نحوه چینش ظروف در ماشین ظرفشویی

459


آیا از نحوه چینش درست ظروف در ماشین ظرفشویی تان آگاه هستید؟ حتی اگر بهترین ماشین ظرفشویی دنیا را هم داشته باشید، اگر ظروف را به خوبی داخل قفسه های آن نچینید، نتیجه ی مطلوبی از آن بدست نخواهید آورد.

 

در این مقاله به آموزش نحوه درست چینش ظروف در ماشین ظرفشویی می پردازیم...

از قفسه پایین شروع کنید

بشقاب، قابلمه، تابه، سینی، تخته چوبی و …

 

بشقاب ها در میانه ی قفسه ی پایین و همواره رو به مرکز ماشین ظرفشویی قرار می گیرند. از قرار دادن بیش از یک بشقاب در یک جا ظرفی پرهیز کنید زیرا ممکن است بشقاب ها به یکدیگر چسبیده و شستشو به خوبی صورت نگیرد. ظروف بزرگ تر نظیر ماهی تابه و سینی ها را  به اطراف قفسه تکیه دهید طوری که مانع جریان آب نشوند. قابلمه و کاسه های کوچک تر نیز رو به پایین و تا جای ممکن به صورت اریب قرار می دهیم تا جریان آب به خوبی با لکه های آن ها تماس داشته باشد.

نکته: سعی کنید تا جای ممکن از قرار دادن وسایل چوبی نظیر تخته های آشپزخانه در ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید مگر اینکه برچسب "قابل شستشو در ماشین ظرفشویی" را روی آن ها مشاهده کنید.

 

مقاله تکمیلی: ظروفی که نباید در ماشین ظرفشویی شست

 

قفسه بالا

لیوان ها، کاسه های کوچک، ظروف پلاستیکی و تمام ظروفی که اشکال متفاوتی دارند

 

تمامی این ظروف را به صورت اریب و رو به پایین قرار دهید تا به خوبی با آب و ماده شوینده تماس برقرار کنند. اگر از قابل شستشو بودن ظروف پلاستیکی خود در ماشین ظرفشویی اطمینان دارید حتما آن ها را در قفسه بالا قرار دهید تا کمترین تماس را با المنت حرارتی پایین دستگاه داشته باشند.

سبد کارد و چنگال

قاشق، چنگال، کارد، همزن، ملاقه و دیگر اسباب غذاخوری و آشپزی

 

سر کارد ها را همواره رو به پایین در این سبد قرار دهید و قاشق و چنگال هایتان یک در میان سر بالا و سر پایین بگذارید تا سر هایشان به یکدیگر نچسبند. اگر ماشین ظرفشویی تان از سبد های مخصوصی با شیار های مجزا بهره می برد می توانید دسته های تمامی قاشق ها و چنگال هایتان را رو به پایین قرار دهید.

در قفسه سوم ماشین های ظرفشویی جدیدتر چه چیز قرار میگیرد؟

 

قفسه سومی که در ماشین های گران قیمت تر مشاهده می کنید به عنوان جایگزین سبد کارد و چنگال استفاده می شود. این قابلیت دردسر چیدن یک در میان قاشق ها و چنگال ها و بریده شدن دست توسط کارد را هنگام استفاده از این سبد ها، از بین می برد. در قفسه سوم فضای زیادی جهت قرار دادن انواع اسباب آشپزی و غذاخوری با دسته ها بلندتر فراهم است.

جمع بندی

 

خب این بود روش چیدن درست ظروف در ماشین ظرفشویی. فقط سعی کنید از قرار دادن ظروف روی یکدیگر پرهیز کنید زیرا در این صورت آب و مایع شوینده نمی تواند به خوبی با لکه ها تماس داشته باشد و شستشو به صورت کامل انجام نمی پذیرد. اگر فضای کافی جهت قرار دادن همه ظروف ندارید، دو یا چند بار از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. ظروف نقره و استیل را کنار هم قرار ندهید زیرا موجب آسیب دیدن ظروف نقره ی شما خواهند شد. در آخر لازم نیست پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی آن ها را آبکشی کنید زیرا اینکار فایده ی چندانی در عملکرد ماشین ظرفشویی تان نخواهد داشت و فقط وقت و انرژی شما را هدر می دهد.

 

ماشین ظرفشویی را از کجا بخریم؟

 

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی سندباد مراجعه فرموده و از تخفیفات و پیشنهادات ویژه و بهترین قیمت ماشین ظرفشویی بهرمند شوید.

 

ورود به فروشگاه اینترنتی سندباد بخش ماشین ظرفشویی

 

مطالب بیشتر

خرید ماشین ظرفشویی متناسب با بودجه شما...

بوش چگونه به زئولیت در مصرف انرژی ماشین های ظرفشویی صرفه جویی می کند؟