چای ساز آسانسوری چیست؟

384

جالب است که سرنوشت کشفیات بزرگ انسان معمولا به نشستن زیر درخت ها گره خورده است! زمانی که امپراطور چینی زیر درختی نشسته بود و خدمتکار او برایش آب را جوش می آورد، هیچ وقت فکر نمی کرد که افتادن برگ درخت بالای سر او داخل آب جوش منجر به کشف چای شود؛ نوشیدنی ای که قرن ها بعد به عنوان پر مصرف ترین نوشیدنی جهان بعد از آب شناخته خواهد شد.

اما از تاریخ و افسانه جدا، دم کردن چای واقعا یک هنر است، هنری که به دانش و توجه زیادی نیاز دارد. میزان آب، دمای آب، مدت زمان دم کردن و ظرفی که چای در آن دم می کشد فاکتور هایی هستند که با رعایت آن ها، یک فنجان چای لذیذ و خوش طعم حاصل می شود. با رعایت روش درست دم کردن چای، حتی بی کیفیت ترین انواع چای نیز به نوشیدنی گوارایی تبدیل می شوند در حالی که عدم رعایت اصول آن، گران قیمت ترین چای ها را نیز تلخ و بی مزه می کند.

 

اینجاست که وسیله ای همچون چای ساز به کمک ما می آید. زندگی مدرن امروزی ضرورت تهیه وسایلی همچون چای ساز را که با سرعت بخشیدن به انجام وظایف مختلف ما، وقت زیادی برایمان می خرند، بیش از پیش کرده است. اما چرا باید به جای یک چای ساز ساده، یک چای ساز آسانسوری را ترجیح دهیم؟ با ما همراه باشید تا اهمیت استفاده از یک چای ساز آسانسوری را برایتان بازگو کنیم...


چای ساز آسانسوری چیست؟

هنگام خرید برخی چای ساز ها، لفظ "آسانسوری" به چشم می خورد.

به زبان ساده اینگونه چای ساز ها از سبد چای برخوردار هستند که می تواند بالا و پایین برده شود، خواه به صورت اتوماتیک و خواه به صورت دستی.

زمانی که آب داخل ظرف به دمای مورد نظر رسید، سبد چای به سمت پایین و داخل آب فرو برده می شود و زمانی که به اندازه کافی دم کشید، خارج از آب به سمت بالا برده می شود.

چای ساز های آسانسوری امکان تنظیم دقیق درجه حرارت آب متناسب با نوع چای و همچنین مدت زمان ایده آل دم کشیدن آن را به شما می دهند. این موضوع باعث شده تا صرف نظر از نوع چایی که در اختیار دارید، بتوانید به بهترین شکل ممکن آن را دم کنید و همواره چایی خوش طعم و مطابق میل خود را نوش جان کنید.

فرق چای ساز آسانسوری اتومات و دستی چیست؟

خیلی ساده، اتومات به صورت خودکار سبد چای را وارد آب می کند ولی در حالت دستی باید خودتان اینکار را انجام دهید. در حالت دستی زمانی که دمای آب به مقدار مورد نظر رسید، دستگاه به شما اطلاع داده تا سبد را وارد آب کنید و زمانی که به اندازه کافی چای شما دم کشید، اطلاع می دهد که سبد را بالا ببرید. در حالت اتومات تمامی این کار ها به صورت خودکار توسط خود دستگاه انجام می شود و شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید.

برخی دیگر از انواع چای ساز که با عنوان آسانسوری شناخته می شوند (مانند این چای ساز مورفی ریچاردز) عملا سبد چای را بالا و پایین نمی برند و آب را بوسیله یک پمپ داخل سبد چای به جریان در می آورند. این قابلیت باعث شده اینگونه چای ساز ها نیز کاملا خودکار تمام مراحل دم کردن چای را انجام دهند و گزینه ای مقرون به صرفه تر نسبت به چای ساز های آسانسوری اتومات شناخته شوند.

آیا یک چای ساز آسانسوری ارزش خرید دارد؟

یک چای ساز آسانسوری اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک می تواند راحتی زیادی را برای شما فراهم بیاورد و علاوه بر اینکه سرعت تهیه این نوشیدنی مورد علاقه ما ایرانی ها را به میزان زیادی افزایش می دهد همواره چایی خوش طعم و با کیفیت را برای شما آماده می کند.

تعدادی از چای ساز های آسانسوری رده بالا تنظیماتی جهت انتخاب نوع چای مثلا چای سبز، چای سفید، دم نوش، چای سیاه و ... را در اختیار شما می گذراند و همچنین امکان تنظیم درجه حرارت و مدت زمان دم کشیدن تقریبا در همه ی چای ساز ها وجود دارد.

یک ویژگی بسیار موثر اینگونه چای ساز ها، گرم نگه داشتن چای بعد از آماده شدن آن است که موجب می شود همواره چایی گرم و قابل نوشیدن را برای مهمانان خود داشته باشید.

علاوه بر این برخی از چای ساز ها پا را از این فراتر گذاشته و به شما امکان می دهند که تهیه چای را به زمان دیگری موکول کنید تا چای ساز به صورت خودکار طبق زمان بندی شما، چای را برایتان حاضر کند. این امکان بی نظیر باعث می شود تا زمانی که از خواب بیدار می شوید بدون اینکه حتی کاری انجام دهید، چای حاضر و آماده در اختیار خود داشته باشید.

پس بله، خرید یک چای ساز آسانسوری بسته به شرایط شما می تواند یک خرید بسیار خوب باشد.

 

بهترین چای ساز های آسانسوری کدام اند؟

 

🍵 چای ساز برویل

بدون شک بهترین چای سازی که می توانید در دنیا پیدا کنید، چای ساز برویل است. این چای ساز از معدود مواردی است که از سیستم آسانسوری کاملا خودکار برخوردار است و به صورت اتومات سبد را در زمان های مناسب بالا و پایین می برد. تنظیمات بسیاری در این چای ساز نهفته شده است، از تنظیمات آماده نوع چای گرفته تا امکان اضافه کردن تنظیمات چای دلخواه و مشخص کردن میزان غلظت چای.

قابلیت شروع خودکار و گرم نگه داشتن این چای ساز نیز به ارزش آن افزوده است.

اما به نظر من چیزی که چای ساز برویل را نه تنها نسبت به بقیه ی چای ساز ها بلکه نسبت به تمامی لوازم خانگی شما متمایز می کند، ظاهر فوق العاده زیبا و بی نظیر آن است. حتی اگر علاقه ای به چای و چای ساز ندارید ولی از خرید لوازم لوکس منزل لذت می برید، چای ساز تمام استیل برویل اگر نگویم بهترین، قطعا زیباترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

جهت مشاهده قیمت و خرید چای ساز برویل کلیک کنید »

 

نمونه کاملا مشابه چای ساز برویل، چای ساز گاستروبک است که در همان شکل و قابلیت ها تنها توسط شرکت آلمانی گاستروبک تولید می شود.

 

جهت مشاهده قیمت و خرید چای ساز گاستروبک کلیک کنید »

 

چای ساز مورفی ریچاردز مدل 43970

اما برای کسانی که مدلی ارزان تر را می پسندند، چای ساز مورفی ریچاردز بهترین گزینه موجود در بازار است. این چای ساز به صورت پمپی کار می کند به این طریق که زمانی که آب به دمای مورد نظر رسید، با استفاده از پمپ، آن را داخل سبد چای به جریان در می آورد تا مدتی که چای به خوبی دم بکشد. اگر مدلی میان رده را در نظر دارید، چای ساز مورفی ریچاردز می تواند انتخابی ایده آل برای شما باشد.

با وجود اینکه چای های کیسه ای جای خودشان را همواره در زندگی ما دارند، ولی هیچگاه به لذت چای تازه ای که خودتان آن را دم کرده اید نمی رسند، چه آن را با قوری دم کرده باشید چه با یک چای ساز. قطعا چای ساز ها در زندگی مدرن امروزی نقش مهمی جهت سرعت بخشیدن به کارهای ما و تهیه یک فنجان چای لذیذ که خستگی روز را از ما بیرون می برد، ایفا می کنند.

 

اگر قصد خرید دیگر انواع چای ساز را دارید می توانید به 🧞 فروشگاه اینترنتی سندباد 🧞 مراجعه نمایید