صدای نرمال یخچال فریزر چقدر باید باشد؟

846


اگر در خانه ی خود دنبال آرامش می گردید پس قطعا خرید یک یخچال فریزر کم صدا می تواند قدم اول خوبی برایتان باشد. یخچال و فریزر ها تمام وقت مشغول کار هستند و اگر قرار باشد سر و صدای زیادی تولید کنند می توانند بساط آزار و اذیت شما را فراهم کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که هنگام خرید یخچال فریزر مطمئن شوید که دستگاه مورد نظرتان بی سر و صدا کار خود را انجام می دهد و از میزان صدای کمی برخوردار است. در این مقاله به بررسی صدای ایده آل یخچال و فریزر می پردازیم و تکنولوژی هایی که به این مسئله کمک می کنند را بررسی می کنیم...

توجه به این نکته لازم است که هنوز یخچال فریزری که کاملا بی صدا باشد اختراع نشده است به همین دلیل حتی گران ترین مدل های یخچال فریزر نیز اندکی از خود صدا تولید می کنند. صدای زنبور مانندی که در اکثر یخچال فریزر ها می شنوید کاملا طبیعی است و این صدا از کمپرسور نشات می گیرد. همچنین یخچال فریزر های قدیمی تر از کمپرسور های تک سرعته استفاده می کنند که صدای قطع و وصل شدن آن ها می تواند واقعا آزار دهنده باشد. اینجاست که کمپرسور هایی با عنوان "دیجیتال اینورتر" به کارمان می آیند...

 

مقاله تکمیلی: آشنایی با طرز کار یخچال و کمپرسور

 

کمپرسور دیجیتال اینورتر (Digital Inverter) یا خطی چیست؟

 

کمپرسور دیجیتال اینورتر برخلاف کمپرسور های قدیمی تک سرعته، همواره روشن است و سرعت خود را مطابق با نیاز یخچال و فریزر تنظیم می کند. به دلیل عدم نیاز به روشن و خاموش کردن کمپرسور و امکان تنظیم سرعت چرخش آن، صدای تولید شده توسط یخچال فریزر می تواند تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

علاوه بر کاهش میزان سر و صدا، این موضوع باعث صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف انرژی می شود زیرا لازم نیست کمپرسور یخچال مدام در بالاترین سرعت خود کار کند. امروزه جدیدترین مدل های یخچال فریزر را مجهز به کمپرسور دیجیتال اینورتر می سازند به همین دلیل توجه به این نکته هنگام خرید یخچال فریزر بسیار اهمیت دارد.

 

محدوده صدای نرمال یخچال فریزر

 

محدوده نرمال صدای یخچال فریزر ها بین 32 تا 47 دسی بل است. یخچال فریزری که کمتر از 40 دسی بل صدا تولید کند به عنوان یک مدل کم صدا شناخته می شود. (کمتر از 40 دسی بل محدوده صدای استاندارد برای کتابخانه هاست!)

 

البته روی عددی که در مشخصات فنی یک محصول مشاهده می کنید زیاد حساب باز نکنید زیرا محدوده صدای آن می تواند بیشتر یا حتی کمتر از عدد درج شده باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که پیش از اقدام به خرید یخچال فریزر از نظرات دیگر مشتریان محصول بهرمند شده و از کارکرد کم صدای آن مطمئن شوید.

صدا های هشدار یخچال فریزر کدام ها هستند؟

 

برخلاف صدای کارکرد عادی یخچال فریزر، صدای هشدار آن ها هرچه بیشتر باشد بهتر است! هشدار باز ماندن در یخچال برای مدت طولانی باید انقدر بلند باشد که در تمام اتاق های خانه قابل شنیدن باشد تا مانع خراب شدن مواد غذایی فریز شده شما نشود. همچنین برخی مدل ها در صورت افزایش بیش از حد دمای داخلی شان، شما را با صدای هشداری مطلع می کنند.

 

جمع بندی

 

قطعا هیچ کس دوست ندارد لوازم خانه اش که قرار است کمک حالش باشند با تولید سر و صدای زیاد آرامش را از وی و خانواده اش دریغ کنند. با انتخاب یک یخچال فریزر مناسب می توانید تا سالیان سال از آن استفاده کرده و حتی از وجودش هم در آشپزخانه خود خبردار نشوید. اگر بودجه کافی در اختیار دارید پیشنهاد می کنیم حتما مدلی تهیه کنید که از موتور دیجیتال اینورتر برخوردار است که صدای بسیار کمتری نسبت به مدل های قدیمی تولید می کند.

 

یخچال فریزر را از کجا بخریم؟

 

جهت خرید یخچال فریزر می توانید به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه فرمایید و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت یخچال فریزر بهرمند شوید.

 

ورود به فروشگاه اینترنتی سندباد بخش یخچال فریزر

 

مطالب بیشتر

آشنایی با قابلیت های جالب یخچال فریزر های امروزی

فرق یخچال فریزر ساید بای ساید با دوقلو چیست؟

فرق یخچال فریزر ساید بای ساید با در فرانسوی چیست؟