10 ویژگی پیشرفته ماشین های لباسشویی

305

همانطور که 10 ویژگی یخچال های امروزی را با یکدیگر بررسی کردیم، بیایید قابلیت های پیشرفته ماشین های لباسشویی مدرن را نیز به شما معرفی کنیم. به جرات میتوان گفت ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم برقی منزل است که زحمت فراوانی را از دوش ما برمیدارد. کافی است یک بار تصور کنید که بخواهید تمام لباس های کثیف جمع شده داخل سبد رخت چرک را با دست بشویید.. واقعا تصورش هم مشکل است. ماشین های لباسشویی امروزه از نظر کیفیت شستشو، راحتی استفاده و بهبود مصرف انرژی پیشرفت های زیادی کرده اند و شرکت های کره ای (ال جی و سامسونگ) همواره جهان را با نوآوری های جدید خود شگفت زده می کنند.

 

در این مقاله به بررسی 10 مورد از این ویژگی های پیشرفته ماشین های لباسشویی می پردازیم تا هم با آخرین ترند های این صنعت آشنا شویم و هم موقع خرید اطلاعات بیشتری داشته باشیم...


از کجا بخریم؟

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی به صورت آنلاین را دارید حتما به فروشگاه اینترنتی سندباد سری بزنید و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت ماشین لباسشویی بهرمند شوید.

 

1. شستشوی بخار (SteamWash)

قابلیت بخارشو که در اکثر ماشین های لباسشویی رده بالا یافت می شود بدون شک یکی از بهترین ابداعاتی است که در صنعت ماشین لباسشویی رخ داده است. در این دستگاه ها از گرمای بخار جهت تمیز کردن بیشتر لباس ها و مهم تر از آن زدودن چروک ها استفاده می شود طوری که حتی ممکن است دستگاه اتو بخار شما را نیز منسوخ کند.

بخار باعث شده تا دمای مخزن ماشین بالا رفته و الیاف پارچه آرام بگیرند که در نتیجه آن آب را راحت تر به خود جذب کرده و آلودگی های عمیق را از بین می برند. همچنین افزایش دمای آب موجب می شود مایع شوینده راحت تر در آب حل شده و حتی برخی مواد آلرژی زا که به لباس ها چسبیده اند نیز پاک شود. بخار با افزایش سرعت فرایند شستشو، نقش مهمی در مصرف بهینه آب ایفا می کند.

 

2. تعیین خودکار میزان مایع شوینده (AutoDose)

برای تعیین مقدار مایع شوینده مورد نیاز باید وزن و تعداد البسه، نوع آن ها، میزان کثیفی و حتی سختی آب را نیز در نظر گرفت. خوشبختانه با ظهور این تکنولوژی، ماشین لباسشویی تمامی این کار ها را برای شما انجام می دهد. سنسور های تعبیه شده در ماشین های لباسشویی مدرن به صورت خودکار اطلاعات لازم را در مورد لباس های شما بدست آورده و میزان مناسب مایع شوینده را هنگام شستشو استفاده می کنند. تنها کاری که شما باید انجام دهید اینست که اول هر ماه مخزن مایع شوینده را پر کنید.

. اضافه کردن لباس حین شستشو (AddWash)

اگر مدام یادتان می رود که قبل از شروع کار ماشین لباسشویی تمامی لباس های کثیف را داخل آن بریزید، پس حتما این قابلیت ماشین های لباسشویی سامسونگ به کارتان خواهد آمد. علاوه بر کاربرد واضح این ویژگی - اضافه کردن لباس حین شستشو - سامسونگ تعداد دیگری از موارد کاربردی را نیز معرفی کرده است:

- اگر بخواهید لباس هایی که با دست شسته اید را تنها در مرحله آبکشی به ماشین لباسشویی اضافه کنید

- اگر بخواهید حین شستشو نرم کننده بیشتری اضافه کنید

- اگر بخواهید می توانید به جای باز نگه داشتن در اصلی ماشین لباسشویی، درب محفظه AddWash را باز نگهدارید

4. موتور دایرکت درایو (Direct-Drive)

دایرکت درایو بدون شک یکی از بزرگ ترین نوآوری هایی بود که ال جی به دنیا معرفی کرد. در ماشین های لباسشویی دایرکت درایو با حذف شدن المان تسمه، مشکل لرزش ماشین کاملا حل شده است. همچنین فناوری پیشرفته ال جی در طراحی موتور باعث شده تا صدای تولید شده نیز تا میزان زیادی کاهش پیدا کند. به طور خلاصه دایرکت درایو یعنی لرزش و صدای کمتر. در نتیجه این طراحی مخزن ماشین لباسشویی بزرگ تر شده و می توان از آن در هر ساعت از شبانه روز بدون نگرانی از ناراحتی دیگران، استفاده نمود.

5. سینک داخلی

استفاده از یک سینک داخل ماشین لباسشویی یکی از ابداعات سامسونگ بود که به سرعت توسط شرکت های دیگری نظیر ویرپول و جنرال الکتریک کپی برداری شد. استفاده از این سینک زمانی کاربرد دارد که بخواهید لباس های خود را پیش از قرار دادن آن ها در ماشین لباسشویی، با دست بشویید (مثلا زمانی که خیلی کثیف هستند) و همچنین برای شستن لباس های ظریف نیز بسیار مناسب است.

6. برنامه تمیز کردن خودکار مخزن (Auto Clean)

ماشین لباسشویی نیز همانطور که لباس ها را میشوید باید بتواند خودش را نیز شستشو دهد. اینجاست که قابلیت تمیز کردن خودکار ماشین لباسشویی به کار می آید. با فعال کردن برنامه تمیز کردن خودکار، ماشین لباسشویی از شر هرگونه قارچ یا باقی مانده مایع شوینده که درون منافذش جمع شده است، خلاص می شود.

7. ایرواش (AirWash)

AirWash نیز از جمله قابلیت هایی است که باید از سامسونگ بابت آن تشکر کنیم. کاربرد آن به این صورت است که بدون استفاده از آب و تنها با هوای داغ بوی بد لباس ها را از بین برده و انواع باکتری ها، مواد میکروسکوپی و میکرب ها را میزداید. حتی با این قابلیت می توانید لوازم رختخواب خود نظیر لحاف، ملافه و غیره را با هوای داغ تازه تر کنید.

 

8. کنترل لمسی (Touch Control)

بدون شک کار با یک صفحه لمسی بسیار راحت تر از کار با دکمه های پیچیده و درهم ورهم است. با استفاده از یک صفحه کنترل لمسی علاوه بر اینکه دسترسی به تنظیمات پیشرفته ماشین لباسشویی بسیار آسان می شود، بلکه اطلاعاتی که این صفحه دیجیتال در اختیار ما می گذارد نیز بسیار مفید خواهد بود. همچنین صفحه لمسی از انتخاب برنامه اشتباه توسط ما جلوگیری می کند.

9. ماشین لباسشویی هوشمند

با هوشمند شدن تقریبا تمامی لوازم برقی خانه، سزاوار نیست که ماشین لباسشویی از قافله عقب بماند. در صورتی که ماشین لباسشویی شما اسمارت باشد می توانید از راه دور آن را فعال کرده یا متوقف کنید، گزارش چرخه ای که ماشین لباسشویی در آن قرار دارد و زمان لازم برای پایان چرخه را در گوشی خود مشاهده کنید، برنامه های مختلف شستشو را در گوشی خود تنظیم کنید، زمان شستشو را به تاخیر بیندازید و همچنین از عملکرد درست دستگاه تان مطمئن شوید.

10. دو ماشین لباسشویی در یک دستگاه (TwinWash)

این تکنولوژی را شاید بتوان جالب ترین مورد از میان این لیست ده تایی دانست. ال جی اولین شرکتی بود که این نوع دستگاه ها را با عنوان TwinWash به دنیا معرفی کرد و پس از او بلافاصله سامسونگ قدم پیش گذاشته و مدل های مخصوص خود را به اسم FlexWash به نمایش گذاشت. این قابلیت امکان می دهد که دو ماشین لباسشویی را در یک دستگاه داشته باشیم، یعنی چه؟ یعنی یک لباسشویی مانند بقیه ماشین ها کار می کند و لباسشویی دیگر تنها برای حجم های کمتر لباس استفاده می شود.

این سبک طراحی به ظاهر ساده به ما امکان می دهد تا لباس هایی که زیاد میپوشیم را به سرعت با ماشین لباسشویی کوچک تر شستشو دهیم بدون اینکه لازم باشد منتظر شویم لباس های کثیف مان به اندازه کافی جمع شوند تا بتوانند ماشین لباسشویی را پر کنند. این موضوع علاوه بر اینکه کار ما را سهل و آسان می کند در مصرف بهینه انرژی نیز بسیار موثر است. همچنین در ماشین لباسشویی کوچک تر، شما دسترسی به برنامه های مختلف شستشو داشته و می توانید انواع مختلف لباس را با آن شستشو دهید. لازم به ذکر است که در ماشین های لباسشویی ال جی، این دستگاه در پایین قرار داشته و در سامسونگ، بالا قرار می گیرد.

 

جمع بندی

توجه داشته باشید که ویژگی های ذکر شده در این مقاله تنها در ماشین های لباسشویی رده بالا و گران قیمت شرکت ها یافت می شوند پس پیش از اینکه بابت آن ها هزینه ی گزافی بپردازید، مطمئن شوید که به آن قابلیت نیاز دارید.