مقایسه یخچال ساید باید ساید و در فرانسوی

362

قصد تعویض یخچال خود با مدل جدید تری را دارید یا می خواهید برای جهیزیه خود یک یخچال مناسب را انتخاب کنید؟ با ما همراه باشید تا با مقایسه ی دو مدل از انواع یخچال فریزر در بازار یعنی یخچال ساید بای ساید و یخچال در فرانسوی بیشتر با آن ها و تفاوت شان آشنا شویم.

 

شاید در خانه های اکثر ما ایرانی ها بیشتر مدل های یخچال فریزر بالا و پایین، ساید بای ساید و یا یخچال فریزر دو قلو به چشم بخورد، اما این دلیل نمی شود که این مدل ها از نظر کارایی بهترین هستند. در اروپا و کشور هایی پیشرفته نظیر آمریکا و استرالیا، یخچال های در فرانسوی یا French Door پر استفاده ترین انواع یخچال فریزر هستند و بعد از آن ها یخچال های ساید بای ساید قرار می گیرند. این محبوبیت یخچال های در فرانسوی بی علت نبوده و یکی از اصلی ترین دلایل آن مصرف بسیار بهینه ی انرژی است. همچنین این مدل ها، ظرفیت یخچال بیشتری را نسبت به مدل های ساید بای ساید در اختیار شما قرار می دهند و دسترسی به یخچال به دلیل اینکه مواد غذایی همواره با چشم شما در یک سطح قرار دارند، بسیار راحت تر است.


اما به هر حال انتخاب بین ساید بای ساید و در فرانسوی کاملا به شما بستگی دارد. باید ببینید که می خواهید مواد غذایی تان را بیشتر در چه حالتی ذخیره کنید: تازه یا یخ زده! همچنین توجه به قیمت یخچال فریزر نیز حائز اهمیت است زیرا مدل های در فرانسوی عموما از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

یخچال فریزر در فرانسوی چیست؟

یخچال فریزر در فرانسوی از نظر شکل بسیار شبیه به یک یخچال ساید بای ساید است با این تفاوت که به جای اینکه فریزر در کنار یخچال واقع شود، در زیر آن قرار گرفته است. این نوع طراحی یخچال فریزر باعث شده تا شما با مواد غذایی، قفسه ها و کشوهای یخچال در یک سطح از نظر دید قرار بگیرید و دسترسی به مواد غذایی داخل یخچال به سادگی صورت پذیرد. همچنین این طراحی فضای افقی بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و مجموع ظرفیت یخچال های در فرانسوی، بیش از یخچال های ساید بای ساید است.

یکی از مشکلات یخچال های در فرانسوی اینست که جهت ذخیره مواد داخل فریزر باید آن ها را روی هم قرار دهید که این می تواند از نظر چینش و دسترسی راحت به آن ها کمی مشکل آفرین باشد.

یخچال فریزر ساید بای ساید چیست؟

در مدل های ساید بای ساید همانطور که از نام آن مشخص است یخچال و فریزر کنار هم قرار گرفته اند. در این مدل ها تمرکز بیشتری روی بخش فریزر صورت گرفته است و فضای آن نسبت به مدل های در فرانسوی زیاد تر است. همچنین به دلیل قفسه بندی فریزر، ذخیره سازی و دسترسی به مواد غذایی به آسانی صورت گرفته و از به هم ریخت

در ادامه معیار هایی که جهت انتخاب مدل یخچال فریزر خود باید مد نظر قرار دهید را برشمرده ایم...

 

هزینه

اگر مهمترین معیارتان هزینه یخچال فریزر است، پس قطعا یخچال فریزر ساید باید ساید نسبت به در فرانسوی برای شما انتخاب مناسب تری است.

 

مصرف بهینه انرژی

طراحی یخچال فریزر به شکلی که قسمت فریزر آن در پایین یا بالای یخچال قرار گیرد، مصرف کمتر انرژی را حاصل می کند. این طراحی به وضوح در مدل های در فرانسوی رعایت شده است. به همین دلیل اگر یخچال فریزر خود را صرفا بر اساس مصرف بهینه انرژی آن خریداری می کنید، مدل در فرانسوی بهترین گزینه برای شماست.

 

فضای یخچال

مدل های در فرانسوی فضای افقی بیشتری را هم در قسمت یخچال و هم فریزر در اختیار شما قرار می دهند. این موضوع باعث شده قرار دادن وسیله هایی که ارتفاع کوتاه ولی عرض زیادی دارند به راحتی در این نوع یخچال ها صورت پذیرد. البته ارتفاع کم قفسه های قسمت یخچال ممکن است فضای کافی برای قرار دادن بطری ها و شیشه های بلند را محدود کند که البته با ارائه قفسه های قابل تنظیم در اکثر یخچال فریزر های امروزی، این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است.

فضای فریزر

مدل های در فرانسوی با فریزری که در پایین یخچال واقع شده است به شما اجازه می دهد که مواد غذایی خود را به راحتی روی هم انباشته کنید و نگران نباشید که با باز کردن درب فریزر، آن ها بیرون بریزند. این نوع ذخیره سازی مواد غذایی فضای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد حتی گاهی اوقات بیشتر از فریزر مدل های ساید بای ساید! اما متاسفانه این روش ذخیره سازی دسترسی و جا به جایی مواد غذایی را با دردسر همراه می کند و باعث می شود موادی که در زیر توده دیگر مواد غذایی قرار گرفته اند گاهی اوقات فراموش شده و یا حتی گم شوند.

برخلاف آن، فریزر مدل ساید بای ساید با قفسه ها و کشو های منظم خود، دسترسی به خوراکی ها را بسیار آسان می کند و همواره خواهید دانست که چه چیز در فریزر خود در اختیار دارید.

 

راحتی استفاده

اگر بیشتر از یخچال خود استفاده می کنید و می خواهید همه چیز مدام در دسترس و جلوی دید تان باشد، پس مدل در فرانسوی را انتخاب کنید.

اما اگر هر گونه مشکلی در حرکت کردن یا خم شدن دارید و زیاد از فریزر خود استفاده می کنید، مدل در فرانسوی مناسب حال شما نیست. زیرا جهت برداشتن مواد غذایی از فریزر خواه ناخواه باید خم شده یا روی زمین بنشینید و این موضوع می تواند وضعیت شما را به مرور زمان بد تر کند.

به همین دلیل پیشنهاد می شود، کسانی که به هر نحوی از مشکلات حرکتی رنج می برند از یخچال فریزر های ساید بای ساید استفاده کنند تا بتوانند مواد غذایی فریزری خود را در قفسه های بالای فریزر ذخیره کنند و موقعی که به آن ها نیز پیدا کردند، جهت استفاده به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشند.

 

جهت مشاهده و خرید انواع یخچال فریزر می توانید به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه فرمایید.

 

بیشتر بخوانید:

- راهنمای خرید یخچال

- یخچال چگونه کار می کند؟