تفاوت آبمیوه گیری و اسموتی ساز

551


آبمیوه گیری و مخلوط کن شاید از نظر نوشیدنی ای که تولید می کنند،  دستگاه های مشابهی به نظر برسند در حالی که این دو دستگاه تفاوت های بسیار آشکاری با یکدیگر دارند. به طور خلاصه می توان گفت آبمیوه گیری جهت تهیه آبمیوه و مخلوط کن جهت تهیه اسموتی استفاده می شود. فرق اساسی آبمیوه و اسموتی در این است که آبمیوه شامل عصاره یا آب میوه است و بیشتر بافت یا فیبر آن گرفته می شود، در حالی که در اسموتی عصاره و بافت میوه با یکدیگر مخلوط شده و بافت آن از بین نمی رود.

 

 

 

برخی مواد غذایی نظیر موز، خرما، کره، یخ، انواع دانه ها، روغن ها و ... را بهتر است با مخلوط کن و برخی مواد نظیر هویج، خیار، مرکبات و ... را بهتر است با آبمیوه گیر بکار گرفت. در هر حال نوشیدن آب میوه یا اسموتی هر دو فواید بسیار زیادی برای بدن دارند زیرا می توانند مواد مغذی موجود در انواع میوه و سبزیجات را به سرعت وارد بدن کنند.

 

تفاوت آبمیوه گیری و مخلوط کن را می توان با استفاده از 5 معیار اصلی بررسی کرد که جدول زیر به طور خلاصه آن ها را بیان می کند...

 

 

ارزش غذایی

آبمیوه باعث آزاد شدن راحت تر و سریع تر مواد مغذی (ویتامین C، بتاکاروتن، پتاسیم و ...) موجود در میوه و سبزیجات در بدن می شود. به علت سریع انجام شدن فرایند آبمیوه گیری، آب میوه ی بدست آمده کمتر اکسیده شده و مواد مغذی کمتری را از دست می دهد.

تهیه اسموتی برخلاف آبمیوه زمان بیشتری را می طلبد مخصوصا زمانی که مخلوط کن سرعت پایینی داشته باشد. این موضوع باعث شده هنگام مخلوط کردن، فرایند اکسیده شدن شدت بیشتری پیدا کرده و مقدار بیشتری از مواد مغزی میوه و سبزیجات از بین برود.

 

میزان فیبر

استفاده از آبمیوه گیری باعث می شود که تقریبا تمامی فیبر موجود در میوه و سبزیجات از آن گرفته شده و آبمیوه تنها از مقدار کمی فیبر محلول در آب برخوردار باشد.

بر خلاف آبمیوه گیر، مخلوط کن تمامی فیبر موجود در میوه و سبزیجات را حفظ کرده که این میزان فیبر موجب تمیز شدن روده و دفع شدن راحت تر سموم بدن می شود.

 

قانون نوشیدن اسموتی: نوشیدن اسموتی باید همان زمانی طول بکشد که خوردن میوه یا سبزیجات در حالت عادی طول می کشد.

 

آنتی اکسیدان ها

فیبر موجود در میوه و سبزیجات دارای ترکیبات آنتی اکسیدان است که ویژگی های ضد سرطانی دارند. این موضوع باعث می شود که اسموتی نسبت به آبمیوه به علت داشتن فیبر بیشتر، برتری داشته باشد.

 

هضم آسان

هضم آبمیوه فوق العاده آسان است و به راحتی میتوان حجم بالایی از مواد مغذی را بدون بوجود آمدن احساس سیری وارد بدن کرد. به همین دلیل آب میوه برای افرادی که دچار مشکلات گوارشی یا مریضی هستند و هر دلیل نمی توانند مواد غذایی را راحت هضم کنند، گزینه ی بهتری نسبت به اسموتی شمرده می شود

 

قانون گرفتن آب میوه: هر چه قدر میوه یا سبزی از بافت سخت تری برخوردار باشد، آب بیشتری از آن گرفته می شود.

 

میزان قند

میزان قند موجود در آبمیوه یا اسموتی یک ضعف برای هر دوی این نوشیدنی ها به شمار می رود. اما قند موجود در آب میوه به علت جذب سریع توسط خون، تاثییرات واضح تری را روی بدن می گذارد.

 

نتیجه

آبمیوه گیری و مخلوط کن هر دو به عنوان یکی از وسایل پر کاربرد آشپزخانه به شمار می روند. چه بخواهید توسط آبمیوه گیر، آب میوه را بگیرید و یا توسط مخلوط کن یک اسموتی غلیظ تهیه کنید، مسلما فواید زیادی را به بدن خود می رسانید.

 

با استفاده از آب میوه می توانید درصد بالایی از مواد مغذی و ویتامین ها را به سرعت وارد بدن خود کنید و فواید میوه و سبزیجاتی که سخت هضم می شوند را بدست آورید. آبمیوه برای افرادی که مشکلات گوارشی دارند گزینه ای ایده آل است.

 

اسموتی تمام فیبر و مواد مغذی موجود در میوه و سبزیجات را به شما می دهد و می تواند به عنوان یک میان وعده پر انرژی در بین روز، قبل و پس از تمرینات ورزشی و یا حتی برای وعده اصلی از آن استفاده کرد.

 

برای خرید انواع آبمیوه گیری و مخلوط کن می توانید از فروشگاه اینترنتی سندباد اقدام کنید.