10 ویژگی جالب یخچال فریزر های امروزی

439

دوره ای که مجلل ترین قابلیت یک یخچال فریزر امکان یخ سازی آن بود دیگر به پایان رسیده است. با گرفتار شدن بسیاری از وسایل روزمره ما نظیر ساعت، تلویزیون، جاروبرقی، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، فر، مسواک، چتر، پارچ آب و حتی سطل آشغال به موج هوشمند سازی، پیدا شدن سر و کله ی یخچال فریزر های هوشمند زیاد بعید به نظر نمیرسید. رقابت شدید شرکت های تولید کننده یخچال فریزر آنها را مجاب کرده است تا برای عقب نماندن از قافله ی نوآوری، مدام قابلیت ها و امکانات جدیدی را به محصولات خود اضافه کنند و طیف وسیعی از انتخاب ها را پیش روی مشتریان قرار دهند.

 

اکنون کمد خنک ما با 20 سال پیشش خیلی فرق کرده است. امروز اگر بخواهید جهت خرید یخچال فریزر اقدام کنید نه تنها باید مطمئن شوید که این وسیله مواد غذایی را خنک و تازه نگه می دارد بلکه باید از قابلیت ها و ویژگی های مهم آن که کار را برای شما راحت تر می کند نیز آگاه شوید. همچنین دانستن مفاهیمی چون Door-in-Door، خنک کننده دوگانه یا کمپرسور خطی به فروشنده میفهماند که شما در خرید خود جدی هستید. در این مقاله با 10 ویژگی جالب و پیشرفته ی یخچال های امروزی آشنا می شویم...


از کجا بخریم؟

اگر قصد خرید یخچال فریزر به صورت آنلاین را دارید حتما به فروشگاه اینترنتی سندباد سری بزنید و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت یخچال فریزر بهرمند شوید.

 

1. ویژگی دور این دور (Door-in-Door)

این قابلیت پرطرفدار اولین بار توسط ال جی معرفی شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. دور این دور به این صورت کار می کند که موقع باز کردن یخچال اگر دکمه ی روی دستگیره را فشار دهید، درب مخفی یخچال برای شما باز می شود 🕵️. این درب بر روی محفظه ی اصلی یخچال قرار گرفته است و معمولا نوشیدنی ها و خوراکی های دم دستی در آن قرار می گیرند.

این سبک طراحی علاوه بر اینکه از فضای یخچال حداکثر استفاده را می برد، باعث شده تا عادت اکثر ما انسان ها برای باز کردن بیخودی در یخچال، کمترین آسیب را به محیط و البته خود یخچال وارد کند و از داخل شدن هوای گرم به یخچال جلوگیری شود. البته آزمایش هایی در این زمینه انجام گرفته که نشان می دهد Door In Door تاثیر آنچنانی روی کارایی یخچال ندارد، اما به هر حال قابلیتی است که استفاده از آن، هم جالب است و هم آسان.

 

2. محفظه مخصوص با امکان کنترل دما

خیلی خوب است که محفظه یا کشوی مخصوصی در یخچال خود داشته باشیم که بتوانیم دمای آن را مستقل از سایر نقاط یخچال تنظیم کنیم به خصوص برای نگه داشتن مواد غذایی ای چون گوشت، مرغ یا ماهی که زود فاسد می شوند. همچنین اگر می خواهید در خانه ی خود مهمانی برگذار کنید و خوراکی ها را تازه نگه دارید، می توانید دما را تنظیم کرده و خوراکی ها را داخل این محفظه قرار دهید.

توجه کنید که اگر می خواهید یخچالی با این قابلیت را خریداری کنید بهتر است با اندکی هزینه ی بیشتر مدلی انتخاب کنید که محفظه مخصوص آن از یخچال جدا باشد (نظیر مدل های FlexZone سامسونگ یا CustomChill ال جی) زیرا در مدل هایی که این محفظه داخل خود یخچال قرار دارد، کارایی مورد نظر به خوبی حاصل نمی شود.

 

3. باز شدن درب به صورت خودکار (Auto Door Open)

قطعا تمامی وسایل آشپزخانه باید خدمتگزار شما باشند و با کوچک ترین اشاره ای وظایف خود را انجام دهند. کمپانی ال جی با درک این موضوع یخچالی تولید کرده است که بدون هیچ زحمتی و فقط با قدم گذاشتن روی نور سنسور آن، درب یخچال را به صورت خودکار برایتان باز می کند. در این هنگام یا می توانید در را کامل باز کنید یا یخچال پس از چند لحظه خود آن را می بندد. این قابلیت خصوصا زمانی که دستتان بند یا نوچ است می تواند مفید واقع شود.

4. خنک کننده سریع

قرار دادن مواد غذایی و اجسام داغ نظیر قابلمه ای که تازه از روی اجاق برداشته ایم می تواند دمای یخچال را به میزان قابل ملاحظه ای بالا ببرد. حتی اگر مواد ما دمای اتاق هم داشته باشند باز برای مواد غذایی داخل یخچال خوب نیستند. اینجاست که قابلیت خنک کننده سریع به کارمان می آید. فعال کردن حالت خنک کننده سریع باعث می شود موتور یخچال سریع تر کار کرده و هوای داخل آن زودتر خنک شود. همچنین این قابلیت مواقعی که درب یخچال برای مدت طولانی باز مانده باشد نیز مفید خواهد بود.

5. دیدن داخل یخچال با در زدن! (InstaView)

ما: تق تق!

یخچال: کیه؟

ما: منم، میشه داخل یخچال رو ببینم؟

یخچال: بله حتما...

با InstaView بدون اینکه درب یخچال را باز کنید می توانید، فقط دوبار در بزنید تا از طریق پنل شیشه ای یخچال، داخل آن را مشاهده کنید. این قابلیتی است که ال جی در بوق و کرنا کرده است و هر کجا که میرسد از آن تعریف می کند. خود ال جی می گوید که این نوع استفاده از یخچال در مصرف بهینه ی آن تاثیرگذار است اما کسانی که این نوع یخچال ها را تست می کنند، نظر مخالفی دارند و تاثیر آنچنانی در کاهش مصرف انرژی هنگام استفاده از یخچال های InstaView بدست نیاوردند. به هر حال از حق نگذریم این قابلیت بسیار جالب انگیز و استفاده از آن تفریح خوبی به حساب می آید.

6. تبدیل یخچال به فریزر و برعکس

درست حدس زدید این قابلیت این امکان را بوجود می آورد که یخچال به فریزر و فریزر به یخچال تبدیل شود! شاید بپرسید چه زمانی این ویژگی به کارمان می آید...

- زمانی که مواد غذایی زیادی را باید در یخچال ذخیره کنید ولی جا ندارید، می توانید فریزر را به یخچال تبدیل کنید.

- زمانی که به فریزر خود نیاز ندارید می توانید آن را خاموش کنید و هزینه برق خود را کاهش دهید.

- زمانی که به مسافرت می روید و می خواهید تمامی مواد غذایی را فریز کنید، می توانید یخچال را به فریزر تبدیل کنید.

- زمانی که تنها زندگی می کنید و فضای زیادی را برای یخچال خود نیاز ندارید، می توانید فریزر را به یک یخچال کوچک تبدیل کنید.

 

7. بستنی ساز

بستنی ساز آن هم در یک یخچال؟! بله کمپانی ترکیه ای بکو تصمیم گرفته با اضافه کردن قابلیت یک بستنی ساز کوچک داخل فریزر، گوی سبقت را در نوآوری از دیگر رقبای خودش برباید. البته هر چه قدر این قابلیت عجیب به نظر برسد باز نتوانسته موفقیت آنچنانی را برای این شرکت به همراه داشته باشد زیرا محفظه ای که برای بستنی ساز در نظر گرفته شده بسیار کوچک است که آن را به عنوان آخرین گزینه ی ممکن برای تهیه بستنی تبدیل می کند.

8. یخچال فریزر هوشمند سامسونگ (Family Hub)

خب به احتمال زیاد با این یخچال فریزر پر سر و صدای سامسونگ تا به حال آشنا شده باشید. این یخچال هوشمند گران قیمت یک نمایشگر بزرگ لمسی روی خود دارد که به شما اجازه ی... دیدن داخل یخچال فریزر، حذف و اضافه مواد غذایی به لیست خرید خانواده، مطلع شدن از وضعیت انقضای مواد داخل یخچال، اشتراک تقویم ها، عکس ها، نوشته ها و ... بین گوشی های هوشمند کل خانواده، تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی و رادیو، متصل کردن یخچال به تلویزیون سامسونگ، کنترل یخچال با فرمان صوتی و بسیاری قابلیت های دیگر را علاوه بر خنک نگه داشتن مواد غذایی شما، می دهد.

9. آب گازدار

نوآوری های سامسونگ به صفحه نمایش لمسی ختم نشده و به دنیای نوشیدنی های گازدار هم رسیده است. اگر به نوشیدنی گازدار علاقه مند هستید پس قطعا از این مدل یخچال فریزر سامسونگ خوشتان خواهد آمد. سامسونگ با همکاری شرکت SodaStream اولین یخچال با قابلیت سوداساز داخلی را تولید کرده است. با استفاده از این قابلیت می توانید از قسمت آب ریز یخچال جهت تهیه نوشیدنی های گازدار در سه سطح مختلف استفاده کنید و نیازی به انبار کردن بطری های سودا داخل یخچال نداشته باشید.

10. قهوه ساز!!

مکعبی، خرد شده یا ... قهوه؟ یخچال و قهوه ساز 😐 جنرال الکتریک برای شما قهوه هم دم می کند. این شرکت پس از استقبال خوب مشتریانش از قابلیت تولید آب داغ با استفاده از یخچال، تصمیم گرفت تا با کمپانی Keurig جهت تبدیل یک سری از یخچال هایش به قهوه ساز همکاری کند. فقط کافی است پاد قهوه K-Cup را درون قهوه ساز جداشدنی یخچال قرار داده، قهوه ساز را به نازل آب داغ یخچال وصل کنید و با فشردن یک دکمه پس از حدودا 4 دقیقه قهوه ی خود را تحویل بگیرید. علاوه بر قهوه، این یخچال با متصل شدن دیگر أنواع پاد K-Cup امکان تهیه چای و شکلات داغ را نیز به شما می دهد. همچنین گوشی شما از طریق Wi-Fi به یخچال متصل شده و می توان زمان دقیق آماده شدن قهوه را بوسیله آن تعیین کرد... مسلما از این بهتر نمی شود.

جهت مشاهده آخرین قیمت، خرید و فروش انواع یخچال فریزر می توانید به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه فرمایید.