یکی از ساده ترین حرکات کششی صبحگاهی

358


تنها با روزی یک دقیقه انجام حرکات کششی ساده می توانید یک روز پر از انرژی را از همان ابتدای صبح آغاز کرده و روزی پر نشاط و سرشار از بهره وری را داشته باشید. انجام این حرکات کششی یوگا به بدن شما فوایدی همچون فواید قهوه را میرساند و مانند نوشیدن یک فنجان قهوه کاملا شما را سرحال می کند.

 

 

 

در این مقاله یکی از حرکات کششی بسیار ساده را به شما آموزش می دهیم که می توانید در اول صبح بلافاصله بعد از بیرون آمدن از رخت خواب جهت بیدار کردن عضلات خود از آن بهره بگیرید.

این حرکات از جمله انواع حرکات یوگا هستند که به اصطلاح "سوزن نخ کردن" نام دارند. این حرکات نرمشی فشار و درد در ناحیه شانه ها، گردن و کمر را تسکین داده و به دلیل حالت چرخشی ای که در بدن ایجاد می کنند موجب کشش و آزاد شدن عضلات پایین کمر می شوند. علاوه بر آن انجام این حرکات به عنوان نرمش قبل از ورزش های سنگین تر نیز گزینه ای بسیار ایده آل است.

 

در ادامه با نحوه انجام یکی از ساده ترین انواع حرکات کششی سوزن نخ کردن یوگا آشنا میشویم...

 

1- ابتدا چهار دست و پا را روی زمین قرار دهید به طوری که مچ دستتان دقیقا زیر شانه ها و زانو ها دقیقا زیر باسن قرار گیرند.

2- دست چپ تان را سوی سقف بالا برده انگار که می خواهید با انگشتان تان سقف را لمس کنید. کمی سینه تان را به سمت چپ چرخانده و این حالت برای 3 تا 5 نفس عمیق نگه دارید.

3- سپس دست چپ را جمع کرده و از زیر بدن میان دست و زانوی تان عبور دهید انگار که می خواهید سوزن نخ کنید!

4- شانه چپ و گوشتان را به زمین چسبانده و این حالت را برای 3 تا 5 نفس عمیق حفظ کنید.

5- با کمک دست راست تان به حالت اول چهار دست و پا باز گشته و حرکات را برای سمت دیگر بدن تان انجام دهید.

 

 

نکته: هنگام انجام هرگونه حرکات کششی یا حرکات ورزشی، نفس های عمیق و منظم را فراموش نکنید!

 

این حرکت کششی را می توانید علاوه بر صبح در تمام طول روز جهت کاهش فشار در ناحیه شانه و گردن انجام داده و بعد از یک روز طولانی خستگی عضلات این نواحی را برطرف کنید.

 

 

تذکر: اگر اخیرا دچار آسیب زانو، شانه یا گردن شده اید و یا از درد های مزمن کمر رنج می برید حتما پیش از اقدام به انجام این حرکات کششی با یک متخصص مشورت کنید.