طرز تهیه چای با قهوه ساز

254

جهت تهیه ی یک چای خوش عطر و دبش می توانید از دستگاه قهوه ساز خود استفاده کنید! درسته قهوه ساز!! این دستگاه علاوه بر درست کردن قهوه جهت دم کردن انواع چای نیز کاربرد دارد. شگرد کار به این صورت است که حتما قبل از شروع به دم کردن چای، تمامی مزه قهوه را از قهوه ساز خود از بین ببرید وگرنه چای تان مزه ی بسیار بدی همچون قهوه ی مانده را پیدا خواهد کرد.

 

دم کردن چای با قهوه ساز زمانی که قصد دارید برای تعداد نفرات زیادی چای درست کنید و یا چای را به همراه یخ بنوشید، روشی بسیار مناسب است.

 

مرحله 1

ابتدا جهت از بین بردن عطر و مزه قهوه می توانید یک بار سرکه را درون مخزن قهوه ساز ریخته و بدون چای و قهوه، قهوه ساز را روشن کنید تا سرکه درون سیستم گردش پیدا کرده و هر گونه اثر از قهوه را از بین ببرد. سپس یک بار با آب همین کار را تکرار کنید تا سیستم کاملا از هرگونه سرکه و قهوه پاک شود.

سپس به نسبت تعداد فنجان هایی که می خواهید چای درست کنید، درون مخزن قهوه ساز آب پر کنید.


 

مرحله 2

سبد فیلتر قهوه ساز را کاملا شستشو داده و هرگونه تفاله قهوه یا چای باقی مانده از دفعات پیش را پاک کنید.

 

 

مرحله 3

به نسبت تعداد فنجان هایی که می خواهید چای درست کنید، مقدار مناسب برگ چای یا چای کیسه ای درون سبد فیلتر قهوه ساز قرار دهید. جهت بدست آوردن نتیجه بهتر میتوانید کیسه چای را برش داده و محتویات آن را مستقیم داخل سبد فیلتر بریزید.

 

روش دیگر اینست که چای کیسه ای را درون پارچ یا قوری قهوه ساز قرار داده و از قهوه ساز تنها برای گرم کردن آب استفاده کنید.

 

 

مرحله 4

در آخر دستگاه را روشن کرده و منتظر بمانید تا چای شما دم بکشد.

 

 

همانطور که دیدید قهوه ساز به همان راحتی که قهوه درست می کند می تواند چای را نیز دم کند. جهت خرید انواع قهوه ساز به صورت آنلاین می توانید از فروشگاه اینترنتی سندباد دیدن فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید قهوه ساز