آشنایی با امضای ال جی LG SIGNATURE

368


سری سیگنچر Signature یا امضای ال جی بی تعارف برای خیلی از ما لقمه ای بیش از اندازه بزرگ است اما آشنایی با این طیف محصولات فوق العاده لوکس و زیبای این شرکت کره ای ضرری ندارد.

 

ال جی لوازم خانگی SIGNATURE خود را در نمایشگاه CES سال 2016 به دنیا معرفی کرد. طراحی منحصر بفرد و بسیار خاص این سری محصولات توانست به سرعت نظر خیلی ها را به خود جلب کند طوری که حتی عده ای تصور کردند جای این لوازم در یک سفینه فضایی مناسب تر است تا یک خانه!

LG SIGNATURE شامل چه محصولاتی است؟

 

تلویزیون، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، خشک کن و دستگاه تصفیه هوا.

 

خارق العاده ترین مورد از میان آن ها ماشین لباسشویی SIGNATURE با عنوان TwinWash می باشد که دو ماشین لباسشویی کوچک و بزرگ را در یک دستگاه جای داده است! یخچال فریزر این سری قابلیت باز شدن درب اتوماتیک و امکان مشاهده داخل یخچال بدون نیاز به باز کردن درب را فراهم می آورد. تلویزیون OLED سیگنچر ضخامتی فوق العاده باریک در حد 4 عدد کارت اعتباری دارد و بهترین کیفیت تصویر ممکن در میان تلویزیون های ال جی را نمایش می دهد. و در آخر تصفیه هوای ال جی به شما امکان می دهد به صورت زنده فرایند تصفیه شدن هوا را با محفظه ای شیشه ای آن تماشا کنید. (خوب است نه؟!)

 

محصولات SIGNATURE ال جی چه ویژگی خاصی دارند؟

 

در یک کلام زیبایی.

 

بدون اغراق محصولات SIGNATURE ال جی جزو زیباترین لوازم خانگی هستند که تا به امروز ساخته شده اند. این محصولات از طراحی بسیار ساده و "Apple مانندی" بهرمند هستند و به بهترین شکل با دکوراسیون های مدرن امروزی هماهنگ می شوند.

واضح است که ال جی با سری SIGNATURE خود بازار لوازم خانگی گران قیمت و مشتریان خاص را هدف قرار داده است اما قطعا هدف روسای شرکت تنها به این موضوع محدود نمی شود. کره ای ها SIGNATURE را به عنوان راهی برای ترمیم وجهه ی برند ال جی و افزایش اعتبار آن میان عموم مردم قرار داده اند.

 

در ادامه به بررسی ویژگی های برجسته ی ماشین لباسشویی، یخچال فریزر و تلویزیون سری SIGNATURE ال جی می پردازیم...

 

ماشین لباسشویی SIGNATURE

دو ماشین لباسشویی در یک ماشین لباسشویی!

 

این چیزی بود که بساط شگفتی همگان را در نمایشگاه CES 2016 فراهم کرد و بلافاصله سامسونگ را مجبور کرد که این امکان را به یک سری مدل های ماشین لباسشویی خود اضافه کند. این قابلیت با عنوان TwinWash شناخته می شود طوری که زیر ماشین لباسشویی یک ماشین لباسشویی کوچک تر قرار گرفته که برای شستن سریع حجم های کم تر لباس استفاده می شود. این ماشین لباسشویی کوچک کاملا مجهز بوده و امکان انتخاب برنامه های متعدد شستشو برای آن وجود دارد.

 

علاوه بر این، ماشین لباسشویی SIGNATURE از صفحه کنترل کاملا لمسی روی درب دستگاه بهره می برد که هم در زیبایی و هم در استفاده ی آسان آن تاثیر به سزایی داشته است.

امکان کنترل از راه دور با استفاده از گوشی هوشمند و تشخیص خودکار مقدار شوینده مورد نیاز از دیگر قابلیت هایی است که این ماشین لباسشویی به همراه می آورد.

 

 

یخچال فریزر SIGNATURE

اگر شما هم مثل 7.7 میلیارد نفر جمعیت جهان عادت دارید بیخودی در یخچال را باز کنید، با این یخچال به جای باز کردن در کافی است تنها دو بار در بزنید!

 

یخچال فریزر SIGNATURE ال جی از قابلیتی با عنوان InstaView بهره می برد که به شما اجازه می دهد با دو بار در زدن، محتویات داخل یخچال را ببینید. طبق گفته ی ال جی این عملکرد تاثیر شایسته ای روی کاهش مصرف انرژی و تازه تر ماندن مواد غذایی شما خواهد گذاشت که با فرض اینکه زیاد "بیخودی" درب یخچال را باز و بسته می کنید، زیاد هم بی راه نگفته است.

اگر شما هم مثل 7.7 میلیارد نفر جمعیت جهان عادت دارید بیخودی در یخچال را باز کنید، با این یخچال به جای باز کردن در کافی است تنها دو بار در بزنید!

 

یخچال فریزر SIGNATURE ال جی از قابلیتی با عنوان InstaView بهره می برد که به شما اجازه می دهد با دو بار در زدن، محتویات داخل یخچال را ببینید. طبق گفته ی ال جی این عملکرد تاثیر شایسته ای روی کاهش مصرف انرژی و تازه تر ماندن مواد غذایی شما خواهد گذاشت که با فرض اینکه زیاد "بیخودی" درب یخچال را باز و بسته می کنید، زیاد هم بی راه نگفته است.

دیگر چه؟ یخچال فریزر سیگنچر ال جی به عملکرد باز کردن خودکار درب مجهز است؛ فقط کافی است پای شما نور سنسور پایین یخچال را لمس کند تا در یخچال به صورت خودکار برای شما باز شود. کشوی مجزا با قابلیت تنظیم دما و امکان کنترل عملکرد های اصلی یخچال با استفاده از تلفن هوشمند از دیگر ویژگی های این در فرانسوی است.

 

 

تلویزیون اولد SIGNATURE

خب برسیم به بازیگر اصلی تئاتر ال جی.. تلویزیون اولد SIGNATURE!

 

این تلویزیون به طرز خارق العاده ای باریک است، در حد 4 کارت اعتباری! انقدر باریک که اگر یک طرف آن را بگیرید مانند مقوا خم می شود. تلویزیون سیگنچر به سبب استفاده از پنل های OLED ال جی توانسته است تا این حد باریک شود. تصویری که این نوع تلویزیون ها ارائه می دهند به حدی واقعی است که به نظر می رسد دارید به پنجره نگاه می کنید!

 

اما سوال اینجاست که این تلویزیون باریک از کجایش می خواهد صدا تولید کند؟ اصلا می تواند صدا تولید کند؟ خوشبختانه ال جی فکر آنجا را هم کرده و به همراه تلویزیون یک بلندگوی ساندبار عرضه می کند که هم وظیفه تولید صدا و هم اتصالات پشت تلویزیون را به دوش می کشد. همچنین می توان از این بلندگو به عنوان پایه ای برای تلویزیون استفاده کرد...

در یک کلام دیگر تنها با یک تلویزیون ساده طرف نیستیم و اگر قرار باشد روزی دستمان به این تلویزیون برسد باید یک شاهکار را به خانه بیاوریم.

 

مقاله تکمیلی: OLED ال جی چیست و چه فرقی با QLED سامسونگ دارد؟

 

جمع بندی

 

واقعا جا دارد به ال جی و در کل مهندسان کره ای تبریک بگوییم که با نبوغ خود توانسته اند چنین کالاهای مرغوبی را به دنیا معرفی کنند. با امید اینکه روزی کشور ما نیز سهمی در این بازار بزرگ لوازم خانگی داشته باشد.

 

 

مطالب بیشتر

- آشنایی به قابلیت های جالب یخچال فریزر های امروزی

- قابلیت های ویژه ماشین های لباسشویی را بشناسید

- آشنایی با بهترین برند های تلویزیون