آیا قابلیت بلوتوث برای یک تلویزیون لازم است؟

499


بلوتوث رو همه می شناسیم، رابطی متداول که برای متصل کردن دستگاه های مختلف از فاصله ی نزدیک استفاده می شود. حتی با وجود Wi-Fi نیز این رابط همچنان کاربرد زیادی دارد و برای انواع مقاصد مختلف استفاده می شود. در این مقاله بررسی می کنیم که آیا واقعا وجود قابلیت بلوتوث هنگام خرید تلویزیون ضروری است یا خیر...

پرکابردترین استفاده های بلوتوث در تلویزیون به شرح زیر است...

 

اتصال هدفون بی سیم

 

قطعا بهترین مورد استفاده از بلوتوث تلویزیون، اتصال هدفون های بی سیم به آن است. فقط کافی است هدفون و تلویزیون را یک بار باهم جفت کنید و هر وقت که خواستید صدا را از طریق هدفون های بی سیم خود گوش کنید بدون اینکه نیازی به اتصالات کابلی داشته باشید.

 

اتصال موس و کیبورد

 

اگر زیاد از تلویزیون هوشمند خود برای وب گردی استفاده می کنید قطعا اتصال یک موس و کیبورد بی سیم به کارتان خواهد آمد. تلویزیون هایی که مجهز به بلوتوث هستند می توانند به راحتی با موس و کیبورد شما ارتباط برقرار کرده و کمک کنند با راحتی بیشتری به وب گردی خود بپردازید.

پخش فایل های صدا و موسیقی

 

اگر می خواهید فایل های صوتی خود را از طریق اسپیکر های تلویزیون بشنوید به راحتی می توانید دستگاه های مختلف نظیر کامپیوتر، لب تاپ یا گوشی هوشمند خود را با کمک بلوتوث به تلویزیون متصل کرده و فایل ها را به صورت مستقیم از طریق تلویزیون پخش کنید.

 

اتصال اسپیکر های بی سیم

 

یکی دیگر از موارد پرکاربرد بلوتوث تلویزیون اتصال آن به اسپیکر های بی سیم است. با استفاده از این قابلیت می توانید به راحتی بدون نیاز به کابل های بلند و دست و پا گیر، اسپیکر یا ساندبار خود را به تلویزیون متصل کرده و صدا را با کیفیت بالا بشنوید.

 

مقاله تکمیلی: ساندبار چیست و چه کاربردی دارد؟

کنترل از راه دور تلویزیون

 

برخی تلویزیون ها امکان کنترل از راه دور با استفاده از بلوتوث را فراهم می آورند که به شما امکان می دهد به راحتی تلویزیون را به کمک یک ریموت کنترل مجهز به بلوتوث یا گوشی هوشمند خود کنترل کنید.

 

اگر تلویزیون من قابلیت بلوتوث نداشت چه کار کنم؟

 

اگر تلویزیونی که در اختیار دارید یا تلویزیونی که برای خرید در نظر گرفته اید قابلیت بلوتوث ندارد می توانید به راحتی از یک دانگل فرستنده سیگنال بلوتوث استفاده کرده و تلویزیون خود را به بلوتوث مجهز کنید. این دانگل ها به پورت USB یا جک هدفون یا ورودی های کامپوزیت سفید و قرمز تلویزیون شما متصل شده و سیگنال های صوتی را به دستگاه های دیگر منتقل می کنند.

 

مقاله تکمیلی: آشنایی با ورودی های و اتصالات تلویزیون

جمع بندی

 

با توجه به توضیحات داده شده وجود قابلیت بلوتوث برای تلویزیون می تواند برای بسیاری از افراد کاربردی باشد و امکان استفاده ی آسان تر از تلویزیون را فراهم آورد. اما نبود این قابلیت چندان مهم نیست که شما را از خرید تلویزیون مورد نظرتان منصرف کند زیرا به راحتی می توانید با استفاده از یک دانگل فرستنده سیگنال بلوتوث تا حد زیادی این مشکل را برطرف کنید.

 

تلویزیون را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید تلویزیون را دارید می توانید به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه کرده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت تلویزیون بهرمند شوید.

 

مطالب بیشتر

آیا وجود تلویزیون HDR در تلویزیون لازم است؟

تلویزیون 4K بخریم یا نخریم؟

آیا تلویزیون هوشمند ارزش خرید دارد؟

آشنایی با بهترین برند های تلویزیون