینترنتی سندباد اقدام کنید.