آیا میتوان از جاروبرقی برای تمیز کردن کامپیوتر استفاده کرد؟

288

برای خیلی ها ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا می شود داخل کیس کامپیوتر را با جاروبرقی تمیز کرد؟

پاسخ به این سوال، یک نه بزرگ است!

به هیچ وجه تمیز کردن کامپیوتر با استفاده از جاروبرقی های خانگی توصیه نمی شود. این جاروبرقی ها الکتریسیته ساکن تولید می کنند که می تواند به سرعت قطعات الکتریکی سیستم کامپیوتر را از بین ببرد.

 


 

همچنین فرقی نمی کند که جاروبرقی شما چقدر قدرتمند باشد، باز هم نمی توانید تمامی خاک داخل کیس را با استفاده از جاروبرقی پاک کنید.

 

به جای استفاده از جارو برقی برای تمیز کردن کامپیوتر بهتر است از دستگاه ها یا اسپری های فشار هوا که هوا را با فشار زیاد خارج می کنند جهت زدودن خاک داخل کیس تان استفاده کنید. برای این کار کافی است کیس کامپیوتر را در فضایی با تهویه مطلوب قرار داده، سپس در فاصله ای مناسب با دستگاه یا اسپری فشار هوا، خاک ها را به بیرون کیس هدایت کنید. (پس از پاک کردن خاک داخل کیس، حتما با استفاده از جاروبرقی خاک بیرون ریخته را تمیز کنید تا از بازگشت آن به داخل خانه جلوگیری شود.)

 

 

چرا نمی توان از جاروبرقی برای تمیز کردن کامپیوتر استفاده کرد؟

جاروبرقی های معمولی برای تمیز کردن کف زمین ساخته شده اند نه کامپیوتر! الکتریسیته ساکن تولید شده توسط خاک و پلاستیک سر جاروبرقی هنگام تولید این نوع جاروبرقی ها، بی اهمیت است، زیرا روی زمین چیزی نیست که بخواهد از وجود آن آسیب ببیند.

درست است که الکتریسیته ساکن بوجود آمده بسیار ناچیز است، ولی همین مقدار کم قادر است قطعات الکتریکی کامپیوتر را به سرعت نابود کند.

 

آیا میتوان کیبورد و دیگر تجهیزات کامپیوتر را با جاروبرقی تمیز کرد؟

بهتر است برای تمیز کردن کیبورد و حتی موس از جاروبرقی استفاده نکنید. قدرت مکش جاروبرقی می تواند کلید های روی کیبورد را از جا بکند به خصوص اگر بخواهید لپتاپ تان را با جاروبرقی تمیز کنید.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید جاروبرقی