چطور ظروف استیل خود را نچسب کنیم؟

449

همیشه از مادرم می پرسیدم که چرا از ظروف تفلون و سرامیکی برای آشپزی استفاده می کند در حالی که این همه ظرف استیل در آشپزخانه دارد؟ جواب او تنها یک چیز بود: غذا به ظروف استیل میچسبد! اگر شما نیز مانند مادر من تنها دلیلی که از ظروف استیل استفاده نمی کنید اینست که غذا به این ظروف می چسبد، پس حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا با روش نچسب کردن ظروف استیل آشنا شوید...

همانطور که میدانید آشپزی با ظروف استیل ضد زنگ و چدن بسیار لذت بخش تر و البته سالم تر از ظروف نچسب نظیر تفلون، سرامیک و … است. اکثر سرآشپز های بزرگ جهان تنها از ظروف استیل برای آشپزی استفاده می کنند و ظروف نچسب در آشپزخانه ی آن ها جایی ندارد. آشپزی با قابلمه و تابه استیل تنها کمی تجربه و دانستن اندکی ترفند را می طلبد.


 

با روشی که در این مقاله توضیح خواهم داد می توانید به راحتی سطح تابه و قابلمه استیل خود را نچسب کنید، دقیقا همانند تفلون ولی بدون مضرات فراوان آن! این روش اندکی روغن را روی ظرف استیل شما چسبانده و مانع چسبیدن غذا به آن می شود. این ترفند به شما اجازه می دهد بدون روغن یا با روغن بسیار کم انواع مواد غذایی اعم از گوشت، سبزیجات، میوه جات و حتی تخم مرغ را روی تابه استیل خود آماده کنید.

 

روش آماده کردن یک تابه استیل نچسب

  1. 1. ابتدا تابه خود را روی اجاق با حرارت متوسط تا متوسط به بالا قرار داده و اجازه دهید برای 2 تا 3 دقیقه گرم شود.
  2. 2. مقداری روغن نارگیل یا روغن کانولا یا هر نوع روغنی که در برابر حرارت مقاوم است را داخل تابه ریخته و آن را بچرخانید تا تمام سطح تابه را به خوبی بپوشاند.
  3. 3. منتظر بمانید و اجازه دهید روغن شروع به دود کردن کند. زمانی که روغن دود کرد، اجاق را خاموش کرده و تابه را از روی آن بردارید و اجازه دهید تا کاملا سرد شود. (سرد شدن کامل تابه ممکن است حدود 30 دقیقه طول بکشد.)
  4. 4. زمانی که تابه خنک شد، اگر روغن اضافی در آن مانده باشد، روغن را بیرون بریزید و با یک دستمال کاغذی تابه را به خوبی تمیز کنید تا اثری از روغن باقی نماند. (در این مرحله تابه کاملا براق است به طوری که می توانید خود را درون آن ببینید.)
  5. 5. اکنون یک تابه استیل نچسب در اختیار دارید، دقیقا همانند هر تابه نچسب دیگری!

 

نکات

- مطمئن شوید که قبل از انجام این روش، ظرف استیل شما کاملا تمیز باشد، وگرنه ممکن است نتیجه مطلوب را نگیرید.

- قبل از اینکه از تابه یا قابلمه استیل نچسب خود جهت پخت و پز استفاده کنید، حتما آن را گرم کنید.

- پس از اینکه از ظرف استفاده کردید، لازم نیست آن را بشویید، فقط کافی است با یک دستمال کاغذی آن را  تمیز کنید تا دوباره بتوان از آن استفاده کرد.

- توجه کنید که تا وقتی ظرف استیل خود را نشستید، می توانید از خاصیت نچسب آن استفاده کنید.

- زمانی که شکل ظرف به حالت ناخوشایندی درآمد، وقت آن رسیده که ظرف را کاملا بشویید و مجددا روش نچسب کردن را روی آن پیاده کنید.

- از این روش می توانید جهت نچسب کردن ظروف چدن نیز بهره بگیرید.

 

بهترین برند ظروف استیل

اگر قصد تهیه ظروف استیل را دارید بهتر است برندی انتخاب کنید که بهترین کیفیت را به شما ارائه دهد. اگر هزینه، زیاد برای شما مهم نیست، ما محصولات فیسلر آلمان را به شما پیشنهاد می کنیم. صرف نظر از هزینه فیسلر تولید کننده بهترین ظروف آشپزخانه و پخت و پز نه تنها در ایران بلکه در جهان است.

اگر پیشنهاد مقرون به صرفه تری را مد نظر دارید، محصولات کرکماز، هاس جور و O.M.S ترکیه پیشنهاد های ما به شما هستند.