نقاط ضعف و قوت یخچال فریزرهای بدون برفک

535


آب کردن دستی برفک های شکل گرفته داخل فریزر برای بسیاری از افراد ناخوشایند است به همین علت امروزه اکثر یخچال فریزر های تولید شده از نوع بدون برفک هستند. در این نوع فریزر ها چندین بار در طول روز یک المنت حرارتی روشن می شود و برفک های ایجاد شده داخل فریزر را آب می کند. این نوع عملکرد نیاز به نگهداری منظم از یخچال فریزر و برفک زدایی دستی آن را از بین می برد و آسایش بیشتری را برای افراد خانواده علی الخصوص خانم های خانه دار فراهم می کند. اما این نوع یخچال فریزر ها علاوه بر منافعی که به همراه خود می آورند، نقاط ضعفی نیز دارند که در این مقاله به نقاط ضعف و قوت یخچال فریزر های بدون برفک می پردازیم...

نقاط قوت یخچال فریزر های بدون برفک

 

جلوگیری از سوختگی انجماد. کریستال های یخ تشکیل شده روی مواد غذایی داخل فریزر به مرور زمان موجب تغییر رنگ و ایجاد لکه هایی روی مواد غذایی می شود که روی طعم آن ها تاثیر منفی خواهد گذاشت. فریزر های ضد برفک با از بین بردن این کریستال ها از بروز حالت سوختگی انجماد جلوگیری می کنند (البته به شرطی که مواد غذایی به خوبی بسته بندی شده باشند.)

 

نیاز به نگهداری و مراقبت کمتر. آشکار است که دیگر لازم نیست به صورت دوره ای درب فریزر را باز بگذارید و با یک سشوار به جون برفک ها بیفتید تا آب شوند و فریزر تمام این کار ها را برای شما انجام خواهد داد.

فضای بیشتر. همه ما می دانیم که برفک تشکیل شده روی دیواره های محفظه فریزر به مرور زمان چقدر می تواند محوطه فریزر ما را پر کند و باعث شوند فضای کمتری در اختیار داشته باشیم. با یک فریزر ضد برفک همواره به تمام فضای فریزر خود دسترسی خواهیم داشت.

 

نقاط ضعف یخچال فریزر های بدون برفک

 

قیمت بیشتر. شکی وجود ندارد که این قابلیت کاربردی بدون هزینه نخواهد بود و بابت خرید یک یخچال فریزر بدون برفک نسبت به نمونه های معمولی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

 

مصرف انرژی بالاتر. فرایند برفک زدایی و گرم کردن المنت ها بار نسبتا زیادی را به فریزر تحمیل می کند و نیاز به مصرف برق بالایی دارد. این موضوع باعث شده این گونه فریزر ها 40% بیشتر از انواع معمولی انرژی مصرف کنند.

 

زمانی که برق برود. اگر در مکانی زندگی می کنید که مدام برق تان قطع می شود، یخچال فریزر های معمولی مزیتی که برای شما دارند اینست که برفک تشکیل شده داخل فریزر می تواند برای مدت بیشتری مواد غذایی را نسبت به انواع بدون برفک نگه دارد.

جمع بندی

با توجه به موارد ذکر شده مشخص است که یخچال فریزر های بدون برفک با زحمتی که از دوش ما برمی دارند گزینه ی مناسب تری برای اکثر خانواده ها به شمار می روند. اما برای افرادی که دنبال گزینه ی مقرون به صرفه تری می گردند یا در منطقه ای زندگی می کنند که جریان برق ثبات لازم را ندارد، انواع معمولی یخچال فریزر همچنان انتخابی معقول به حساب می آیند.

 

اگر قصد خرید یخچال فریزر با قیمتی مناسب را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه ما و بهترین قیمت یخچال فریزر بهرمند شوید.

 

ورود به فروشگاه اینترنتی سندباد بخش یخچال فریزر

 

مطالب بیشتر

یخچال فریزر چگونه کار می کند؟

آشنایی با 10 ویژگی جالب یخچال فریزر های امروزی

تفاوت یخچال فریزر ساید بای ساید و در فرانسوی چیست؟